dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Skrzypiąca podłoga w sąsiednim mieszkaniu

    Mam problem z podłogą u sąsiadów. Strasznie skrzypi a w zasadzie to strzela podczas chodzenia,, i to wszystko się odbija u mnie. Problem pojawił się kilka miesięcy temu, pytałem i mówili że nie zalali mieszania itp. W dzień można zwariować a w nocy się nie da spać. Czy w jakiś sposób mogę to u siebie wytłumić? Albo wymusić żeby to naprawili ? Naprawdę można zwariować.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał valerian Zobacz post
    Mam problem z podłogą u sąsiadów. Strasznie skrzypi a w zasadzie to strzela podczas chodzenia,, i to wszystko się odbija u mnie. Problem pojawił się kilka miesięcy temu, pytałem i mówili że nie zalali mieszania itp. W dzień można zwariować a w nocy się nie da spać. Czy w jakiś sposób mogę to u siebie wytłumić? Albo wymusić żeby to naprawili ? Naprawdę można zwariować.
    przez ścianę mogą przechodzić dźwięki o wartości 30dB.
    Należałoby sprawdzić jaką konstrukcję podłogi mają sąsiedzi. Dopiero wtedy można próbować coś zaradzić.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Skuteczna izolacja akustyczna to tylko od strony pomieszczenia gdzie powstają dźwięki. Te dźwięki teraz przenoszą się na konstrukcję budynku, więc od strony Twojego mieszkania nie będzie to takie proste. Pytanie też czy dylatacje obwodowe wylewek były poprawnie wykonane u sąsiada.
    Czy inni sąsiedzi też słyszą tą podłogę?
    Podłoga nie musiała być zalana. Wystarczy, że jest podwyższona wilgotność/niesprawna wentylacja, drewno się rozszerza i powstają naprężenia tym bardziej jeśli posadzka nie ma dylatacji lub są źle rozplanowane.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony