dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Na jaką kwotę się szykować-110 mkw?

    Witajcie. W tym rokubruszam z budową. Obecnie oczekuję na wykonanie projektu indywidualnego domu okolo 110 m użytkowej. Lokalizacja podkarpacie. Dom o prostokątnej bryle, poddasze użytkowe. Dach dwuspadowy. Bez garażu. Ma być prosty dom. Jak myslicie jakie loszty systemem zleconym moge sie spodziewac? Czy ssz w granicach 150 tys. jest realny?

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie na mazurach średnio ceny z m2 SSZ dobiły już do 2tys. i to u tych mniej renomowanych wykonawców:/
    Choć oczywiście jeśli większość prac zrobisz systemem gospodarczym (uwielbiam te sformułowanie to myślę, że się wyrobisz.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    3-3,5 tyś/m2 do deweloperskiego

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    4650 zł /m2- do zamieszkania.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2021 Zobacz post
    Czy ssz w granicach 150 tys. jest realny?
    Jak liczysz tylko prace budowlane (bez przyłączy, projektu, prac przygotowawczych itp.) to moAżesz się zmieścić.

    Ale to z 1/4 kosztów "do zamieszkania".
    Czytaj pod koniec pierwszego posta

    Ceny ciągle rosną. WT też od tego roku jeszcze ostrzejsze (mój to WT2014). Więc będziesz płacił znacząco więcej, niż moje ceny.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 24-01-2021 o 16:45

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    (mój to WT2014). Więc będziesz płacił znacząco więcej, niż moje ceny.
    Ale w sumie - czemu znacząco więcej? Domyślam się, że Twoja izolacja cieplna spełnia warunki WT2021. Rekuperację masz, jedynie może z EP byś nie wyrobił z kablami i kominkiem? No i pewnie PC do CWU, ale to dalej nie są chyba tak strasznie duże różnice.

    Inna sprawa, że ceny materiałów lecą do góry z roku na rok.

    PS. może dodaj sobie link do swojego DB w stopce, bo pod "DB" masz link do bloga.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    jedynie może z EP byś nie wyrobił z kablami i kominkiem? No i pewnie PC do CWU, ale to dalej nie są chyba tak strasznie duże różnice.
    Większość spełnia wt2021. Ale np. okna dlatego, że to fixy. Otwierane wymagałyby lepszych pakietów niż 0,5 - i byłyby znacznie droższe.

    Ale tak, główny problem to EP. Żeby go spełnić, to musiałbym zamontować PC, kocioł na pelet albo gazowy ze zbiornikiem - a to co najmniej dodatkowe 20k.

  8. #8

    Domyślnie

    Patrząc na te sumy to u mnie dosyć tanio wychodzi. Murarze za 106m na dole (z górą razem 176, jednak narazie nic tam nie będzie robione, ale 2 wieńce musieli wylac, strop z płyt kajnałowych, ścianka kolankowa) i wzięli za robote 27 tyś. Dach pełne deskowanie,papa, dachówka ceramiczna, okna lepsze standardzie wt2021, sam HS kosztował 14 tyś i wszędzie rolety elektryczne. Za całość około 170tys, a można by było taniej robić zwykle okna bez rolet, bez komina pod kominek, membrana zamiast pełnego deskowania i papy. Nie wiem skąd u was takie ceny się biorą...

  9. #9
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Patrząc na te sumy to u mnie dosyć tanio wychodzi. Murarze za 106m na dole (z górą razem 176, jednak narazie nic tam nie będzie robione, ale 2 wieńce musieli wylac, strop z płyt kajnałowych, ścianka kolankowa) i wzięli za robote 27 tyś. Dach pełne deskowanie,papa, dachówka ceramiczna, okna lepsze standardzie wt2021, sam HS kosztował 14 tyś i wszędzie rolety elektryczne. Za całość około 170tys, a można by było taniej robić zwykle okna bez rolet, bez komina pod kominek, membrana zamiast pełnego deskowania i papy. Nie wiem skąd u was takie ceny się biorą...
    Tyle to nawet ja za robociznę nie płaciłem 10 lat temu a i wtedy i tak miałem tanio bo 47tys.zl za SSO A miałem wyceny i za 70tys zł.
    10 lat temu przypomnę.
    Masz jakiś magików spod budki z piwem tak myślę...
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-01-2021 o 18:50

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2021 Zobacz post
    Witajcie. W tym rokubruszam z budową. Obecnie oczekuję na wykonanie projektu indywidualnego domu okolo 110 m użytkowej. Lokalizacja podkarpacie. Dom o prostokątnej bryle, poddasze użytkowe. Dach dwuspadowy. Bez garażu. Ma być prosty dom. Jak myslicie jakie loszty systemem zleconym moge sie spodziewac? Czy ssz w granicach 150 tys. jest realny?
    Budownictwo jest takie dziwne , że jak chcesz wydać 150 tys i zamieszkać , to da się zrobić . Jak zechcesz wydać milion , to też zamieszkasz . Wszystko od ciebie zależy , a nie od tego , że ktoś napisze : "da się " , "nie da się , bo ja wydałem kilka razy więcej i jeszcze sporo brakuje " .

  11. #11
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Budownictwo jest takie dziwne , że jak chcesz wydać 150 tys i zamieszkać , to da się zrobić . Jak zechcesz wydać milion , to też zamieszkasz . Wszystko od ciebie zależy , a nie od tego , że ktoś napisze : "da się " , "nie da się , bo ja wydałem kilka razy więcej i jeszcze sporo brakuje " .
    Święte słowa i brawa po stokroć

    A dla władnych ,co to znaczy forumowy Dziennik Budowy, gdzie ktoś opisuje od A do Z swoją budowę, łącznie z kosztami i dylematami co i jak...

    Z premedytacją usunąłem swój DB,bo w gronie Modów jest kilku gości pokroju prof.Pawlowicz a jestem z tzw "gorszego sortu" i nie zamierzałem uczestniczyć w tej hucpie
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-01-2021 o 20:34

  12. #12

    Domyślnie

    Nie,normalna firma. Dom stoi i ma się dobrze. Jedyne co robiłem to hydraulike pod chudziakiem i izolację pionowa wraz z ociepleniem fundamentów. Ale to raczej kwota zaoszczędzona powiedzmy 2 tyś.

    Przypomnę, że 27tys to murarze, za dach placilem oczywiście osobno. Czyli za ssz za robocizne 52tys. Dachowcy wzięli 25tys bo im trochę powymyslalem z nadbitką, dużym zadaszeniem tarasu i płatew x2, słupy x4 wraz z mieczami, wszystkie jętki heblowane, frezowanie oraz malowane 3 razy, bo moja kobieta sobie wymyśliła, że w przyszłości chce mieć to drewno odkryte. Tak bym zapłacił za robote 4 tyś mniej.

    Nie wiem jakim cudem ludzie płacą takie kwoty za ssz. Przypominam, że nie robilem ze słabych materiałów.

  13. #13
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Nie,normalna firma. Dom stoi i ma się dobrze. Jedyne co robiłem to hydraulike pod chudziakiem i izolację pionowa wraz z ociepleniem fundamentów. Ale to raczej kwota zaoszczędzona powiedzmy 2 tyś.

    Przypomnę, że 27tys to murarze, za dach placilem oczywiście osobno. Czyli za ssz za robocizne 52tys. Dachowcy wzięli 25tys bo im trochę powymyslalem z nadbitką, dużym zadaszeniem tarasu i płatew x2, słupy x4 wraz z mieczami, wszystkie jętki heblowane, frezowanie oraz malowane 3 razy, bo moja kobieta sobie wymyśliła, że w przyszłości chce mieć to drewno odkryte. Tak bym zapłacił za robote 4 tyś mniej.

    Nie wiem jakim cudem ludzie płacą takie kwoty za ssz. Przypominam, że nie robilem ze słabych materiałów.
    To i tak bardzo tanio, ja miałem jedną ekipę po sam dach, łącznie z dachówka ceramiczną i rynnami.
    Ale to jak mówię 10 lat temu
    Płatności etapami czyli za płytę 10tys.zl,za murowanie 12tys.zl i za dach 14tys.zl

    Sama robocizna bo materiały sam zamawiałam i dostarczałem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-01-2021 o 20:45

  14. #14

    Domyślnie

    Ja materiały też sam zamawialem oprócz oczywiście na dach, ale to wiadomo czemu, na 8 procent VAT.
    Teraz działa elektryk za 14k z materiałem (cały parter plus zrobienie skrzynki rozdzielczej na poddaszu do dalszej rozbudowy, prad pod alarmy czujki, rolety, różne bajery schodowe, kamery za zewnątrz, do studni, bram i furtki do ogrodu kable itp), za kilka dni wchodzi tynkarz cementowo wapienne 13k. Nie wiem co bym musiał nawymyślać,żeby zapłacić 3-3,5tys za metr użytkowej do stanu deweloperskiego jak pisze Elifir.

  15. #15
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Nie wiem co bym musiał nawymyślać,żeby zapłacić 3-3,5tys za metr użytkowej do stanu deweloperskiego jak pisze Elifir.
    .
    Rozróżnij budowę magazynu w Kołchozie stawianego przez junakow z tegoż obozu za swojskie wino do budowy domu w cywilizowanej Polsce.
    W cywilizowanej Polsce koszty budowy są podobne do tego co zapodała Elfir.

    A ja już Ci podalem, że nie jest możliwe, żebyś miał tańszy koszt robociznę niż ja 10 lat temu zatem albo ściemniasz albo dom budują Ci skazańcy w ramach "naprawy"
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 29-01-2021 o 23:01

  16. #16

    Domyślnie

    Wychodzi Na to, że wielkopolska to Polska B, a wszyscy z forum budują się w Warszawie.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    Przecież 52 tyś zł za SSO to i tak już taka wyższa wycena , ja mam średnie wyceny za SSO między 40-50 tys zł w Małopolsce za SSO domu 120m2 z poddaszem.

  18. #18

    Domyślnie

    ...
    Teraz działa elektryk za 14k z materiałem (cały parter plus zrobienie skrzynki rozdzielczej na poddaszu do dalszej rozbudowy, prad pod alarmy czujki, rolety, różne bajery schodowe, kamery za zewnątrz, do studni, bram i furtki do ogrodu kable itp), ...

    To musi być próba trollingu...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Teraz działa elektryk za 14k z materiałem (cały parter plus zrobienie skrzynki rozdzielczej na poddaszu do dalszej rozbudowy, prad pod alarmy czujki, rolety, różne bajery schodowe, kamery za zewnątrz, do studni, bram i furtki do ogrodu kable itp), za kilka dni wchodzi tynkarz cementowo wapienne 13k.
    Mi rozdzielnicę wyceniali na 1,5-2K robocizna z materiałem. Na szczęście się trochę wczytałem...
    900 zł najtańszy sensowny (z iskiernikiem) SPD
    800 zł - dziesięć różnicówek
    250 zł - 30 nadprądowych

    Do tego sama rozdzielnica, listwy, tuleje, złączki, blok rozdzielczy, FR i inne drobiazagi. No i robocizna - a jest tu sporo roboty. Za 2K to da się zrobić bida nad bidami wersję. Sensownie to co najmniej 2x tyle z robocizna trzeba liczyć.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    ja powiem że 2000zł / m2 do stanu developerskiego, robiąc bardzo dużo rzeczy samem w ciągu ostatnich 3 lat.
    Dom podobny do twojego, płyta fundamentowa równo 100m2. Do tego parter + piętro, płyty kanałowe, płaski dach (piętro trochę mniejsze niz parter). Łącznie 156m2 uzytkowej. Tyle że samodzielnie zrobione: płyta fundamentowa, murowanie, stropy, pokrycie dachu, wszystkie instalacje. Ekipy zrobiły: ocieplenie + elewacja, obróbki (attyka), tynki gipsowe, pompa ciepła.
    3 lata temu za zrobienie płyty fundamentowej krzyknęli (bez materiału!) 20-30k.
    Za murowanie (jak już była płyta fundmanetowa) najtańsza ekipa (I) chciała 40k, najdroższe nawet 70k.
    Co do cen instalacji to nawet nie śledziłem. Zaczałem w czasie kiedy to ekipy wybierały sobie klientów a nie odwrotnie.
    Jak słyszę, że ktoś za postawienie budynku mniej wiecej takiego jak mój wydał 27k to ehh.. ja bym za tyle nawet fundamentów nie zrobił - jak to możliwe, czy to moje słabe umiejętności negocjacyjne czy taki region specyficzny.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony