dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Zamek nawierzchniowy,jak sprawdzić przed zakupem czy będzie odpowiedni?

    Cześć
    chciałbym kupić zamek nawierzchniowy gerda-zamontuje mi go fachowiec,jednak chciałbym wiedzieć co sprawdzić w drzwiach przed zakupem.Czy wystarczy sprawdzić szerokość drzwi i jak będzie taka jak w opisie zamka tj 40-100 mm to będzie pasował ,czy jeszcze coś sprawdzić? Pamiętam,że jak zmieniałem wkładkę bębenkową to trzeba było zdemontować i sprawdzić długość. Z góry dziękuję za pomoc.

    Oto ten zamek https://www.castorama.pl/zamek-nawie...yABEgIrAPD_BwE

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal2000 Zobacz post
    Cześć
    chciałbym kupić zamek nawierzchniowy gerda-zamontuje mi go fachowiec, jednak chciałbym wiedzieć co sprawdzić w drzwiach przed zakupem.
    Zamocowany w drzwiach, których grubość nie przekracza 100 mm
    Chodzi o to aby element zamka który jest po przeciwległej stronie(od strony zewnętrznej drzwi) wystawał na tyle, aby swobodnie można było włożyć klucz do zamka.
    Ważne jest również to czy np - po jednym przekręceniu zamka będzie można zamontować tak element stały, aby zasuwa była o niego wsparta - drzwi były zamknięte od środka( te zamki od wewnątrz mieszkania "mogą tylko jeden raz się przekręcić") bo może okazać się, że wysuwająca się zasuwa po jednym przekręceniu będzie zbyt krótka.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie,bo niestety nie da się zamontować zamka nawierzchniowego

    Chcę wymienić wkładkę w zamku i kupić taką z pokrętłem,czy ta wkładka z pokrętłem ma być w takim samym rozmiarze jak ta stara wkładka?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal2000 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie,bo niestety nie da się zamontować zamka nawierzchniowego

    Chcę wymienić wkładkę w zamku i kupić taką z pokrętłem,czy ta wkładka z pokrętłem ma być w takim samym rozmiarze jak ta stara wkładka?
    Tak, nie będzie kłopotu z jej wymianą.

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję <piwo>

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Przede wszystkim najważniejsza jest jej długość, oraz miejsce w którym ma być ten śmieszny bolec łopatka do przekładania - najlepiej jak wymontujesz stary - trzeba włożyć klucz przekręcić ok 27* aż wyrówna się wkładka wykręcić długa śrubę trzymającą wkładkę i ją wyjąć - z taką wkładką udać się do sklepu i zakupić taką jaką potrzeba - a że wiem to jest tego tyle co kluczy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shopping (1).png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	453616Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	shopping.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	453617
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony