dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zwiększenie rozpiętości bramy garażowej podczas budowy

    Witam,
    Jestem na etapie wykonanych fundamentów z wylewką wraz ze starterami pod słupy. Chcemy zwiększyć rozpiętość bramy garażowej z 4,5m na 5m. Na obu stronach wjazdu do garażu w projekcie mamy słupy podtrzymujące nadproże. Chodzi mi o startery do słupów ( co z nimi zrobić w tym przypadku, jak je przerobić - fundament był wykonany z bloczków betonowych zakończony wieńcem betonowy, zasypany ). Jak podejść do tematu zwiększając tą rozpiętość? Może jakieś podpowiedzi?
    Ostatnio edytowane przez Patrycja@12 ; 20-01-2021 o 13:48

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej to wkleić nowe tam gdzie chcesz. Ale trzeba widzieć projekt czy można i co przenoszą te rdzenie (jeżeli siły pionowe tylko , a tak pewnie jest to można) Jeżeli masz nad garażem strop to możesz zrobić wklejane, strop usztywnia i zamienia wszytkie siły z góry na pionowe na rdzeniach.
    Taka przeróbka wiąże się ze zmianą zbrojenia nadproża

  3. #3

    Domyślnie

    Czy taka zmiana powinna być zatwierdzona przez projektanta czy kierownika budowy?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patrycja@12 Zobacz post
    Czy taka zmiana powinna być zatwierdzona przez projektanta czy kierownika budowy?
    Projektant budynku określa czy zmiana jest istotna.
    Ta zmiana dotyczy elementów konstrukcji wg mnie to istotne zmiany, ale ktoś inny może uważać inaczej.
    Nadproże należy przeliczyć - może ulec zmianie ilość zbrojenie szczególnie dolnego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony