dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Ja mam duży zapas do granicy działki i tak samo wysokość domu jest sporo niższa od maksymalnej dopuszczonej do budowy
    To jest kwestia zgodności z PnB, a nie z MPZP.

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Czy wy myślicie że wszyscy budują idealnie z projektem?
    Nie idealnie, ale zgodnie z tolerancją w przepisach (do 2% aktualnie w kwestii wymiarów). Odstępstwa istotne i nieistotne muszą zostać odpowiednio zakwalifikowane i udokumentowane PRZEZ PROJEKTANTA - a nie przez wykonawcę czy inwestora i ich widzimisię.

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Stare domy gdzie beton był wątpliwej jakości bo raz się podchmielonemu budowlańcowi sypnęło więcej cementu a raz mniej albo wcale, a stropy robione jak się komu podobało i jakoś te domy stoją.
    Albo pękają i się walą. Podejście takie jak Twoje doprowadziło do niejednej tragedii. Tak myśleli "mistrzowie" od MTK.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Czyli jak dom się sam nie zawali to mi go i tak zburzą. Dzięki za porady.
    Chciałbyś. Sam będziesz musiał zapłacić za wyburzenie, jak będzie niezgodny z projektem bardziej, niż dopuszczalne odchylenia.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Ja mam duży zapas do granicy działki i tak samo wysokość domu jest sporo niższa od maksymalnej dopuszczonej do budowy więc MOŻE nie będzie mi groziła rozbiórka jak troche wyżej będzie. Czy wy myślicie że wszyscy budują idealnie z projektem? Stare domy gdzie beton był wątpliwej jakości bo raz się podchmielonemu budowlańcowi sypnęło więcej cementu a raz mniej albo wcale, a stropy robione jak się komu podobało i jakoś te domy stoją. Nie przesadzajmy proszę was.
    Skoro na rysunku w skali masz ewidentnie 20cm szerokości zbrojenia i ewidentnie taka sama odległość jest po jednej i po drugiej stronie to dlaczego twierdzisz że to jest źle zwymiarowane. Może to 80cm to z chudziakiem na spodzie...
    Rozróżniasz rzut i przekrój?
    Masz podany wymiar strzemiona tyle tam jest podane. Nie odczytuje się rysunków ze skali.

    Wydaje mi się że nie wierzysz w to co ja i Kaizen tu piszemy. Bo piszemy coś co nie do końca pasuje do tego na co czekasz. Czy wszyscy budują zgodnie z projektem - nie. Dlatego potem jest płacz.
    W miejscu gdzie mieszkam kilka lat temu, dom za domem, działka za działką geodeci weryfikowali co stoi z mapami i podatkami. Geodeci nie miejscowi.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Dobrze to co mam zrobić żeby podnieść działkę o 20-30cm i żeby nie trzeba było później burzyć?

    Zobacz na rysunek, jak dla mnie to nie ma 80cm:

    Załącznik 452270


    2% to z czego to się liczy żeby zobaczyć do ilu można bez problemu podnieść?
    Ten rysunek jest uniwersalny z niego wynika wysokość ławy i chudziaka -tyle. NIE WOLNO z niego odczytywać szerokości bo ona nie została podana. Szerkości masz podane na rzucie i tam jak byk jest 80cm. Kończe bo to nie ma sensu.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Ok skoro tak mówisz to pewnie tak jest.
    A jak z tą wysokością? 2% to ile można podnieść?
    Jak masz podany 2% to juz chyba dokładniej się nie da podać. Bierzesz wysokość budynku dodajesz 2% i masz wynik. Zero powinno być podane w rzędnych np. +120,00 n.p.m , z przekroju wynika że masz kalenicę 5metrów od zera. czyli Twoja kalenica nie powinna być wyżej niż 125,1.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał forza_pol Zobacz post
    Ok skoro tak mówisz to pewnie tak jest.
    A jak z tą wysokością? 2% to ile można podnieść?
    Tak jak koledzy pisali - na rzucie masz ławę 80cm.
    Ja podniosłem jeden bloczek na fundamencie, 7cm wysokość kondygnacji parteru i jeden pustak ścianka kolankowa i szczyty.
    Kolega Kaizen jak zwykle przesadza z rozbiórką. Nawet jak ktoś to pomierzy i wyjdzie niezgodność robi się wtedy projekt zamienny, zwłaszcza jak spełnia MPZP.
    Z eliminacją obciążeń mało zrobisz. Blacha na dachu zamiast ceramiki, działówki z BK bo pewnie w projekcie jest policzone na silikaty. Mnie murarz zrobił ławy zamiast 60cm 52-53, kierownik to klepnął więc w razie co będę jego ścigał. Akurat mi po tym "zwężęniu" obciążenia pod ławą wyszły około 145 kPa. Daję blachę zamiast ceramiki, a strefa wiatrowa i śniegowa była liczona dla południa Polski a buduję w mazowieckim. Z tym, że ja nie mam takich waunków gruntowych jak TY. U mnie sam piach o Id=0,6 i woda gruntowa na 10m..

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Kończąc temat szerokości ławy, który sam trochę zacząłem, bo patrzyłem nie na ten rysunek co trzeba (z dwóch załączonych).
    @ forza_pol, patrz tylko na ten jeżeli chodzi o szerokość:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ława.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	452275
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Nie przesadzacie z tymi inwentaryzacjami, pomiarami, rozbiórkami.
    Serio znacie takie przykłady z rzeczywistości?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Nie przesadzacie z tymi inwentaryzacjami, pomiarami, rozbiórkami.
    Serio znacie takie przykłady z rzeczywistości?
    Jak to do mnie to serio serio. Osiedle po osiedlu, ulica po ulicy dom po domu, garaże szopy itd wszystko inwentaryzowane, pod kary, pod podatki.

    Znam przypadek zmiany strychu na poddasze użytkowe i po kilku latach US wyciągnął łapę po zaległe podatki, kara za złe zgłoszenie pow. do podatku tez tam chyba była.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Jak to do mnie to serio serio. Osiedle po osiedlu, ulica po ulicy dom po domu, garaże szopy itd wszystko inwentaryzowane, pod kary, pod podatki.
    Pisałem ogólnie, bo o inwentaryzacjach i rozbiórkach to chyba ze trzy osoby pisały.
    Musiała być jakaś wyjątkowa sytuacja. Zresztą co innego jak znaleźli budynek, który powinien nie istnieć a co innego budynek, który jest wyższy o 25 cm albo bruku jest 10m2 więcej.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie idealnie, ale zgodnie z tolerancją w przepisach (do 2% aktualnie w kwestii wymiarów). Odstępstwa istotne i nieistotne muszą zostać odpowiednio zakwalifikowane i udokumentowane PRZEZ PROJEKTANTA - a nie przez wykonawcę czy inwestora i ich widzimisię.
    Oj tam oj tam są zmiany i są zmiany. Elastycznym trzeba być :]
    Ostatnio edytowane przez giman ; 22-01-2021 o 18:50
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony