dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Odprowadzenie wody od ścian fundamentowych pytanie

    Witam, potrzebuje porady odnośnie pozbycia się wody , a konkretnie obecnie woda stoi przy ścianach fundamentowych na wysokości około jednego bloczka betonowego ścian fundamentowych. Chce się pozbyć tej wody... jeśli wykopie w czterech rogach oddalone o kilka metrów doły poniżej terenu i pompowanie tej wody gdzieś dalej załatwi sprawę ???

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati1992 Zobacz post
    Witam, potrzebuje porady odnośnie pozbycia się wody , a konkretnie obecnie woda stoi przy ścianach fundamentowych na wysokości około jednego bloczka betonowego ścian fundamentowych. Chce się pozbyć tej wody... jeśli wykopie w czterech rogach oddalone o kilka metrów doły poniżej terenu i pompowanie tej wody gdzieś dalej załatwi sprawę ???
    To zależy skąd i ile tej wody masz 50%, że załatwi sprawę i 50%, że nie załatwi sprawę
    Ja wykopałem przekop ok 100metrów do rowu melioracyjego i sie pozbyłem wody

  3. #3

    Domyślnie

    Woda jest raczej opadowa, tylko nie wsiąka bo taki teren i pora roku, gruntowa pokazała się jak ławy kopaliśmy to na głębokości około 1m. Wody jest dosyć sporo bo dookoła domu ścian fundamentowych oraz w środku domu tez tak samo stoi. Rów przy drodze jest, ale raczej nie drożny. I też zrobienie jednego przekopu do tego rowu myśle ze nie załatwi sprawy bo woda stoi dookoła domu. Teraz i tak sporo śniegu to nic nie będę działał. Ale jak tylko zniknie to chyba wykopie te 4 dookoła domu i wypompuje to właśnie do tego rowu . Zobaczymy czy coś to da. Może ktoś miał podobna sytuacje i robił tak ????

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli masz dużo i szybko napływającą wodę i słabą pompę to będziesz musiał pompować 24h/dobę.
    Ale najprawdopodobniej wypompujesz wodę a po jakimś czasie będziesz miał jej tyle samo co przed pompowaniem. Dużo z tym pier...nia. Ale jeśli masz czas to pewnie można

  5. #5

    Domyślnie

    Decyzja podjęta, jutro wykopie te doły i zobaczę co to da, jedna pompę mam, jak coś to kupię jeszcze jedna i muszę to jakoś ogarnąć, bo na wiosnę na pewno nie będzie nic lepiej.. a czekać z izolacja do lata nie mam zamiaru..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony