dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Lód pod oknem

    Witam proszę o poradę jak i czym to uszczelnić by w przyszłości nie przemarzało. Montażysta umywa ręce że jak da piankę i zamontuje parapet wewnętrzny to będzie dobrze, jakieś porady jak walczyć z nieuczciwą firmą. Przyznam ze wole to zrobić samemu zabezpieczyć na lata. Proszę o sugestie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090802.JPG
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	452306  

  2. #2

    Domyślnie

    na przyszłość jak będziesz budował kolejny dom weź sobie ciepły parapet za 20 PLN/m i ciepły montaż za jakieś 500 zł. za cały dom.
    Bo to żeś tu wkleił (zdjęcie) aż przeraża głupota i skrajna nieodpowiedzialność. Przed zakupem przeczytałeś coś o oknach czy od razu do firmy bo okna niezbędne?

    EDIT:
    ale specjalnie poszedłem do swojej nie ogrzewanej dobudówki sprawdzić jaka jest temperatura pod oknami:
    Załącznik 452310
    Na zewnątrz w tym momencie 5*C
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 22-01-2021 o 20:47
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3

    Domyślnie

    to jest dom z lat 80 wymieniałem okna w listopadzie wyrwane stare włozone nowe w dziury ciepły montaż... taśmy gdzie do elewacji na parapet ciepły potrzebna obróbka , okien sztuk 12 szły na piane na zewnątrz 0 stopni obróbka otworów to ze 2 dni roboty dlatego tak to zostało zrobione , zamarza tylko jedno okno bo nie mogli wykuć palonej czarnej starej cegły i dali bez listwy podprogowej. Pytam jak to zabezpieczyć doradzisz coś, od wewnątrz na piane dałem librucka sp925, od zewnątrz okna weszły w ocieplenia styro grubości 15cm
    edit gdy zamarzło na dworzu było -25 stopni(warminsko-mazurskie)

  4. #4

    Domyślnie

    okno w całości
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1090786.JPG
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	452311  

  5. #5

    Domyślnie

    data zdjęcia: 22-01-2021 21:16
    Przeczytaj swój post tak jak jest napisany bez interpunkcji: " wyrwane stare włozone nowe w dziury ciepły montaż...taśmy gdzie do elewacji na parapet ciepły potrzebna obróbka "
    Wiem z Twojego postu NIC masło maślane.
    A jeśli okna w warstwie izolacji to firmę bardzo pomiosło... że Ci przemarza
    Ratuj się XPS`em z najniższym możliwym współczynnikiem lambda 0,029 albo coś lepszego.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    ]
    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ale specjalnie poszedłem do swojej nie ogrzewanej dobudówki sprawdzić jaka jest temperatura pod oknami:
    Załącznik 452310
    Na zewnątrz w tym momencie 5*C
    Wiesz, że ten laser to ozdóbka do zabawy z kotem?
    Taki termometr uśrednia całkiem spore kółko (rośnie wraz z odległością).
    https://www.merserwis.pl/m-blog/329-...irometrem.html

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ejay3 Zobacz post
    Witam proszę o poradę jak i czym to uszczelnić by w przyszłości nie przemarzało. Montażysta umywa ręce że jak da piankę i zamontuje parapet wewnętrzny to będzie dobrze, jakieś porady jak walczyć z nieuczciwą firmą. Przyznam ze wole to zrobić samemu zabezpieczyć na lata. Proszę o sugestie
    Nie będzie dobrze. Ma być oprócz piany folia/taśma dookoła okna. Minimum od wewnątrz ale lepiej z obydwu stron.
    Piana przepuszcza powietrze i parę wodną. Zawilgocona degraduje się przez zamrażanie i rozmarzanie i w końcu wiatr hula całkiem swobodnie i parapet w niczym nie pomoże (chyba, że mowa o tzw. ciepłym parapecie).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ]Wiesz, że ten laser to ozdóbka do zabawy z kotem?
    Taki termometr uśrednia całkiem spore kółko (rośnie wraz z odległością).
    https://www.merserwis.pl/m-blog/329-...irometrem.html
    Nie no na zdjęciu widać mierzyłem z 30m i to przynajmniej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1611348340656.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	452312
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Też niewiele rozumiem z tego opisu, tym bardziej ze zdjęcia (jakaś perspektywa makro?). Dopiero na drugim widać jakby te okna były praktycznie nieopianowane od spodu?
    To podparcie też jest tymczasowe - deseczki wypadną przy montażu parapetu (opadnie przy okazji). Tam powinny być dane na stałe klocki podporowe.

    Jeśli tam jest zapianowany tylko fragmencik to są w nim miejsca przewiewów i to trzeba wypełnić w całości pianą. Masz foto od zewnątrz?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #10

    Domyślnie

    Od zewnatrz nie mam zdjęć. Na 1 zdjęciu pokazuje lód pod oknem i widoczny parapet zewnetrzny od wewnątrz. I tego dotyczy post co tam dać jak uszczelnic. Na pianke od środka dałem folie paroizolacyjna w plynie Sp925. Dom jest ocieplony od zewnatrz a montaż był tylko na pianę. Bo pod ciepły montaż w tym parapety musiały by być obrobione weglarki i glify a to byl listopad i brak czasu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Czyli pod oknem jest pusta a izolację przed zimnem stanowi tylko parapet z blachy? Nowy? bo jeśli stary, to pewnie ma dziury po gwoździach którymi (nie tylko wieje).

    Jeśli pod tym oknem nie ma żadnej piany, to jak ma nie być lodu?! Przecież zapianowanie okien po całym obwodzie to podstawowa czynność montażu. Być może ta sama ekipa ma montować parapet to wtedy faktycznie uzupełnią pianę. Oby nie robili tego dopiero po ustawieniu parapetu, bo wtedy nie ma szans na dokładne wypełnienie przestrzeni pod oknem.
    Reasumując: nie widzę przeszkód, by to zrobić teraz (z wyczuciem, by nie wylazło do środka - chociaż to można bez problemu odciąć do montażu parapetu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Nie no na zdjęciu widać mierzyłem z 30m i to przynajmniej
    Zaglądaleś do instrukcji? Jest taka odległość, przy której obszar pomiarowy jest najmniejszy a i to ma >1,5cm (odległość i wielkość zależy od optyki pirometru). Więc nie zmierzysz tym temperatury punktu i w instrukcji (przynajmniej w mojej) jest napisane, że powierzchnia mierzona powinna mieć średnicę co najmniej 2x większą, niż dla danej odległości obszar pomiarowy. Bliżej czy dalej - jest większy. Więc z Twojej fotki nic nie wynika - termometr położony w rogu (o wetkniętej sondzie nie wspominając) da dokładniejszy (i pewnie znacznie niższy) pomiar.


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PSX_20210123_114028.jpg
Wyświetleń:	1719
Rozmiar:	54,6 KB
ID:	452316  

  13. #13

    Domyślnie

    Parapet zewnetrzny jest nowy. Ta sama ekipa ma montowac wewnątrz parapet i dać wtedy piane tam gdzie zamarza. Jednak sama piana jak dla mnie jest za słabą izolacją. Dlatego w wątku pytam czym to miejsce zabezpieczyć dodatkowo. Taśma silikon folia itd?? Dać tylko piane i na to folia w plynie tak zrobiłem z bokami i górą we wewnątrz na piane folia

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Praktycznie nie widzę technicznej możliwości wykonania uszczelniania zewnętrznego przy takim dostępie. Pozostaje teoretyzowanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Problemem tego okna jest jego podparcie dołem (te kawałki drewna przecież tam nie pozostaną). Nie widzę też mocowania mechanicznego dołem ale zdjęcia są miniaturowe.
    Może jakieś lepszej jakości?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zaglądaleś do instrukcji? Jest taka odległość, przy której obszar pomiarowy jest najmniejszy a i to ma >1,5cm (odległość i wielkość zależy od optyki pirometru). Więc nie zmierzysz tym temperatury punktu i w instrukcji (przynajmniej w mojej) jest napisane, że powierzchnia mierzona powinna mieć średnicę co najmniej 2x większą, niż dla danej odległości obszar pomiarowy. Bliżej czy dalej - jest większy. Więc z Twojej fotki nic nie wynika - termometr położony w rogu (o wetkniętej sondzie nie wspominając) da dokładniejszy (i pewnie znacznie niższy) pomiar.
    Faktycznie mierzyłem framugę okna i ciepły parapet wyszło nam średnio że lodu ni chu chu nie widać. Chyba że bardzo chcesz to pójdę zrobie zdjęcie z 2 cm aby udowodnić Ci jaka tam temperatura panuje choć też pewnie nie uwierzysz i powiesz że podgrzałem suszarką.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Faktycznie mierzyłem framugę okna i ciepły parapet wyszło nam średnio że lodu ni chu chu nie widać. Chyba że bardzo chcesz to pójdę zrobie zdjęcie z 2 cm aby udowodnić Ci jaka tam temperatura panuje choć też pewnie nie uwierzysz i powiesz że podgrzałem suszarką.
    To po co wrzucasz zdjęcie o niczym nie świadczące? Dalej nie dotarło, jak działa pirometr, że chcesz z 2cm robić? Wskazanie będzie jeszcze mniej zbliżone do temperatury w rogu.

  18. #18

    Domyślnie

    Nie no pewnie lepiej doradzać ciepły montaż po montażu jak ty to robisz
    Pomiarów się czepiasz bo tu trza laboratoryjnie pomierzyć temperaturę z 3 świadkami bo pomiar może być przekłamany. U mnie lodu nie było a temperatura niepomierzalna wg. ciebie wynosiła jakieś - 15*C bo ta za daleko trzymałem, albo za blisko czort cię wie
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  19. #19

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie. Od zewnatrz okna weszły pod izolacje 10 cm styropianu tzn. Ościeżnica schowała się po bokach i górą po 2 cm pod ten styropian. Po bokach wyszła piana. piane przytnę na równo czym to jeszcze uszczelnic

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Styk okna z murem/ ociepleniem zawsze powinien być elastyczny. Idealna wydaje się być listwa APU, ale jak jaj nie masz to chyba pozostaje akryl. Mniej trwały, tańszy (pozornie, bo po paru latach pewnie będzie wymagał poprawy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony