dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    Znajomy sprawdził nam w rejestrach dot. gruntów i przysłał taką informację:

    na samą tą działkę został uchwalony plan przestrzenny
    ma oznaczenie zabudowy jednorodzinnej
    ale... dane o samej działce są ukryte od kwietnia 2020, bo toczy się jakieś postępowanie administracyjne (nie mogę sprawdzić o co chodzi)

    Co to może oznaczać? I gdzie szukać odpowiedzi - w gminie, w powiecie, czy jeszcze gdzie indziej?

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, bylam w gminie o wydanie zezwolenia na wycinke drzew, i przy okazji spytalam, o co chodzi z tym postepowaniem administracyjnym. Mila pani wyjasnila, ze dane sa ukryte ze wzgledu na rodo, nie ma zadnego postepowania, i ze w dalszym ciagu jestem wlascicielka tej dzialki . Ta odpowiedz mnie usatysfakcjonowala, ale brak logiki w jezyku administracyjnym nie przestanie mnie zdumiewac. Dlaczego nie mozna bylo napisac, ze chodzi o rodo ?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Dane o działce (właściciel, powierzchnia, obciążona lub nie hipoteka) masz w księdze wieczystej. Decyzji o PnB nie zobaczysz, bo nie jesteś właścicielem czyli podchodzi pod RODO. Dane z EGiB też podpadają pod RODO. Wypis działki z EGiB otrzyma geodeta jeśli zlecisz okazanie granic. Masz interes prawny (zamiar zakupu) i zlecisz możesz.

    Hmmm, MPZP tylko dla tej działki? To chyba decyzja WZ. Zażądaj projekt budynku do wglądu i tam jest wszystko (wypis z MPZP lub dec. o WZ, wypisy, uprawnienia projektantów itp ).
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 24-01-2021 o 21:18

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Dane o działce (właściciel, powierzchnia, obciążona lub nie hipoteka) masz w księdze wieczystej. Decyzji o PnB nie zobaczysz, bo nie jesteś właścicielem czyli podchodzi pod RODO. Dane z EGiB też podpadają pod RODO. Wypis działki z EGiB otrzyma geodeta jeśli zlecisz okazanie granic. Masz interes prawny (zamiar zakupu) i zlecisz możesz.

    Hmmm, MPZP tylko dla tej działki? To chyba decyzja WZ. Zażądaj projekt budynku do wglądu i tam jest wszystko (wypis z MPZP lub dec. o WZ, wypisy, uprawnienia projektantów itp ).
    Mam kolejne dokumenty:
    - Wypis i Wyrys z MZPZ z gminy, w z września 2014r., w którym jest zapis:
    "Działka o numerze ewidencyjnym ...leży w terenach przeznaczonych pod uprawy polowe z dopuszczeniem zabudowy zagrodowej oznaczona na rysunku planu symbolem R24RP"
    - wyciąg z księgi wieczystej, w której na podst.wypisu z rejestru gruntów z lipca 2015 r. sposób korzystania określony jest jako "B - tereny mieszkaniowe"

    Czy to już oznacz,a że działka została przekształcona w budowlaną i nie-rolnik może ją kupić bez obaw o naliczenie jakiś dodatkowych opłat? W którym momencie dowiemy się o ewentualnej opłacie za wyłączenie gruntu z produkcji rolnej, kogo o to pytać: powiat, gminę, notariusza, geodetę, rzecowznawcę, prawnika???

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nie wiem czy została przekształcona, czy inwestor o to wystepował, o ile musiał. A raczej nie musiał.
    O opłacie możesz się dowiedzieć po przeczytaniu decyzji ze starostwa otrzymanej ZPO lub jeśli chcesz spokojnie spać to -> #14 .
    Dopisałem:
    Jeśli zbywający nie chce (lęka się) wypuścić projekt z ręki, to niech z Tobą i projektem pod pachą pofatyguje się do starostwa (jak #14). O ile nie mu to nie w smak, to znaczy że wie gdzie jest pies pogrzebany i boi się Twojej rezygnacji gdyż szuka jelenia aby wepchnąć go na minę a nadzieja na kasę mu rozum odbiera.

    Wydaje mi się, że zbywający jest łosiem jeśli kombinuje w ten sposób. Sprytny nabywca gdy zrozumie że został wydymany bez mydła (lub z cichym rozmysłem da się tak zrobić ) , najmie ogarniętego mecenasa i przed sądem udowodni że sprzedano mu nieruchomość z wadą prawną a wtedy zbywającemu z .... urządzi jesień średniowiecza.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 29-01-2021 o 17:34 Powód: Dopisałem

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony