dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Drzwi Martom-słońce

    Dzień dobry interesuje mnie jak dzwi marki martom zachowują się na słońcu - to znaczy czy nie wypławiają sie itd. Ogólne doznania marki wiem temat dośc oklepany ale wątki sprzed 2lat i więcej może coś się zmieniło . I może ktoś mi w pratyce wytłumaczy różnicę w ościeżnicach firmy KMT ds a nt . Gdyż wybór w moich drzwiach to właśnie te firmy .

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie mam doświadczeń z Martomem.
    A z KMT takie sobie, szczególnie w tematach "nowości" i ich filozofii w tym temacie. Kombinacje z dziesięcioma wariantami ościeżnic + progi (nic nie warty plastik z blaszką ze stali nierdzewnej przyklejonej na taśmę dwustronną (!) to pomyłka i robienie z ludzi królików doświadczalnych!

    Wracając do tematu:
    -wg katalogu wygląda, że DS to ościeżnica stalowa wypełniona drewnem, a NT - stal z pianką, czyli teoretycznie coś, co można uzyskać na montażu (z tym że tu wg katalogu jest "przekładka termiczna w nowej odsłonie") Zaleta - że jest w całości (?) równo wypełniona i dopłata 50zł niemal pokryje koszt oszczędzonej pianki.
    Nie do końca rozumiem dlaczego w serii 75 DS i NT maja to samo Ud, a w serii Passiv wyraźnie cieplejsze jest już NT.

    Pisząc "wyraźnie cieplejsze", czyli o 0,1 mam na myśli fakt, że coś już widać w papierach. Użytkownik tego nie dostrzeże, zwłaszcza gdy będzie borykał się z problemami niskiej szczelności. Szkoda, że KMT nie publikuje dokumentów potwierdzających szczelność...

    Reasumując:
    w KMT nie odmawiam serii 54mm (gdy nie ma wysokich wymagań a Wikęd nie pasuje), PLUS 75 z ościeżnicą z przekładką (bez wariacji!) i ew. obiecująco wyglądają Supertherm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Ościeżnica DS to rama wykonana z impregnowanego drewna, pokrytego od zewnątrz dwoma (nie połączonymi z sobą) płaszczami
    ocynkowanej i pokrytej laminatem blachy stalowej o grubości 1,5mm. Ościeżnica nie posiada otworów do dyblowania od czoła,
    tylko kotwy odginane w liczbie 12 sztuk. Przyjeżdża fabrycznie złożona z izolowanym progiem z aluminium anodowanego.
    Ogólnie sztywna i stabilna rama, łatwa do ustawienia, można ją zastosować w grubościach drzwi 54 i 75.

    Ościeżnica NT to ulepszona wersja stalowej Termy. Jest to otwarty, wyizolowany kością pcv profil stalowy otwarty. Posiada wzmocnione
    impregnowanym drewnem naroża zacięte na 90 stopni. Montaż możliwy przez 6 otworów głównych na dybel od czoła + 12 otworów dodatkowych
    w puszkach pod bolce antywyw. oraz 12 kotew odginanych na konsolach belek pionowych. Rama może przyjechać fabrycznie złożona z progiem
    alu izolowanym. Produkt wymaga wypełnienia pianką gdyż nie przyjeżdża fabrycznie wypełniona.

    Rekomenduję DS bo ma mniejszą głębokość zabudowy i zmniejsza zużycie pianki na montażu przez wypełnienie drewniane.
    DS droższy od NT jedynie 50pln netto

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jednak chyba jestem tradycjonalistą i wybrałbym ościeżnicę z profili aluminiowych z przekładką termiczną z kompozytu. Czy to Energy z KMT czy Termo z Wikędu. Szedłbym w coś co jest już kilka lat na rynku i nie eksperymentował z rzeczami co mają promil przewagi nad poprzednią wersją.
    Co do słońca i wypalania się to Mar-Tomy nie mają z tym problemu. Oczywiście producent zaleca zadaszenie i brak takowego może wiązać się z utratą gwarancji na np. wypłowienie laminatu.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga113

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    Stefanowo
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekwador Zobacz post
    Dzień dobry interesuje mnie jak dzwi marki martom zachowują się na słońcu - to znaczy czy nie wypławiają sie itd. Ogólne doznania marki wiem temat dośc oklepany ale wątki sprzed 2lat i więcej może coś się zmieniło . I może ktoś mi w pratyce wytłumaczy różnicę w ościeżnicach firmy KMT ds a nt . Gdyż wybór w moich drzwiach to właśnie te firmy .
    Na słońcu nic się nie dzieje- mam od pół roku- przeszły upały i kolor pozostał.....ALE!! odradzam kupno! Czuje się oszukana!! - drzwi się wybrzuszyły-spuchły bo 2x deszcz na nie popadał !! mimo, że kupiliśmy Nordic S00 drzwi dedykowane na zewnatrz domu! Składaliśmy reklamacje i nie uznali jej. Ponadto na obrazku drzwi wygladaja ładnie- mają wyrażnę profilowania wzoru - a w rzeczywtości ledwo co sa "frezowania" Jesli ktos zainteresowany moge przesłac zdjęcia spuchnietych drzwi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spuchniete drzwi martom.jpg
Wyświetleń:	422
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	461650

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli Twoim głównym zarzutem jest spuchnięcie, to wypada je pokazać by nikt nie podważał Twojej wiarygodności.

    Przetłoczenia - cóż... to nie jedyna firma która je ma tak słabo widoczne. Pretensje kieruj do sprzedawcy, bo dobry by Cię odpowiednio uprzedził lub pokazał na ekspozycji.

    Ps. Podobne wybrzuszenia miałem w Juwentach (już nie produkują drzwi). Wymieniali bez problemu. Ciekaw jestem dlaczego odrzucono Twoją reklamację?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Takie wybrzuszenia nie są ciekawe. W obecnych czasach bardzo rzadki temat, bo większość firm odrobiła lekcję z technologii produkcji i nie ma takich przygód. Przyznam się szczerze, że nie wiem jak Mar-Tom robi drzwi. Czy tam jest arkusz pianki wklejany w puszkę skrzydła jak w KMT czy jest to piana 2 składnikowa wtryskiwana w skrzydło które ląduje później na prasie jak w Wikędzie. Opcja nr 2 jest trudniejsza ale moim zdaniem o wiele lepsza.
    Co do drzwi Twoich - takie rzeczy niweluje się przez przewiercenie dolnego ramiaka i wepchnięcie drutu aż do tego bąbla. To zjawisko może Ci się jeszcze nasilić. Jak dojdziesz do bąbla to usłyszysz syknięcie i poczujesz taki charakterystyczny chemiczny zapach (jeśli piana była wtryskiwana a nie wklejana).

    Przetłoczenia masz opisane w katalogu i tak KMT ma głębokie, a Mar-Tom czy wspomniany Wikęd ma płytsze. Kwestia gustu. Kiedyś jak wszystkie drzwi były robione na wtryskarkach to głębsze tłoczenie było bardziej problematyczne na produkcji.
    Reklamuj jeszcze raz skrzydło i powołaj się normę na odchylenia od płaskości skrzydła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony