dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dzierżawa zbiornika na gaz - Gaspol

    Dzień dobry,
    Jestem nowy na forum, ponieważ poszukuję pomocy. Jestem w fazie zakupu bliźniaka. Niestety jedynym mankamentem który zauważam jest ogrzewanie domu gazem wraz z wydzierżawionym zbiornikiem wkopanym w posesje. Według developera ceny miesięcznych rachunków to 350zł w sezonie letnim i ok. 700zł w sezonie grzewczym. Obie te wartości wydają mi się naprawdę duże dla ocieplonego domu. Prosiłbym o informację co sądzicie o takim rozwiązaniu oraz czy ceny gazu rzeczywiście są aż tak różne/ zawyżone po okresie promocyjnym. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na ten temat z roku 2020 oraz 2021. Mam nadzieję że wszystkie niepochlebne opinie - ok. 99% już nie mają miejsca. Z góry dziękuję za pomoc.

    Rafał

  2. #2

    Domyślnie

    A nie można poprosić developera, by dla domu, który kupujesz, tej umowy dzierżawy nie zawierał?

    Dla nich było tanio, i łatwiej (minimalnie łatwiej) dom sprzedać, bo nie musieli do jego ceny dokładać tych 7-8 tysięcy za zbiornik, a w praktyce – koszty jego zakupu zostały przerzucone na klienta.

    Problem w tym, że prawo budowlane raczej wymaga, by oddawany do użytku budynek miał system ogrzewania... ale może można im jakoś dopłacić za to, by założyli ci zbiornik na własność (sam Gaspol też takie oferuje...) albo w ogóle zamiast tego wszystkiego pompę ciepła. Lub niech ci wsadzą nawet kocioł elektryczny (najtańsza inwestycyjnie opcja), a ty na własną rękę założysz sobie jakieś bardziej sensowne ogrzewanie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @morswinrafal

    Drogo, bardzo drogo.
    Wprawdzie nie podałeś jaki duży to dom i jak ocieplony, ale jeśli ogrzewanie kosztuje 5600 zł rocznie przy 4 miesiącach sezonu grzewczego, a prawie 6000 zł przy pięciu to dużo (może by uszło przy 350 m2).

    Cena gazu przy dzierżawie zbiornika jest z reguły wyższa, niż gdy go masz na własność, bo wtedy kupujesz kiedy jest najtańszy oraz od dowolnej firmy.

    Jeśli to dom 150-200 m2, a nie jesteś związany jakąś umową nie dającą możliwości zmiany sposobu ogrzewania to zainwestowanie w PC oraz PV może okazać się rozwiązaniem optymalnym.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony