dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie Próba ciśnieniowa podłgówki

    Hej
    Mam bardzo mały wyciek z jakiejś instalacji, zrobiłem próbę ciśnieniową zimnej i ciepłej wody i są w porządku, czas przyszedł na podłogówkę i zrobiłem jak przykazano tj cisnienie próby 3,2 bara (około 1,5 razy większe od roboczego) najpier co 10 minut dobijałem do tego ciśnienia - trzy razy , potem przez 30 minut obserowałem spadek ciśnienia był mniejszy od 0,6 bara tak wiec przystąpiłem do odczytu po 2 godzinach i miedzy tym odczytem 30 minutowym a następnym który akurat miał miejsce po 1,5 h dodatkowej czyli nie było pełnych dwóch godzin po odczycie 30 minutowym ciśnienie spadło o 0,2 bara czyli próba jest niezaliczona.Próba była zrobiona na całym rozdzielaczu , wszystkie zawory zasilające rozdzielacz pozamykane ale na temperaturze około 28 stopni. Moje pytanie czy przez te 2 godziny aż tak sie ta woda wystudziła aby pokazać ten spadek ciśnienia? Długoś pętli sumarczynie około 700 m pert 16 mm

    Ktoś coś kiedyś sie bawił profesjonalnie w takie sprawdzanie petli pod kątem wycieków?

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 20-01-2021 o 13:42

  2. #2

    Domyślnie

    W przypadku podłogówki jak cieknie to 99% przy rozdzielaczu. No chyba, że przewierciłeś rurę.
    Próba ciśnienia dla plastiku to teoria...
    Nabijaj przez pół dnia do 3 barów, dobijaj do skutku. Później zostaw na noc i ma nie drgnąć. Tak wygląda praktyka.

    I zakręć wszystkie odpowietrzniki.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    dzieki za info

  4. #4

    Domyślnie

    Plastik pracuje, musi być stabilna temperatura wody, w dodatku powietrze jak jest w rurach miesza się z wodą i ciśnienie spada.
    Dobijaj nawet przez 2-3 dni aby to cokolwiek rokować.
    Inna sprawa, że jak szklanka wody uleci to cisnienie spadnie do zera.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^ Włąsnie po tym moim badaniu widzę, że cięzko swtierdzić na jego podstawie czy coś się dzieje czy nie , dzieki za odpowiedź bo już myślałem, że nikt nic nie napisze

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarcinMops

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Hej
    Mam bardzo mały wyciek z jakiejś instalacji, zrobiłem próbę ciśnieniową zimnej i ciepłej wody i są w porządku, czas przyszedł na podłogówkę i zrobiłem jak przykazano tj cisnienie próby 3,2 bara (około 1,5 razy większe od roboczego) najpier co 10 minut dobijałem do tego ciśnienia - trzy razy , potem przez 30 minut obserowałem spadek ciśnienia był mniejszy od 0,6 bara tak wiec przystąpiłem do odczytu po 2 godzinach i miedzy tym odczytem 30 minutowym a następnym który akurat miał miejsce po 1,5 h dodatkowej czyli nie było pełnych dwóch godzin po odczycie 30 minutowym ciśnienie spadło o 0,2 bara czyli próba jest niezaliczona.Próba była zrobiona na całym rozdzielaczu , wszystkie zawory zasilające rozdzielacz pozamykane ale na temperaturze około 28 stopni. Moje pytanie czy przez te 2 godziny aż tak sie ta woda wystudziła aby pokazać ten spadek ciśnienia? Długoś pętli sumarczynie około 700 m pert 16 mm

    Ktoś coś kiedyś sie bawił profesjonalnie w takie sprawdzanie petli pod kątem wycieków?

    pozdr
    udało się znaleźć źródło wycieku ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony