dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo nie musiał być dla starszych warunków technicznych. Izolacja termiczna parteru (15 cm) też nie jest wybitna.
    Standard deweloperski - najniższym kosztem, byle spełniało podstawowe wymagania.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo nie musiał być dla starszych warunków technicznych. Izolacja termiczna parteru (15 cm) też nie jest wybitna.
    Standard deweloperski - najniższym kosztem, byle spełniało podstawowe wymagania.
    Masz rację rozmawiałem ze znajomym od okien i pytam się powiedz mi jakie okna biorą deweloperzy? Odpowiedział mi h.....e i powiedz mi czy kupowanie mieszkania na zadupiu w Warszawie 40m2 w stanie deweloperskim za 500 tys zł jest normalne?

  3. #23

    Domyślnie

    Byłem dziś jeszcze raz pooglądać spacerkiem okolice itd. Ograniczenie tam jest 50 (wczesniej tego nie napisałem ) , tiry nie jeżdżą. I tak za domem nie jest źle jeśli chodzi o głośność ale z frontu średnio .
    A deweloper to mały jest, wlaściciel jest kierownikiem budowy - w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle
    Jakby to było w drugiej linii zabudowy to pewnie bym się zdecydował, a tak jest jednak bardziej na nie...choć żona chyba bardziej na tak

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gaweł

    normalne jest Jest nadmierny popyt, podaż ograniczona, cena rośnie.

    ****
    raryt - sypialnie będą od strony ulicy?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-01-2021 o 17:01

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał raryt Zobacz post
    Byłem dziś jeszcze raz pooglądać spacerkiem okolice itd. Ograniczenie tam jest 50 (wczesniej tego nie napisałem ) , tiry nie jeżdżą. I tak za domem nie jest źle jeśli chodzi o głośność ale z frontu średnio .
    A deweloper to mały jest, wlaściciel jest kierownikiem budowy - w sumie nie wiem czy to dobrze czy źle
    Jakby to było w drugiej linii zabudowy to pewnie bym się zdecydował, a tak jest jednak bardziej na nie...choć żona chyba bardziej na tak
    Ja dodam z doświadczenia ze jeżeli mieszkasz przy ulicy to zapomnij o posiadaniu wychodzącego kota, niby to nic ale dla mnie dom bez kota to nie dom.

    Moja ulica kiedyś była gruntowa przez kilkanaście lat i jak 3 lata temu miano wykonać asfalt to się załamałem że i tak duży ruch jeszcze bardziej wzrośnie i zacząłem sie martwić o moją kotkę. Na tej drodze gruntowej były spowalniacza, a jak się kurzyła nawet nie chce sobie przypominać

    Jednak asfalt wykonano kompleksowo na pobliskich ulicach i moja ulica stała się zaciszna i bardzo rzadko uczęszczana wszyscy przenieśli się na inną

    Może u Ciebie tez nie będzie takiego ruchu lub sa widoki na poprawę

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    raryt, a co za problem dorobić rekuperację?

  7. #27

    Domyślnie

    Ruch raczej nie zmaleje , w to nie wierzę. To dość ważna droga w tej dzielnicy, z pełną infrastrukturą , chodniki po obu stronach, przystanki komunikacji .
    Co do pokoi: to są tam 4 - 2 od ogrodu, 2 od drogi . Ja potrzebuję 3 sypialni (2 dla dzieci, 1 dla nas) + gabinet.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    raryt, a co za problem dorobić rekuperację?
    No niby nie jest to problem... Pytanie ile trzeba "zmniejszyć " pokoje bo rozumiem że piszesz o pomyśle z podwieszanymi sufitami ?

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tego nie wiem ile "zmniejszyć". Nie znam Twojego projektu i co tam można zrobić. Niektórzy puszczają kanały pod sufitem i parter traci na wysokości z 10-15cm. Niektórzy robią grubą warstwę styropianu na piętrze i tam lecą kanały i piętro traci te kilkanaście centymetrów. Jest kilka rozwiązań, ale wszystko się da zrobić.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Pasuje ci miasto, chcesz mieć blisko, nie wozić wszędzie dzieci to kupować
    Tylko pamiętać przy bliźniaku, że to za bardzo dom nie będzie. Nieznany sąsiad za ścianą, czyli to będzie mieszkanie, fakt "blok" dwu mieszkaniowy, ale jednak.
    Jak ten fakt ci pasuje to poważnie rozważyć kupno.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony