dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie Monitoring na czas budowy ... ale przyszłościowy

    Witam,
    planuje zakupić jakiś zestaw kamer aby monitorować plac budowy.
    Wybrałem dwa zestawy:
    1. https://www.eltrox.pl/zestaw-monitoringu-z942.html
    2. https://ivel.pl/p13807,zestaw-po-skr...-b120-1tb.html

    Nie chcę na początku kupować jakiś drogich urządzeń itp, bo w czasie budowy mogą się zniszczyć, ale z kolei chcę kupić coś takiego co ewentualnie będzie można wykorzystać w przyszłości (już po zakończeniu budowy)

    Po budowie rejestrator raczej będzie do wymiany w obydwu przypadkach - bo będę potrzebował większą ilość kamer, wiec skupmy się może na kamerach - które według was będą lepsze, bardziej "uniwersalne" - bo nie wiem jaki w przyszłości będzie rejestrator?

    Dodatkowe pytanie: czy duża jest różnica między 1MPx a 2MPx?

    Teren monitoringu w nocy w ogóle nie oświetlony, kamery w odległości ok 10 metrów od monitorowanego budynku.

    A może coś jeszcze innego polecicie?

    Dziękuje

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Moim zdaniem, jak ma być bardziej przyszłościowo to lepiej pomyśleć o systemie na skrętce i zasilaniu tego po skrętce. Jakość obrazu trzeba dobrać do zasobności portfela bo niestety jedno z drugim zazwyczaj idzie w parze. Pytanie czy faktycznie ta jakość obrazu ma takie znaczenie. Np. ktoś zarzuaca, że przy takiej to a takiej kamerze nie widać twarzy.. tylko jaki złodziej nie zasłania twarzy w czasie "roboty"?
    Ja polecam stosuję kamery zewnętrzne i wewnętrzne ezviz. Spory wybór modeli, od budżetowych do wypasionych, mają różne opcje zasilania i transmisji (sygnał + zasilanie po skrętce, sygnał po skrętce + zasilanie zasilaczem, zasilanie zasilaczem + sygnał po wifi).
    WiFi łatwo zakłucić więc traktować to raczej doraźnie. Z drugiej strony jak tracimy sygnał to dostajemy powiadomienie na tel. że coś się dzieje.

  3. #3

    Domyślnie

    wczoraj zamowilem Reolink GO 4G LTE z solarem. Jezeli dziala tak jak pisza w sieci, to sie obejdzie bez jakichkolwiek kabli, ladowania i dam rade dyskretnie schowac w koronie drzewa. Jak bedzie zobaczymy.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    https://youtu.be/fwoonl5JKgo
    WiFi łatwo odciąć, więc takie kamery IMO są bez sensu.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja swój plac budowy ubezpieczyłem . Od pożaru , wandalizmu , kradzieży . Składka roczna to kilkaset zł . Również myślałem o monitoringu , ale nie gwarantuje on odzyskania pieniędzy .

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Ja swój plac budowy ubezpieczyłem . Od pożaru , wandalizmu , kradzieży . Składka roczna to kilkaset zł . Również myślałem o monitoringu , ale nie gwarantuje on odzyskania pieniędzy .
    Daj namiary na ubezpieczyciela, co ubezpieczy materiały i narzędzia na placu budowy przed kradzieżą (te, co nie są wewnątrz budynku w SSZ minimum). I to jeszcze za kilka stówek rocznie.
    Ja takiego nie znalazłem.
    A monitoring tez pozwala np. zweryfikować czas dojazdu ekipy firmy ochroniarskiej, kto podrzucił śmieci czy kto zrył drogę.
    Zdalne obserwowanie postępów prac to ucieleśnienie powiedzenia "pańskie oko konia tuczy".

  7. #7

    Domyślnie

    Polisę wykupiłem w PZU ponieważ tam mam ubezpieczone samochody . Było to trzy tygodnie temu . Inne firmy pewnie też mają podobną ofertę . Ubezpieczyłem swoją budowę , ponieważ przed dwoma laty straciłem narzędzia w wyniku włamania do budowanego właśnie domu . Teren był ogrodzony i mieszkał w domu obok wujek inwestora . Miejsce akcji - Wawer , gęsta zabudowa . Policja prowadziła swoje czynności , ale nic nie odzyskałem . Inwestorom nic nie ukradziono . I tu właśnie jest przewaga polisy nad monitoringiem .Nie twierdzę , że ubezpieczenie pokryje straty w całości , ale nie zostawi mnie z niczym . Złodzieje wiedzą o kamerach i dlatego zakładają kaptury .

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    https://youtu.be/fwoonl5JKgo
    WiFi łatwo odciąć, więc takie kamery IMO są bez sensu.
    Wszystkie systemy łatwo odciąć, zagłuszyć można każdy system, tel. komórkowej, gps, wi-fi, odciąć kabel od skrzynki telefoni stacjonarnej.
    więc ?
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga Zobacz post
    Wszystkie systemy łatwo odciąć, zagłuszyć można każdy system, tel. komórkowej, gps, wi-fi, odciąć kabel od skrzynki telefoni stacjonarnej.
    więc ?
    Żeby odciąć kabel, trzeba do niego podejść - już jesteś na kamerze a fotka/filmik wrzucona w chmurę. Więc nawet kradzież czy zniszczenie rejestratora nie pomoże. LTE nie tak łatwo odciąć z odległości, na jaką sięgają kamery.

    WiFi od kamerki można odciąć łatwo, tanim urządzeniem powszechnie dostępnym i ze sporej odległości. Do kamerki i tak potrzebujesz pociągnąć zasilanie - więc czemu nie zrobić tego razem z danymi przez POE?

  10. #10

    Domyślnie

    Nic bezprzewodowego. No chyba że satelowski ABAX, ale tanio nie będzie.

    Jak ma to być "na chwilę" to bezprzewodowa Perfecta/Micra.
    ***** ***

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żeby odciąć kabel, trzeba do niego podejść - już jesteś na kamerze a fotka/filmik wrzucona w chmurę. Więc nawet kradzież czy zniszczenie rejestratora nie pomoże. LTE nie tak łatwo odciąć z odległości, na jaką sięgają kamery.
    No ale co nam ze zdjęć czy filmów, kiedy mamy na nich zamaskowanych ludzików...co teraz jest w pełni legalne a nawet wymagane? Dziś to raczej jakaś pułapka rodem z "Rambo" albo konkretny pieseł
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dokładnie. U mnie monitoring służy tylko do weryfikacji tego co alarm wykryje. Choć bardzo sobie cenię powiadomienia informujące że ktoś wszedł na podwórko przysyłane wraz ze zdjęciem. Ale nie liczę na to, że pozwoli mi rozpoznać włamywacza.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No ale co nam ze zdjęć czy filmów, kiedy mamy na nich zamaskowanych ludzików...co teraz jest w pełni legalne a nawet wymagane? Dziś to raczej jakaś pułapka rodem z "Rambo" albo konkretny pieseł
    A no to, że widzisz, że to nie awaria kamery czy sieci i wzywasz patrol. Jak obraz po prostu znika gdy nic się nie dzieje to pewnie zignorujesz.

    Owszem, alarm istotny - ale nie wszystko mam chronione alarmem (tylko wnętrze domu). Do tego kamery pozwolą podjąć działania wcześniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Naprawdę wierzycie że 99 % złodziei na budowach zabezpiecza się przed włamem i jumaniem blokując sieci . Na sprzedaży jammera zarobiłby więcej niż na samej standardowej kradzieży. No chbya że na budowę kupujecie własny sprzęt ciężki to owszem tak robią.

    A dla dokumentacji włamania starcza kamerki "szpiegowskie" zasilane powerbankami w krzakach stertach etc. koszt kilkaset zł.
    Można podrzucić cudny gadżet z wbudowanym lokalizatorem. To nawet leniwa policja połakomi się na łatwy sukces

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Naprawdę wierzycie że 99 % złodziei na budowach zabezpiecza się przed włamem i jumaniem blokując sieci .
    A niech nawet 10% - tych sprytniejszych, co i alarm obejdą. To ma być uzasadnienie ułatwiania im pracy montując kamery na WiFi?


    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A dla dokumentacji włamania starcza kamerki "szpiegowskie" zasilane powerbankami w krzakach stertach etc. koszt kilkaset zł.
    Nie chodzi o dokumentację, a szybką reakcję jak coś się dzieje. W tym o sprawdzenie, co ostatniego zarejestrowała kamerka - czy spray, czy kij przestawiający ją w niebo, czy coś podobnego, i warto wezwać patrol, czy nic istotnego.

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Można podrzucić cudny gadżet z wbudowanym lokalizatorem. To nawet leniwa policja połakomi się na łatwy sukces
    Działa na kabelku? Czy też łatwo zagłuszyć?

  16. #16

    Domyślnie

    Nie, są rozmaite produkty na własnym zasilaniu uruchamiane przez sensor g jak w autoalarmie i daje sygnał co jakiś czas lub po określonym czasie . Kaizen ceny jammerów są na tyle wysokie że wykluczają jakieś nie 90 ale 99% jumaczy budowlanych łasych na materiały czy tylko po to aby postawić klocka pośrodku budowanego domu

  17. #17

    Domyślnie

    Większość czujek bezprzewodowych pracuje w jednym z pasm ISM, w 99% przypadków jest to 433lub 868MHz - sprzęto do zagłuszenia tych pasm kosztuje na znanym portalu aukcyjnym nieco ponad 100PLN (słynne handy duobandery firmy B.....).
    ***** ***

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Kaizen ceny jammerów są na tyle wysokie że wykluczają jakieś nie 90 ale 99% jumaczy budowlanych łasych na materiały czy tylko po to aby postawić klocka pośrodku budowanego domu
    Poniżej stówki na ali do wyboru do koloru.

    Jakie "własne" zasilanie przetrwa w mrozy -15 i niżej? I ile minut przetrwa?

    Poza tym temat jest o monitoringu - ma być dobrze, to musi być na kabelku.
    Będziesz biegał z akumulatorkami do kamer WiFi co kilka dni? Bo jak pociągniesz kablem zasilanie, to czemu nie POE od razu (co NVR ma zazwyczaj w standardzie) - i załatwione też przesyłanie obrazu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-03-2021 o 22:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony