dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rośliny na działce podmokłej

    Cześć,

    Jestem właścicielem działki budowlanej, na której chcę wybudować dom Działka jest lekko podmokła i zupełnie pusta (trawiasta łąka), słyszałem że na takich działkach warto sadzić specjalne krzewy i drzewa by wyciągały nieco wilgoć z gruntu.
    Zastanawiam się jakie drzewa warto w ogóle zasadzić już teraz (wiosną) na działce (z dala od budowy)? Nie chcę na tym etapie inwestować w drogie rośliny, ale fajnie gdyby już coś rosło

    Pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wierzby

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfir, ja mam sporo wierzb samosiejek na działce ale są to takie nieładne krzaczory raczej niż drzewa. Czy można z nich zrobić takie piękne wierzby płaczące jak widuje się na Mazowszu przez jakieś zabiegi czy to po prostu inna odmiana i trzeba je polubić takimi jakie są? Niestety od razu powiem, że będzie to trudne przynajmniej w bezpośrednim sąsiedztwie domu...
    Ostatnio edytowane przez Jolka Bobek ; 21-01-2021 o 14:20
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wierzba biała - prowadzisz na jeden pęd i na wysokości 2 m co roku ogławiasz.

    Są odmiany ozdobne np."britzensis" - mają jaskrawe pędy zimą.

    albo kupić gotowca:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-01-2021 o 20:22

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w Holandii to popularne drzewo:



    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-01-2021 o 20:25

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Te są piękne, moje są szaro bure i ponure, tak latem jak i zimą. Chyba to jest wierzba szara. Jak już będziemy mieszkać to postaram się poeksperymentować z wycinaniem odrostów tuż przy ziemi. Może uda mi sie chociaż ograniczyć powierzchnię którą zajmuje taka kępa i zmusić do wzrostu wzwyż zamiast wszerz.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wierzb jest kilka gatunków. z krzewiastych będzie trudno, bowiem będą stale tworzyły odrosty u podstawy.

  8. #8

    Domyślnie

    Hej, dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli będziesz sadził na swojej działce drzewa owocowe, musisz pamietać, że gruszka, orzech i czereśnia, wymagają, aby woda gruntowa była na głębokości nie mniejszej niż 1,80-2,00 m. Dla jabłoni niskopiennych nie mniej niż 1,30 m i poniżej, 1,70 m dla silnie rosnących. Podobne jest z wiśnią. Wyższy poziom wody gruntowej- 1,00-1,30 m, znosi dobrze śliwa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony