dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Jak odpowietrzyć instalację gazową bez kuchenki?

    Mam pytanie.

    Była jakaś awaria w bloku, w którym mam mieszkanie i po naprawie awarii nie działa kocioł gazowy. Prawdopodobnie w rurach doprowadzających gaz jest teraz powietrze. Co zrobić aby wypuścić powietrze tak aby do pieca dochodziło paliwo gazowe? Dodam, że innych urządzeń podpiętych do instalacji gazowej nie ma.
    Czy można to zrobić samemu czy trzeba wołać majstra?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    odkręć śrubunek pod kotłem

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    @Frofo007

    Kilkukrotnie odpal kocioł, jeśli kondensacyjny/turbo.
    U sąsiadów działa?
    Próbuję sobie wyobrazić czym skończy się odkręcanie śrubunku pod kotłem przez kilku/kilkunastu sąsiadów.
    Napełnienie instalacji gazem w budynku wielomieszkaniowym jest obowiązkiem usuwającego awarię

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    @Frofo007
    ..
    Próbuję sobie wyobrazić czym skończy się odkręcanie śrubunku pod kotłem przez kilku/kilkunastu sąsiadów.
    ...
    odpowietrzeniem
    wartałoby napisać, że po odkręceniu dobrze jest zakręcić śrubunek i sprawdzić szczelność.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Greengaz - ma rację - odkręcanie czegokolwiek z instalacji jest nieporozumieniem!!!! i stanowi nieodpowiedzialne narażenie użytkownika.
    Tu naprawiali piec https://wydarzenia.interia.pl/swiat/...tu,nId,4998673
    Ciśnienie w rurach jest (nawet jeśli jest to powietrze) więc kilkukrotna próba odpalenia pieca ręcznie jest jak najbardziej wskazana i zalecana - po napłynięciu gazu piec się odpali.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Ciśnienie w rurach jest (nawet jeśli jest to powietrze) więc kilkukrotna próba odpalenia pieca ręcznie jest jak najbardziej wskazana i zalecana - po napłynięciu gazu piec się odpali.
    Nie chce sam odkręcać rur bo nie mam uprawnień gazowych i to jest za duże ryzyko - z gazem nie ma żartów. Nie chciałbym mieć sąsiada co sobie sam takie rzeczy naprawia.
    Właśnie zastanawiam się ile razy ten piec ręcznie włączyć trzeba będzie. Bo już to zrobiłem z 5 razy. Rozumiem, żeby go tak załączać aż odpali?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Nie chce sam odkręcać rur bo nie mam uprawnień gazowych i to jest za duże ryzyko - z gazem nie ma żartów. Nie chciałbym mieć sąsiada co sobie sam takie rzeczy naprawia.
    Właśnie zastanawiam się ile razy ten piec ręcznie włączyć trzeba będzie. Bo już to zrobiłem z 5 razy. Rozumiem, żeby go tak załączać aż odpali?
    Tak, tym bardziej, że na palnik "pilot" idzie bardzo mała ilość gazu.
    Póki czujnik płomienia nie zadziała palnik główny się nie otworzy(oczywiście jeśli pięć przed brakiem gazu był sprawny) Powietrze go nie uszkodzi.Gdy się zapali włączy się elektronika i zaświeci wskaźnik płomienia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony