dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vega87

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie Ogrzewanie nadmuchowe- regulacja

    Witam, mam mały problem, mam ogrzewanie nadmuchowe pompą ciepła i z tego co wiem w domu powinien być utrzymany bilans pomiędzy powietrzem nadmuchiwanym i wywiewanym a u mnie niestety jest podciśnienie i zasysa mi zimne powietrze każdą nieszczelnością. W ustawieniach pompy nie mogę ustawić większego wydatku powietrza nawiewanego żeby to zbilansować(oprogramowanie nie dopuszcza takiej możliwości) . Nawiew mam całkowicie odblokowany a wyciąg stłumiony gdzieś o 75% a nadal mam podciśnienie, filtry na wlocie i wylocie takie same. Trasy wywiewu i nawiewu są do siebie bardzo zbliżone a więc nie sądzę żeby opory znacząco się różniły. Skończyły mi się pomysły jak poradzić sobie z tym problemem. Ktoś ma jakiś pomysł jak to zbilansować?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przydałby się projekt, miejsca nawiewu, wywiewu. Jak to spięte jest z wentylacją itd.

    W teorii działając w obiegu zamkniętym podciśnienie i nadciśnienie w obrębie jednego domu przy otwartych drzwiach nie powinno występować. Ale to za mało informacji...
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vega87

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Dom ogrzewa pompa ciepła powietrze-powietrze jest to kombajn który ma w sobie rekuperator i pompę ciepła. Centrala działą jako rekuperacja a jak spada temperatura poniżej zadanej zaczyna grzać powietrze. Odbywa sie to tymi samymi przewodami tylko ilość powietrza się zwiększa. W każdym pomieszczeniu znajduje się czerpnia i wyrzutnia powietrza.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To stłumienie masz w centrali? Czy na kanałach?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vega87

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Na kanałach takimi gąbkami i na głównej rurze przepustnicą. Myślałem że centrala sama podkręca wentylatory jak ma większe opory ale dałem dziś na 100% i nadal było podciśnienie.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A co na to instalator?

    Jaki to model jednostki?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #7

    Domyślnie

    Wrzuć jakiś projekt, nazwy modeli albo zdjęcia - bez tego nie widomo co tam masz i jak podłączone.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vega87

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pompa ciepła to onyx3 experience, jest to taki kombajn w którym jest pompa ciepła i rekuperator. Na wlocie do centrali jest rura 315mm, na wylocie to samo. Z centrali wychodzi też rura 315mm(nawiew) która rozdziela się na parter i piętro, dochodzi do rozdzielaczy z których 75mm rurami rozprowadzona jest po pomieszczeniach. Ta sama sytuacja jest na wyciągu. W każdym pomieszczeniu jest wlot i wylot. Myślę jeszcze że może mam brudny wymiennik ale teoretycznie nie powinien bo mam filtry klasy F7. Wymiennik jest tak zamontowany że nie da się go wyjąć. Myślę nad jego czyszczeniem ale nie wiem jak to zrobić. Sprężone powietrze raczej nie pomoże bo na pewno nie jest brudny od elementów stałych jak coś to może od jakiegoś smogu. Są jakieś specjalne środki do czyszczenia?
    Instalator nie ogarnia bardziej niż ja a więc mi nie pomoże.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony