dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Jakość AGD Franke

    Witam

    Będziemy w kuchni montować płytę indukcyjną z pochłaniaczem blatowym. Na razie wybór stoi pomiędzy płytą indukcyjną z wbudowanym pochłaniaczem, bądź pochłaniaczem zamontowanym obok płyty i wysuwanym z blatu.

    O ile o płytach indukcyjnych znanych producentów jest pełno informacji, to o płytach z wbudowanym pochłaniaczem informacji jak na lekarstwo. Na razie zainteresowała mnie marka Franke. Z tego co widzę dość dużo jest wiadomości o ich okapach i zlewach. Ma ktoś jakieś doświadczenie z płytą z wbudowanym pochłaniaczem Franke Maris FMA 839 HI?

    Jak jest pozycjonowana marka Franke pomiędzy innymi producentami sprzętu AGD? Czy to półka niższa czy raczej wyższa?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To średnia półka, zarówno jak chodzi o cenę i jakość.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Mythos FMY 839 HI 2.0 . Za krótko aby się wypowiedzieć o jakości. Narazie mogę powiedzieć, że działa. I sterowanie dotykowe jest trochę bardziej problematyczne niż w starym siemensie. Na pewno wpuść ją w blat. Ja przegapiłem i mam już w 4 miejscach wyszczerbione szkło.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz sobie okapy Globalo- może znajdziesz coś odpowiedniego. Ja mam tej polskiej firmy, ze względu na siłę wyciągu niedostępną raczej u konkurencji.

  5. #5

    Domyślnie

    Który z ich blatowych okpów ma niedostępną dla konkurencji siłę wyciągu? I ile ona wynosi?

  6. #6

    Domyślnie

    Na blatowe nie patrzyłem to fakt- wszystkie one jak dla mnie nadają się tylko do ozdoby, nie do gotowania
    Choć może nie każdy odpala w kuchni woka. U mnie ledwo daje radę ten nad kuchenką, a jest mega mocny.
    Siła ssania mojego podszafkowego to 540m3/h. A to przecież, mały, praktycznie nie widoczny okap. Gdyby miał być u dołu to wydaje mi się, że powinien być dwa razy mocniejszy minimum.
    Ostatnio edytowane przez donvitobandito ; 01-02-2021 o 15:31

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja mam Globalo, nie jest źle ale do zadowolenia daleko.
    Żałuję, ze przyoszczędziłem, trzeba było brać Falmec.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja mam Globalo, nie jest źle ale do zadowolenia daleko.
    Żałuję, ze przyoszczędziłem, trzeba było brać Falmec.
    Nie słyszałem wcześniej o tej firmie, ale widzę, że jeszcze mocniejsze są ich okapy od Globalo... i w sumie dużej różnicy w cenie ma.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Zależy jakiego typu szukasz i na co zwracasz uwagę, oraz w przypadku wspomnianej firmy czy jest to airmec by Falmec czy Falmec.
    Widzę, że głownie zwracasz uwagę na m3/h dla mnie najważniejsze były dB w poszukiwaniu okapu.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Zależy jakiego typu szukasz i na co zwracasz uwagę, oraz w przypadku wspomnianej firmy czy jest to airmec by Falmec czy Falmec.
    Widzę, że głownie zwracasz uwagę na m3/h dla mnie najważniejsze były dB w poszukiwaniu okapu.
    Jeżeli chodzi bo dB to Globalo, przynajmniej ten mój to rzeźnia

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli szukasz cichego okapu, wybierz Falmec NRS, zupełna cisza.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Zależy jakiego typu szukasz i na co zwracasz uwagę, oraz w przypadku wspomnianej firmy czy jest to airmec by Falmec czy Falmec.
    Widzę, że głownie zwracasz uwagę na m3/h dla mnie najważniejsze były dB w poszukiwaniu okapu.
    Jeśli cichy okap, to tylko Falmec NRS. Mam i polecam.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Witam

    Będziemy w kuchni montować płytę indukcyjną z pochłaniaczem blatowym. Na razie wybór stoi pomiędzy płytą indukcyjną z wbudowanym pochłaniaczem, bądź pochłaniaczem zamontowanym obok płyty i wysuwanym z blatu.

    O ile o płytach indukcyjnych znanych producentów jest pełno informacji, to o płytach z wbudowanym pochłaniaczem informacji jak na lekarstwo. Na razie zainteresowała mnie marka Franke. Z tego co widzę dość dużo jest wiadomości o ich okapach i zlewach. Ma ktoś jakieś doświadczenie z płytą z wbudowanym pochłaniaczem Franke Maris FMA 839 HI?

    Jak jest pozycjonowana marka Franke pomiędzy innymi producentami sprzętu AGD? Czy to półka niższa czy raczej wyższa?

    Pozdrawiam
    Zobacz ofertę Falmec, mają systemy zintegrowane, to połączenie płyty i okapem. Oczywiście wszystko nablatowe i ładnie zlicowane z blatem kuchennym.

  14. #14

    Domyślnie

    @ agb

    Serdeczne dzięki za info i cenną uwagę o wpuszczeniu płyty w blat. Domyślam się, że u ciebie pracuje w funkcji wyciągu? Jeśli się mylę i pracuje w funkcji pochłaniacza to czy filtr węglowy daje radę?

    Uprzedzę czytających. Tak płyta będzie raczej do ozdoby, gotowanie będzie okazyjne.

    I dziękuję za wpisy o innych produktach ze zintegrowanym okapem

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Pracuje w funkcji pochłaniacza. Nie chciałem żadnej dodatkowej rury. Nie gotuję jakoś strasznie dużo, więc moja ocena nie będzie szczególnie miarodajna.

    Na pewno nie eliminuje całkowicie zapachów. Tak samo jak nie robił tego sufitowy okap z wyrzutem. Dla mnie jest po prostu ok. Nie jest źle, ale nie jest też tak, że nie mogłoby być lepiej.

  16. #16

    Domyślnie

    No to podobnie jak u mnie; gotowanie okazyjne, obiady przez firme cateringową . Jeszcze mam dwie kwestie.
    Rozumiem, że kratka wyciągu nie odstaje ponad płytę i cała płyta jest jedną ,,gładką powierzchnią
    I dwa; Jak masz rozwiązaną szafkę w ktorej jest płyta? Czy tak jak na jednym z filmików na youtube masz na górze szufladę z wycięciem na silnik okapu?
    Wyszła tez trzecia kwestia
    Czy dokupowałeś ten zestaw montażowy do odprowadzania powietrza w trybie pochłaniacza, czy kombinowałeś w inny sposób. Filtr weglowy uzywasz oryginalny, czy bawiłeś się w zamienniki?

    Sorki za tyle pytań
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Krakta nie wystaje. Stanowi jedną płaszczyznę. Jest ciężka, żeliwna i lepiej abyś jej nie wypuścił na płytą

    Silnik mam pomiędzy głębokimi szufladami. Fronty szuflad są szersze, tak, że z zewnątrz szuflady wyglądają na szersze niż w rzeczywistości są.

    Mam zestaw montażowy. Filtr jest komplecie i ma starczyć na ok 10 myć co ok 2 miesiące. Ja myję go trochę rzadziej i narazie za filtrem się jeszcze nie rozglądałem. Nie wiem więc nawet jak wygląda kwestia zamienników.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalo Zobacz post
    Jeśli cichy okap, to tylko Falmec NRS. Mam i polecam.
    Serio masz czy założyłeś konto, żeby zareklamować okap za 5 tysięcy?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Zastanów się czy ten pochłaniacz jest ci faktycznie potrzebny, zwłaszcza że "gotowanie okazyjne" i nie na gazie.
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 03-02-2021 o 11:00

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Zastanów się czy ten pochłaniacz jest ci faktycznie potrzebny, zwłaszcza że "gotowanie okazyjne" i nie na gazie.
    Wiesz, masz troszkę racji w tym co piszesz. W mieszkaniu gdzie jest kuchenka gazowa mamy okap wiszący, ale nie podłączony do otworu wentylacyjnego. Po prostu wisi taka ozdoba a włączane jest w niej tylko światło.

    Gotowanie jest takie: codziennie odgrzewana zupa z kateringu, raz na dwa tygodnie kiełbaska na gorąco bądż jajecznica. I tyle.. Kurcze, zaraz napiszecie po co ci wogóle płyta indukcyjna haha.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony