dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Dołożenie bufora.

    Jak coś działa od wielu lat to aż kusi, żeby to popsuć

    Mam Atlantica Tri 11kW + nieszczęsny zasobnik Atlantic. Na wiosnę chcę go wymienić na coś nierdzewnego z dużą wężownicą.
    Ponieważ mam w większości grzejniki to pompa przy dodatnich temperaturach ma tendencję do taktowania. By to zmienić zastanawiam się nad dołożeniem "za jednym zamachem" bufora tak z 80-100l celem zwiększenia zładu wody.
    I teraz pytanie: czy bufor na powrocie może być przed samą PC czyli działać zarówno przy grzaniu CO jak i CWU (tak byłoby łatwiej z uwagi na rozmieszczenie urządzeń) czy koniecznie musi być tylko w obiegu CO?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jak coś działa od wielu lat to aż kusi, żeby to popsuć

    Mam Atlantica Tri 11kW + nieszczęsny zasobnik Atlantic. Na wiosnę chcę go wymienić na coś nierdzewnego z dużą wężownicą.
    Ponieważ mam w większości grzejniki to pompa przy dodatnich temperaturach ma tendencję do taktowania. By to zmienić zastanawiam się nad dołożeniem "za jednym zamachem" bufora tak z 80-100l celem zwiększenia zładu wody.
    I teraz pytanie: czy bufor na powrocie może być przed samą PC czyli działać zarówno przy grzaniu CO jak i CWU (tak byłoby łatwiej z uwagi na rozmieszczenie urządzeń) czy koniecznie musi być tylko w obiegu CO?
    Hej,
    jak chcesz montować bufor w szereg instalacji , to tylko na powrocie z CO.Powrót z CWU tylko do powrotu w PC.
    Wężownica CWU min 3m2.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Jeszcze proponuję powrót z instalacji dać na dole bufora ,a wyjście z bufora na powrót PC u góry po przeciwnej stronie.
    Nie zapomnij o automatycznym odpowietrzniku u góry bufora, dobrze żeby miał spust u dołu-od czasu do czasu usuniesz syf instalacyjny.
    No i to dobry moment na konkretny filtr np magnetyczny przed buforem od strony instalacji
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #4

    Domyślnie

    Tak myślałem, ze to poprawny sposób. Wymaga jednak więcej zabawy z "rurologią"
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #5

    Domyślnie

    Czy macie jakieś opinie na temat zasobnika z nierdzewki Termika WW300PCE?
    Wężownica 3,2m2 i przyzwoita cena.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony