dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: Co na dach?

  1. #1

    Domyślnie Co na dach?

    Dach dwuspadowy, krokwiowo-jetkowy o powierzchni 150mkw.

    W projekcie membrana i dachówka ceramiczna. Czy jest sens zmieniać na pełne deskowanie i blachodachówka?

    Chodzi mi o koszty, trwałość i komfort mieszkania na poddaszu.
    Wiadomo, najlepiej deskowanie i dachówka... ale koszt spory

    Co myślicie?

  2. #2
    Banned
    Anette87

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Trzęsacz
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    Dach dwuspadowy, krokwiowo-jetkowy o powierzchni 150mkw.

    W projekcie membrana i dachówka ceramiczna. Czy jest sens zmieniać na pełne deskowanie i blachodachówka?

    Chodzi mi o koszty, trwałość i komfort mieszkania na poddaszu.
    Wiadomo, najlepiej deskowanie i dachówka... ale koszt spory

    Co myślicie?
    U mnie podobne parametry dachu. Robimy pełne deskowanie i dachówkę dajemy. Na szczęście jeszcze parę tygodni temu udało się zamówić towar, więc już jest taniej niż gdyby zamawiać teraz. W jakimś sensie "zarobimy" na to deskowanie
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:41

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anette87 Zobacz post
    U mnie podobne parametry dachu. Robimy pełne deskowanie i dachówkę Piemont z Robena dajemy. Na szczęście jeszcze parę tygodni temu udało się zamówić towar, więc już jest taniej niż gdyby zamawiać teraz. W jakimś sensie "zarobimy" na to deskowanie
    Ceramika na dachu dobrze rokuje, ale nie szedłbym w pełne deskowanie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A może izolacja nakrokwiowa zamiast pełnego deskowania i dachówka i obróbki blacharskie zamiast dachówek systemowych.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym robił ceramikę (y)

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    wszystko jedno - jeśli sporo tańsze.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym nie zmieniał, Sam robię dach z ceramiki tradycyjna więźba, bez deskowania. Wyszło mi, że to najkorzystniejsza opcja - optymalna korelacja jakości do ceny (y)
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:42

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Aby cieszyć się długą żywotnością dachu należy krycie wstępne wykonać papą na sztywnym poszyciu a nie folią. Krycie docelowe najlepiej wykonać dachówką ceramiczną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Ja z doświadczenia jak najbardziej polecam dachówki ceramiczne - trwałe i ładne. U mnie na dachu model, wybór taki, bo zależało nam na nowoczesnej formie, poza tym jakość i cena bardzo ok. Ale nie robiliśmy pełnego deskowania, chociaż nas namawiano, zobaczymy z biegiem czasu kto miał rację
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:43

  10. #10

    Domyślnie

    Dobry wybór wg mnie! Mam dużo znajomych, którzy też wybrali ceramikę, , na razie u wszystkich bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:44

  11. #11
    Banned
    Dudi77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    xxx
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Prosty dwuspadowy dach bez udziwnień, klasyczna miedziana dachówka , dobrze trzyma, wygląda i nierobi dziury w kieszeni. Wyszedłem z założenia, że na pewne rzeczy trzeba coś wydać, ale to się robi na długie lata, więc opłacalna inwestycja.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 17-06-2022 o 10:56

  12. #12
    Banned
    widenskaalicja7

    Zarejestrowany
    May 2022
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    A ja pozwolę sobie wtrącić, że blachodachówka też jest dobrym rozwiązaniem. Mamy dach dwuspadowy i u nas sprawdziło się właśnie to rozwiązanie Nie wiem, jak w innych firmach, ale bardzo duży wybór naprawdę dobrych paneli dachowych ma /moderowano/. Postawiliśmy na wersję w powłoce / moderowano/. Mamy już kilka lat ten wariant i nie widać najmniejszych śladów użytkowania Poza tym uważam, że nawet blacha wygląda ładniej, niż zwykła dachówka - przynajmniej jak na mój gust Ja przynajmniej nie mam się do czego przyczepić
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 25-05-2022 o 12:53 Powód: Polecenia są ok, ale muszą być wiarygodne.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Z gustami się nie dyskutuje. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Aby cieszyć się długą żywotnością dachu należy krycie wstępne wykonać papą na sztywnym poszyciu a nie folią. Krycie docelowe najlepiej wykonać dachówką ceramiczną. Pozdrawiam.
    Można to połączyć i zastosować gont. Bardzo ładny efekt uzyskałem na domku narzędziowym gontem w romby.

  15. #15
    Banned
    Anette87

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Trzęsacz
    Kod pocztowy
    72-344
    Posty
    16

    Domyślnie

    U mnie model , więc polecam dachówkę ceramiczną. Nie mamy pełnego deskowania, ale też działka w mieście, nie przy lesie, więc liczę, że kuny i inne zwierzątka nas nie odwiedzą
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 16:25

  16. #16

    Domyślnie

    z tego co czytam, to ceramika górą (y) ja też tak wybrałam i nie żałuję, polecam sprawdzonych producentów, dają dobre i długie gwarancje, szkolą dekarzy i dbają o jakość produktów. w końcu dom to inwestycja, trzeba inwestować z głową

  17. #17
    Banned
    DariuszP77

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudi77 Zobacz post
    Prosty dwuspadowy dach bez udziwnień, klasyczna miedziana dachówka piemont, dobrze trzyma, wygląda i nierobi dziury w kieszeni. Wyszedłem z założenia, że na pewne rzeczy trzeba coś wydać, ale to się robi na długie lata, więc opłacalna inwestycja.
    Mam podobnie, potwierdzam i polecam ceramikę na dachu (y)

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maczek0689

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-111
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak dla mnie jest sens ☺ Koszty są na pewno mniejsze. Oszczędność krąży głównie wokół ceny montażu. Oszczędzasz na materiałach i robociźnie. Nie jest to tak skomplikowane, jak w przypadku dachówek. Jakość i trwałość są naprawdę spoko. Po 5 latach moje panele dachowe z mają się świetnie. Jakość absolutnie bez zarzutu. Nic nam nie przeszkadza. Same dobre doświadczenia, więc luz!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 27-08-2022 o 21:48

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał maczek0689 Zobacz post
    Jak dla mnie jest sens ...
    A jak dla mnie piszesz bez sensu. Jakie oszczędności na materiale? Jakie oszczędności na robociźnie? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony