dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    U nas wyszło 3tys/mkw do stanu deweloperskiego. Dom 110 mkw, parterowy. Budowa pod Lublinem, więc ceny podobne jak na Podkarpaciu. Do końca budowy jeszcze 130 tys.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał tabi88 Zobacz post
    ja powiem że 2000zł / m2 do stanu developerskiego, robiąc bardzo dużo rzeczy samem w ciągu ostatnich 3 lat.
    Dom podobny do twojego, płyta fundamentowa równo 100m2. Do tego parter + piętro, płyty kanałowe, płaski dach (piętro trochę mniejsze niz parter). Łącznie 156m2 uzytkowej. Tyle że samodzielnie zrobione: płyta fundamentowa, murowanie, stropy, pokrycie dachu, wszystkie instalacje. Ekipy zrobiły: ocieplenie + elewacja, obróbki (attyka), tynki gipsowe, pompa ciepła.
    3 lata temu za zrobienie płyty fundamentowej krzyknęli (bez materiału!) 20-30k.
    Za murowanie (jak już była płyta fundmanetowa) najtańsza ekipa (I) chciała 40k, najdroższe nawet 70k.
    Co do cen instalacji to nawet nie śledziłem. Zaczałem w czasie kiedy to ekipy wybierały sobie klientów a nie odwrotnie.
    Jak słyszę, że ktoś za postawienie budynku mniej wiecej takiego jak mój wydał 27k to ehh.. ja bym za tyle nawet fundamentów nie zrobił - jak to możliwe, czy to moje słabe umiejętności negocjacyjne czy taki region specyficzny.
    Niecałe 30k za murowanie + dach. Zwykłe ławy. Dom podobny do twojego. 2019r

  3. #23

    Domyślnie

    Jak otrzymam fakturę od elektryka to ja tutaj przedstawie. Wszystko Full legal na 8 procent.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak otrzymam fakturę od elektryka to ja tutaj przedstawie. Wszystko Full legal na 8 procent.
    Jak wyszczególni materiały, to się podłoży przed fiskusem bo na materiał powinno być 23% w takiej sytuacji.
    Ale jak wrzucisz fotkę rozdzielnicy, to obstawiam, że będą tam ze dwie różnicówki co gorsza trzyfazowe i najtańszy SPD warystorowy. Jak masz ponad przeciętnego pecha, to wszystko łączone na zaciskach aparatów.

  5. #25

    Domyślnie

    W takim razie nic nie będę wrzucał, A ja będę musiał żyć w domu z elektryka za 14k.
    Tak z ciekawości, dlaczego nie może być na 8 procent z usługą?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    będę musiał żyć w domu z elektryka za 14k.
    Są miejsca, gdzie oszczędności wychodzą drogo - nie tylko w pieniądzach. Lipna przepięciówka to może być nie tylko zgon sprzętu.
    Podobnie różnicówka trzyfazowa do obwodów jednofazowych.
    To może być też utrata ważnych danych czy zagrożenie dla zdrowia i życia.

    Tak z ciekawości, dlaczego nie może być na 8 procent z usługą?
    Bo sprzedaje osobno - a nie usługę przy której zużył jakieś materiały.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-02-2021 o 19:10

  7. #27

    Domyślnie

    Kaizen on sprzeda to z usługą, tak samo jak kupowałem okna czy materiał na dach. Towar z usługą.

    Nie powiem Ci jakie będą zabezpieczenia, bo się na tym nie znam. Muszę zapytać jak będzie to robione u mnie w domu . Ale nie można od razu zakładać, że będzie wykonane słabo.
    Przewody i kable NKT, więc żadna chińszczyzna.

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    @Kaizen, zgadzam się, że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać, ale wydaje mi się, że nie powinno się też niepotrzebnie przepłacać. Moim zdaniem w 2k spokojnie można się wyrobić z bieda rozdzielnicą spełniającą jakieś minimalne wymagania. Z tego co pamiętam, to koszt osprzętu z moich rozdzielnic(główna i pomocnicza w kotłowni) wyszedł znacznie poniżej 2k PLN (z czego SPD "powystawowy" dehnventil, reszta osprzętu nowa, kupiona z 23% VAT).

  9. #29

    Domyślnie

    Sprawdziłem dokładnie swoją wycenę i wyszło, że za rozdzielenie, zabezpieczenia i robocizne zapłacę 4500zł. Więc raczej nie jest to coś słabego jak próbuje to przedstawić kaizen.

    Tak z ciekawości, ile Ty płaciłeś za tą usługę?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, ile Ty płaciłeś za tą usługę?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8018949

    https://forum.muratordom.pl/showthre...nie-rozdzielni

    https://forum.muratordom.pl/entry.ph...f-Electricians

    W sumie z gniazdkami i włącznikami ale bez osprzętu oświetleniowego wyszło mi ponad 20k bez automatyki i monitoringu - przy czym sporo pracy własnej. Nie mam instalacji TV.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tentypmich

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    240

    Domyślnie

    To ile realnie trzeba liczyć za elektrykę na dom z poddaszem 120m użytkowej ? 12 tyś zł skropi ? Bez gniazek, monitoringu

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    Przecież 52 tyś zł za SSO to i tak już taka wyższa wycena , ja mam średnie wyceny za SSO między 40-50 tys zł w Małopolsce za SSO domu 120m2 z poddaszem.
    Z koparką, piachem i zagęszczaniem?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał tentypmich Zobacz post
    To ile realnie trzeba liczyć za elektrykę na dom z poddaszem 120m użytkowej ? 12 tyś zł skropi ? Bez gniazek, monitoringu
    Pewnie zależy ile masz punktów - u mnie w domu z poddaszem wyszło z tego co pamiętam około 160-170 puntów - instalacja elektryczna, TV i internet, doprowadzenie przewodu do oświetlenia ogrodu, bramy, furtki, garażu, rozdzielnia. Zapłaciłem za to około 22000. Potem jeszcze doszło 1500 za pomiary do PINB-u. W tej cenie są gniazdka i włączniki berker (instalacja bezpuszkowa, łączenia w punktach) - bez białego montażu.

  14. #34

    Domyślnie

    Kaizen czyli za rozdzielnie płaciłeś podobnie jak ja, więc raczej bidy nie będzie. Taniej u mnie w takim razie rozłożenie elektryki. Od razu zaznaczę, że w 4 pokojach będzie instalacja TV i prawie wszystko w bruzdach po scianach, suficie i to co trzeba po ziemi ale w peszlach.

  15. #35

    Domyślnie

    3000 zł m/2 do pod klucz (z melbami), 100m2
    w cenie: miejsca parkingowe, podjazd, projekt indywidualny, kierownik budowy, geodeta, przyłącza: woda, gaz, prąd, szambo.
    Ocieplenie nakrokwiowe PIR, styropian fasadowy 031 20cm, płyta fundamentowa z 20cm XPS, ściany z betonu komórkowego gr. 24cm, wiązary, okna w warstwie ocieplenia, rekuperacja.
    Grzejemy piecem gazowym i podłogówką / grzejnikami.
    System mieszany - część prac zleconych, część samodzielnie.
    Właśnie czekam na odbiór.
    Budowa od grudnia 2019 (płyta) - większość prac od marca 2020.
    Ostatnio edytowane przez Cyru ; 05-04-2021 o 21:47

  16. #36

    Domyślnie

    Elektryka elektryce nierówna jednemu starcza w pokoju oświetlenie na suficie i ze trzy gniazda w ścianie- dwa obwody. Inny dołoży otwieranie żaluzji, system alarmowy podświetlenie sufitu RGB led . Dołoży w pokoju kominek elektryczny i podzieli na kilka obwodów to i wcale nie na markowych materiałach chałupka w elektryce wyjdzie mu 30 tysiączków i to po obniżkach dla hojnego inwestora.


    Płyta fundamentowa koszt zależny od projektu. Jak budowany pod bunkier i na metrze 100 kilo stali w prętach 2 cm to robocizna zajmie najmniej tydzień dla pięciu ludzi po 16 h dziennie

    Ściany od materiału i obycia murarzy. Jak palety dobrze rozstawione to idzie szybko i sprawnie.

    Koszty dachu to znów materiały i pokrycia dachu jak ktoś nie wyobraża sobie życia bez dachu w miedzi czy w dachówkach dwukrotnie szkliwionych. Z Włoch specjalnie sprowadzanych - świeca się jak psu świeżo wylizane jajca to musi zapłacić tyle co wydał na to co pod dachem w stanie surowym najmniej. A wykończni to poezja dla bankowców do miliona można dociągnąć te 120 m

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony