dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Najcieńsza możliwa izolacja pod rolety podtynkowe.

    Cześć,

    Wybudowano dom parterowy, w którym podobno nie dało się cofnąć nadproża pod rolety, na które się zdecydowałem. Będą to rolety podtynkowe z puszką 18cm, a zastosowany ma być styropian 20cm.
    W związku z tym mam pytanie czy istnieje cokolwiek, co miało by grubość ok 2-3mm, a warto byłoby zastosować między puszkę a mur celem jakiejkolwiek izolacji?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Aluthermo quattro
    A to nie jest czasem folia aluminiowa? Juz obalono mit jej termoizolacji. Bo zatrzymuje utratę ciepła przez promieniowanie (ale do tego wymaga też pustki powietrznej, a tej nie będzie pod kaseta rolety), a problemem tutaj jest ucieczka ciepła przez przenikanie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał .wide Zobacz post
    Cześć,

    Wybudowano dom parterowy, w którym podobno nie dało się cofnąć nadproża pod rolety, na które się zdecydowałem. Będą to rolety podtynkowe z puszką 18cm, a zastosowany ma być styropian 20cm.
    W związku z tym mam pytanie czy istnieje cokolwiek, co miało by grubość ok 2-3mm, a warto byłoby zastosować między puszkę a mur celem jakiejkolwiek izolacji?
    Najlepsze parametry izolacji osiągnie Pan wyłącznie z zastosowaniem mat z Aerogel'u. Polski dystrybutor produkuje takie maty, paski o nazwie Porofix.
    Pozdrav,
    SM
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 22-01-2021 o 20:05

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Najlepsze parametry izolacji osiągnie Pan wyłącznie z zastosowaniem mat z Aerogel'u. Polski dystrybutor produkuje takie maty, paski o nazwie Porofix.
    Pozdrav,
    SM
    Dziękuję za podpowiedź. Na stronie producenta można przeczytać, że grubość to 10mm, a później:
    Łatwość stosowania i skuteczność produktów Porofix osiągnięta jest dzięki następującym cechom produktu:

    Są bardzo cienkie 5 mm, 10 mm lub wielokrotność tych liczb w zależności od potrzeb.
    Takich o grubości 5mm nie mogę znaleźć w Internecie. Występują, czy to błąd?

  6. #6

    Domyślnie

    Przy grubości 2-3 mm wszystko to pic na wodę. Grubość 3 mm przy lambdzie 0,014 (aerozel) da tyle, co 1 cm styropianu. Gra nie warta świeczki

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania co przedmówca.Nie ma nic co cie ochroni przed gigantycznym mostkiem termicznym.
    Jeśli mozesz daj grubiej styro i wtedy zmieścisz cokolwiek pod puszke.
    Jedynie co przychodzi mi na myśl to Pianka rezorlowa albo tanszy od niej Pir.
    Opcja druga to niestety montaż puszki w swietle okna

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał .wide Zobacz post
    Dziękuję za podpowiedź. Na stronie producenta można przeczytać, że grubość to 10mm, a później:


    Takich o grubości 5mm nie mogę znaleźć w Internecie. Występują, czy to błąd?
    Występują, jak najbardziej. Zadzwonić do producenta.

  9. #9

    Domyślnie

    Masz rację dlatego jest warstwowa tj miedzy folią alu wklejone są maty bąbelkowe

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Masz rację dlatego jest warstwowa tj miedzy folią alu wklejone są maty bąbelkowe
    jakie maty bąbelkowe? Rdzeniem jest aerogel, materiał o najniższej przewodności cieplnej, no chyba że struktury próżniowane ale to zupełnie inna bajka.

  11. #11

    Domyślnie

    A stosując takie ocieplenie 5mm pod puszke uzyskamy gigantyczny opór cieplny rzędu 0.3w m2 o ile dobrze przeliczylem na kolanie.
    Czyli nieznacznie lepszy niż nie danie niczego.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Pytanie było jasno sformułowane. Odpowiedź w ramach warunków najlepsza z możliwych. Właściwa izolacja powinna zostać uwzględniona wcześniej, na etapie projektu i tyle w temacie.

  13. #13

    Domyślnie

    Wyobraz sobie ze murarze na indywidualnych budowach od niechcenia zaglądaja w projekt.
    A jesli juz to wlozenie 3-5 xps do nadproza wiaze sie przeciez z wielkim wysilkiem.
    To sie nazywa niereformowalnosc i niedbalosc najczesciej wykonawcy.
    240m2 parter i -1, wielospad T ,
    230m2 podlogowki Vitodens 200 19kW,reku komfovent 500r, Izolacja ziemia 5cm xps i 5 eps parking, fundament 12cm xps, sciany i deka25cm styr. bialy, okna 3szyb.

    Nothing ventured, nothing gained

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3006 Zobacz post
    Pytanie było jasno sformułowane. Odpowiedź w ramach warunków najlepsza z możliwych. Właściwa izolacja powinna zostać uwzględniona wcześniej, na etapie projektu i tyle w temacie.
    Jak by co nie piłem do ciebie. Odpowiedziałeś na pytanie w 100%
    Chodziło mi tylko o przeliczenie jaką to ma wartość energetyczną.
    Wiadomo ze teraz to już po,, jabłkach"

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał margabr Zobacz post
    Wyobraz sobie ze murarze na indywidualnych budowach od niechcenia zaglądaja w projekt.
    A jesli juz to wlozenie 3-5 xps do nadproza wiaze sie przeciez z wielkim wysilkiem.
    To sie nazywa niereformowalnosc i niedbalosc najczesciej wykonawcy.
    Dokładnie, zajrzenie w projekt sprawia im ból,sam padłem ofiarą takich pacanów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony