dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie dom przy drodze

    Witam
    zastanawiam się nad zakupem połówki w bliźniaku (140m) na działce 420m (prawie 800k w stanie deweloperskim). Działka prostokątna, gdzie wjazd jest jest niestety od zachodu a ogródek od wschodu - ale nie w tym rzecz. Lokalizacja do Kraków, i to nie takie obrzeża. Dom zlokalizowany jest przy samej drodze, ruchliwej. To ma plusy i minusy, Plusy to lokalizacja, pieszo do sklepów, małej galerii, dzieci jak podrosną pieszo do szkoły, przystanek komunikacji (kilka autobusów) prawie pod domem. No a o minusach właśnie chciałem podyskutować. Dodam, że w ogródku nie słychać było jakoś samochodów, na piętrze w pokojach (2) od strony drogi przy zamkniętych oknach też wydawało się dobrze (na tyle ile można ocenić oglądając dom). No jak się otworzyło okno no to było głośno.
    Jeszce może kilka słów o samym domu, co by tu było istotne: budowa z bloczków ekologicznych silika, na parterze styropian 15cm, na poddaszu 20cm

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał raryt Zobacz post
    Witam
    zastanawiam się nad zakupem połówki w bliźniaku (140m) na działce 420m (prawie 800k w stanie deweloperskim). Działka prostokątna, gdzie wjazd jest jest niestety od zachodu a ogródek od wschodu - ale nie w tym rzecz. Lokalizacja do Kraków, i to nie takie obrzeża. Dom zlokalizowany jest przy samej drodze, ruchliwej. To ma plusy i minusy, Plusy to lokalizacja, pieszo do sklepów, małej galerii, dzieci jak podrosną pieszo do szkoły, przystanek komunikacji (kilka autobusów) prawie pod domem. No a o minusach właśnie chciałem podyskutować. Dodam, że w ogródku nie słychać było jakoś samochodów, na piętrze w pokojach (2) od strony drogi przy zamkniętych oknach też wydawało się dobrze (na tyle ile można ocenić oglądając dom). No jak się otworzyło okno no to było głośno.
    Jeszce może kilka słów o samym domu, co by tu było istotne: budowa z bloczków ekologicznych silika, na parterze styropian 15cm, na poddaszu 20cm
    Rzuć cenę za tego bliźniaka.
    Co do samej lokalizacji, jeśli cena będzie ok,to dom z silikatu w dużej mierze pochłonie dźwięki z ulicy, ale nie na tyle żebyś niczego nie słyszał.
    Taras od d...strony ulicy jest plusem ale ciszy na pewno nie będzie.
    Ja mam autostradę oddaloną o 4km i sącząc w ciszy drinka, słyszę przejeżdżające tam auta
    Nie mniej, w Twoim przypadku na poważnie bym rozpatrywał kupno tego domu.

  3. #3

    Domyślnie

    Rzuć cenę za tego bliźniaka.
    prawie 800k w stanie deweloperskim
    W tej cenie może i oglądałem bliźniaki ciut większe, ale jednak o dużo gorszej lokalizacji pod względem komunikacji. Dodam że dom jest dla 4ki, gdzie my z żoną mamy po 31l (dzieci przedszkole i żłobek). Aktualnie mieszkamy w mieszkaniu swoim (no może nie do końca swoim bo jeszcze połowa kredytu) - no i nam raz że ciasno już to dwa kawałek zieleni by się przydał żeby je trochę chociaż wybiegać A z drugiej strony to nie chcę do 18 roku życia ich wozić wszędzie, do szkoły na zajęcia dodatkowe etc. Ponadto ja nie przesądzam że to dom do końca życia - pewnie raczej aż dzieci się nie usamodzielnia - no ale 20l to jeszcze dużo czasu na przemyślenia ...
    Wydaje mi się że w tej lokalizacji on też będzie dobrym wyborem inwestycyjnym (np gdybym chciał go sprzedać), co zależy jednak pewnie dużo.... niestety od sąsiada - ale taki urok bliźniaka (bo dodam, że do są prawnie osobne działki, a nie wspólna z zapisem do KW o wyłączności.

    A i może ciut więcej o lokalizacji jeśli tutaj jakiś krakus Ul. myślenicka, blisko galerii swoszowice centrum.
    Ostatnio edytowane przez raryt ; 22-01-2021 o 21:39

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał raryt Zobacz post
    W tej cenie może i oglądałem bliźniaki ciut większe, ale jednak o dużo gorszej lokalizacji pod względem komunikacji. Dodam że dom jest dla 4ki, gdzie my z żoną mamy po 31l (dzieci przedszkole i żłobek). Aktualnie mieszkamy w mieszkaniu swoim (no może nie do końca swoim bo jeszcze połowa kredytu) - no i nam raz że ciasno już to dwa kawałek zieleni by się przydał żeby je trochę chociaż wybiegać A z drugiej strony to nie chcę do 18 roku życia ich wozić wszędzie, do szkoły na zajęcia dodatkowe etc. Ponadto ja nie przesądzam że to dom do końca życia - pewnie raczej aż dzieci się nie usamodzielnia - no ale 20l to jeszcze dużo czasu na przemyślenia ...
    Wydaje mi się że w tej lokalizacji on też będzie dobrym wyborem inwestycyjnym (np gdybym chciał go sprzedać), co zależy jednak pewnie dużo.... niestety od sąsiada - ale taki urok bliźniaka (bo dodam, że do są prawnie osobne działki, a nie wspólna z zapisem do KW o wyłączności.
    Sorki, ale cena 800tys.zl za bliźniaka mnie mocno zelektryzowała
    Parę lat temu, budowałem dom,też w dużym mieście bo w Gliwicach, koszt mojego domu wyniósł 320tys.zl i to do wprowadzenia się..
    Zatem nie mam nic do dodania jak ktoś chce wydać prawie banke na namiastke domu

    Chociaż dodam, rozmnażajcie się jak króliki, 500zl wpadnie zatem Wasz glos jest ważny
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 22-01-2021 o 21:47

  5. #5

    Domyślnie

    No, niestety takie są ceny .... ;/ To znaczy, alternatywnie do wszystkiego też rozważam budowo wolnostojącego, bo bym wolał - ale to taniej też nie będzie - 400k za 10 arów trzeba dać na pewno - a i znaleźć fajną działkę ciężko...

  6. #6
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Płodz co sił ile możesz ,co rok to prorok
    Niestety takie warunki zafundowało Wam PIS

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Sorki, ale cena 800tys.zl za bliźniaka mnie mocno zelektryzowała
    Parę lat temu, budowałem dom,też w dużym mieście bo w Gliwicach, koszt mojego domu wyniósł 320tys.zl i to do wprowadzenia się..
    Zatem nie mam nic do dodania jak ktoś chce wydać prawie banke na namiastke domu

    Chociaż dodam, rozmnażajcie się jak króliki, 500zl wpadnie zatem Wasz glos jest ważny
    Z tym wielkim miastem to pojechałeś nie ma co

    Na prawej tanszej stronie warszawy na peryferiach 44 metry z miejscem garażowym od dewlopera do wykonczenia 1 pokój plus kuchnia z pokojem czyli aneks dla gosposi 500 tys.

    U mnie na ulicy ładna działa 2000 m2 500 tys to o czym ty poszesz na Ślasku jest tanio

  8. #8
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Z tym wielkim miastem to pojechałeś nie ma co

    Na prawej tanszej stronie warszawy na peryferiach 44 metry z miejscem garażowym od dewlopera do wykonczenia 1 pokój plus kuchnia z pokojem czyli aneks dla gosposi 500 tys.

    U mnie na ulicy ładna działa 2000 m2 500 tys to o czym ty poszesz na Ślasku jest tanio
    To działki macie tańsze niż mieszkania w porównaniu do nas bo u mnie na wsi za Gliwicami działka za m2 jest w podobnej cenie

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To działki macie tańsze niż mieszkania w porównaniu do nas bo u mnie na wsi za Gliwicami działka za m2 jest w podobnej cenie
    Ja mieszkam na wsi w Warszawie działka ok 5 arów od 1,5 mln wzwyż.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Sorki, ale cena 800tys.zl za bliźniaka mnie mocno zelektryzowała
    Parę lat temu, budowałem dom,też w dużym mieście bo w Gliwicach, koszt mojego domu wyniósł 320tys.zl i to do wprowadzenia się..
    Szacun za cenę domu, oświeć mnie jak to zrobiłeś. U siebie liczę kuchnie z wyposażeniem ponad 40 tys, podłogi w domu jakies 30 tyś, schody na poddasze uzytkowe ponad 10 tyś, drzwi wewnętrze zapewne około 10 tyś, rekuperator ponad 10 tys, frontowe ogrodzenie tez pewnie powyżej 20 tyś, a gdzie zagospodarowanie działki, trawa itp. Nie licze pierdół takich jak pozostałe meble, jakies kinkiety, oświetlenie,
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 23-01-2021 o 09:01

  11. #11

    Domyślnie

    Po prostu dziwię się, kiedy ktoś podaje taką cenę domu na gotowo. Chyba dawno nie przegladałeś cen sprzętu AGD i dlatego twój złośliwy komentarz.

  12. #12
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Szacun za cenę domu, oświeć mnie jak to zrobiłeś. U siebie liczę kuchnie z wyposażeniem ponad 40 tys, podłogi w domu jakies 30 tyś, schody na poddasze uzytkowe ponad 10 tyś, drzwi wewnętrze zapewne około 10 tyś, rekuperator ponad 10 tys, frontowe ogrodzenie tez pewnie powyżej 20 tyś, a gdzie zagospodarowanie działki, trawa itp. Nie licze pierdół takich jak pozostałe meble, jakies kinkiety, oświetlenie,
    Parę lat temu czyli przed IV Rzeczypospolita,przed dodatkami socjalnymi i przed podziałem na lepszy i gorszy sort czyli budowałem się w normalnej Polsce
    Swego czasu byl tutaj mój DB ale musiałem emigrować z forum
    Ale wtedy również można było kupić meble kuchenne za 30-40tys.zl a mi stolarz zrobił je za 6tys.zl jak mnie pamięć nie myli, sprzęt do niej cały od Whirlpoola kosztował mnie też chyba koło 5-6tys.zl
    Drzwi wewn.z Porty koło.7tys.zl za to nie miałem schodów bo parterówka czyli strop tani bo drewniany.
    Reku to koszt.4tys.zl a instalacje jego robiłem własnoręcznie itp itd
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 23-01-2021 o 13:06

  13. #13

    Domyślnie

    Widzę, że się rozpisaliście , aczkolwiek nie do końca w temacie
    Jak ktoś jeszce mający doświadczenie w mieszkaniu przy drodze jest tutaj to z chęcią usłyszę opinie ..
    Tak w ogóle jakbym widzial dzialke w podobnej lokalizacji taka żeby wybudować wolnostojący - dajmy na to 7a za 400k to bym od razu kupił . Ale nie jest łatwo znaleźć rodzynka Aczkolwiek ja gdybym budował dom to system zleconym od początku do stanu deweloperskiego - bo się na budowie nie znam i też nie mam na nią czasu.... Tak więc koszt z działką do stanu deweloperskiego to pewnie też by było ok 800k - no tyle że byłby wolnostojący i działka trochę większa - tylko znaleźć taką działkę

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jaki jest sens rozpisywać się o tym, kto za ile zbudował x lat temu, w zupełnie innej miejscowości?

    Autor znalazł taki, podoba mu się, jest gotów zapłacić. Myślicie, ze nie szukał podobnych ofert tylko akceptował pierwszą, która wpadła mu w oczy?
    ****

    raryt - największy problem będzie w upały latem - bo otwarcie okna w nocy, by schłodzić wnętrze spowoduje, ze zniknie bariera dzwiękochłonna (ściana, okno). W nocy dźwięk się bardziej niesie.
    Jesteście nadwrażliwi na hałas? Czy tamtędy jeżdżą karetki i straż (trasa przelotowa)?

  15. #15

    Domyślnie

    To jest droga miejska, podglądając gminie. Czy przelotowa ? Nie powiedziałbym , ale ruch jest. Jutro jadę na rekonesans tej ulicy w sumie jeszce raz bo w sumie nie zwróciłem uwagi czy np moga tamtendy jeździć tiry etc. Autobusy miejskie na pewno kursują , ale z tego to akurat dla mnie plus .
    A co do bliźniaka no to ja też mam tam swoje wątpliwości , ale w KRK alternatywa do bliźniaka/szeregówki jest jedną : kupić działkę i budować sam - co jak napisałem też rozważam jeszcze

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oj, wydaje mi się że za 400tys działki 700mkw w dobrej lokalizacji w Krakowie (we Wrocławiu tak samo) nie będzie łatwo kupić. Ten bliźniak jest drogi bo sama działka jest droga. Porównywanie tego do innych miast czy innych lat kompletnie nie ma sensu.

    Raryt, jaka tam będzie wentylacja? Jeśli buduje deweloper to pewnie zwykła grawitacyjna. Jeśli jesteś w stanie obniżyć sufity o 10-15cm i poprowadzić rekuperację kanałami to ja bym tak zrobił. Dzięki temu możesz mieć zamknięte okna, świeże powietrze i ciszę. To byłaby pierwsza rzecz o której bym pomyślał w domu przy drodze.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    oj, wydaje mi się że za 400tys działki 700mkw w dobrej lokalizacji w Krakowie (we Wrocławiu tak samo) nie będzie łatwo kupić. Ten bliźniak jest drogi bo sama działka jest droga. Porównywanie tego do innych miast czy innych lat kompletnie nie ma sensu.

    Raryt, jaka tam będzie wentylacja? Jeśli buduje deweloper to pewnie zwykła grawitacyjna. Jeśli jesteś w stanie obniżyć sufity o 10-15cm i poprowadzić rekuperację kanałami to ja bym tak zrobił. Dzięki temu możesz mieć zamknięte okna, świeże powietrze i ciszę. To byłaby pierwsza rzecz o której bym pomyślał w domu przy drodze.
    Bez urazy ale budowanie w Krakowie czy Rybniku to samobójstwo dosłowne ze względu na zdrowie jest tam straszny syf. Chyba że ktoś jest bezdzietny i faktycznie zadłuży się pod korek na 45 lat i umrze po 15 na raka płuc to może mieć jak najbardziej sens.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Bez urazy ale budowanie w Krakowie czy Rybniku to samobójstwo dosłowne ze względu na zdrowie jest tam straszny syf. Chyba że ktoś jest bezdzietny i faktycznie zadłuży się pod korek na 45 lat i umrze po 15 na raka płuc to może mieć jak najbardziej sens.
    Bez urazy ale chrzanisz jak poroniony.
    Mam rodzinę w Rybniku i to w całym obszernym Rybniku, mieszkają tam już kilkadziesiąt lat, mają dzieci i wnuki i nikt z nich nie umarł przedwcześnie. Fakt na jakoś powietrza nieraz narzekają ale tak na prawdę to gdzie ktoś nie narzeka.
    Mam tez kilku znajomych których odwiedzam często w Krakowie, mają się dobrze Oni jak również ich rodziny, więc nie pisz bzdur usłyszanych nie wiem gdzie inie wiem po czym. Na jakość powietrza oczywiście tez w Krakowie narzekają pomimo zakazu palenia paliwami stałymi to jakość powietrza się zbytnio nie poprawiła ale nie ma tam masowego pomoru ludzi.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Syf w sensie powietrze? To chyba ogólnie w całej Polsce jest ten problem w mrozy. W samym Krakowie jest akurat ostatnio coraz lepiej.


  20. #20

    Domyślnie

    30 km pod Krakowem też jest smog , często większy. Takze jedyna sensowna alternatywa w tym temacie jest przeprowadzka gdzieś nad morze - co też rozważaliśmy, ale już ten temat zamknęliśmy, że zostajemy w Krakowie . Co do rekuperacji - niestety nie ma, i to też jest dla minus spory. Trochę nie rozumiem dlaczego nie ma, dom były droższy o 20 tys co w całości się gdzie gubi - a atut zwłaszcza w takiej lokalizacji olbrzymi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony