dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    W2K

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-525
    Posty
    4

    Domyślnie Wiercenie otworów pod kołki w płycie typu Żerań (blok z lat 50/60)

    Cześć,

    Mam do wywiercenia 4 otwory w stropie - fi6 x 50mm. Powieszenie na suficie ekranu projekcyjnego - 8kg Kilka lata temu miałem już tą przyjemność przy wieszaniu żyrandola (4 otwory = 4h pracy) i bardzo chciałem sobie tego oszczędzić przy zwykłej wiertarce udarowej więc zamierzam pożyczyć coś o większym kalibrze - wiertarkę SDS pneumatyczną - w betonowe ściany w wielkiej płycie chodzi jak w masło 30s i po otworze.

    Martwi mnie jedno. To płyta kanałowa ze zbrojeniem sprężającym - czy wiercąc takim potworem - w sumie niewielkie otworki jak wyżej - nie ryzykuję że trafię na pręt sprężający i że go uszkodzę/ przewiercę ? Wtedy to raczej niefajnie może być, zwłaszcza że wszelkie poradniki na temat płyt kanałowych piszą żeby konsultować to z projektantem. Czy może po prostu przesadzam i nie ma nad czym panikować ?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Już duża elektryczna makita na sds'ie da radę. Pneumat to już przerost formy nad treścią

    Ps. a to na pewno jest płyta żerańska a nie 'zwykła" płyta kanałowa?
    Ostatnio edytowane przez mistalova ; 21-01-2021 o 15:57
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    W2K

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-525
    Posty
    4

    Domyślnie

    I tak taka pożyczam od znajomego więc będzie pneumatyczna.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał W2K Zobacz post
    Martwi mnie jedno. To płyta kanałowa ze zbrojeniem sprężającym - czy wiercąc takim potworem - w sumie niewielkie otworki jak wyżej - nie ryzykuję że trafię na pręt sprężający i że go uszkodzę/ przewiercę ? Wtedy to raczej niefajnie może być, zwłaszcza że wszelkie poradniki na temat płyt kanałowych piszą żeby konsultować to z projektantem. Czy może po prostu przesadzam i nie ma nad czym panikować ?

    Pozdrawiam
    Wykrywacz metalu i omijasz zbrojenie sprężające.
    Nie wolno przecinać / przewiercać zbrojenia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony