dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Życie bez smogu

    Tam gdzie ciemny niebieski (na mapie), tam dla wielu węgiel jest luksusem /Czyste Ogrzewanie - 22 stycznia 2021/

    IBS Fundacja Naukowa @ibs_thinktank 22 sty
    Dzięki oszacowaniu przez @GUS_STAT median dochodów w miastach, można stworzyć bezprecedensowo precyzyjny obraz zróżnicowania dochodów w Polsce, także w ujęciu przestrzennym. Każdy przedział obejmuje 10% populacji miast.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dochód miesięczny.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	452338
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dochó miesieczny.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	452337  
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 24-01-2021 o 13:11

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Na smog jest jeden prosty sposób natychmiast zakazać wszystkich kopciuchów w tym kopciuchów dolnego spalania.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 25-01-2021 o 09:11

  3. #3
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    HG sobie wstawię albo Pompę ciepła.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juzef Zobacz post
    To jest oszczerstwo. Masz 24 godziny na usunięcie (lub przedstawienie dowodów...).
    Ależ @Juzefie – o czym gadasz – od tego obacz : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996810 - przez nie odparcie zarzutów @Dunia udowodnił, że w mpm-ie nie ma czegoś takiego jak spalanie wspólprądowe, że spalanie jakieś mieszane jest.

    Do tego wszystkiego też Twoją osobę przywołano i Twoje zdanie na ten temat wyrażono – więc co – gdzie się mylisz – w przywołanym temacie czy tutaj w tym.
    Jeśli o słowo oszczerstwo chodzi – co na myśli masz i po co pisać o 5 klasie kotła w którym można opony spalać albo mpm-a chwalić, który nie chce iść ani na węglu ani na drewnie już nie wspominając przy tym o biopaliwie i przy podkładniu w ryj wali.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Na smog jest jeden prosty sposób natychmiast zakazać wszystkich kopciuchów w tym kopciuchów dolnego spalania.
    No nie wiem... paliłem bezdymnie w górno-dolnym kotle. Wydaje mi się, że palacze są do d...
    Obrazkowo podaję jak paliłem... teraz, od 4 lat nie palę węglem. Na tym samym kotle przerobiłem na pelletowy... mam wyższą temp kotła od temp. spalin.
    Paliłem cyklicznie, raz dorzuciłem węgla do końcowego żaru.... potem...BUM ! Komin, mimo silnego ciągu, nie mógł w stanie odprowadzić dymu

    I etap spalania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kocioł górno-dolniak.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	452383

    II etap spalania
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kocioł górno-dolniak1.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	452384

    III etap spalania. Dodatkowo w celach porównawczych, czym się różni mój kociołek (UKS) od kocioła Pana Mariana Strzelczyka?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kocioł górno-dolniak2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	452385
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 25-01-2021 o 18:49

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    No nie wiem... paliłem bezdymnie w kotle górno-dolnym kotle. Wydaje mi się, że palacze są do d...
    Obrazkowo podaję jak paliłem... teraz, od 4 lat nie palę węglem. Na tym samym kotle przerobiłem na pelletowy... mam wyższą temp kotła od temp. spalin.
    Powkładałem coś... coś, jak w kotłach szwedzkich
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres1aa.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	452388

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sterownik.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	452395

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.pokoju.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	452396
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 25-01-2021 o 19:10

  7. #7
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    No nie wiem... paliłem bezdymnie w kotle górno-dolnym kotle. Wydaje mi się, że palacze są do d...
    Bezdymnie to nie znaczy czysto to raz a dwa przekonaj ludzi do poprawnego palenia w kopciuchach ???
    Wyśmieją cię, ludzie to mur beton , pomijając już to, że w konstrukcja kopciuchów nadaje się tylko na złom, jak to mówią z g@wna bata nie ukręcisz , choć byś cegły przestawiał do końca świata i jeden dzień dłużej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Na tym samym kotle przerobiłem na pelletowy... mam wyższą temp kotła od temp. spalin.
    Tu dodać powinieneś, że na czopuchu masz dodatkowy wymiennik założony.

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Dodatkowo w celach porównawczych, czym się różni mój kociołek (UKS) od ...
    Ano tym, że miałeś spalanie współprądowa a w tym Ds-ie z przegrodą - on ma ale tylko do pewnego czasu. Do tego wszystkiego jak węgiel się odgazuje – choć wątpię by w całości, to przy przegrodzie już dziura zdąży się wypalić i reszta węgla się nie spali - zgaśnie.
    W etapie trzecim nie bardzo pojmuję PW podawane przez drzwiczki załadowcze ale tu może tylko o ilość tego powietrza chodzi.

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Bezdymnie to nie znaczy czysto to raz a dwa przekonaj ludzi do poprawnego palenia w kopciuchach ??? Wyśmieją cię, ludzie to mur beton , pomijając już to, że w konstrukcja kopciuchów nadaje się tylko na złom, jak to mówią z g@wna bata nie ukręcisz , choć byś cegły przestawiał do końca świata i jeden dzień dłużej.
    Co prawda to prawda - zwłaszcza jak wilgotną zrembkę oponami utylizujesz.
    Dzięki za to – (z wyłączeniem w tym podziału na ludzi i ciebie, bo ludzi tak, można) - że ciebie nie można i już nie trzeba, bo : ... a dwa przekonaj ludzi do poprawnego palenia w kopciuchach ??? Wyśmieją cię, ludzie to mur beton ...

    @ Alessandro – ale tu : ... konstrukcja kopciuchów nadaje się tylko na złom, jak to mówią z g@wna bata nie ukręcisz , choć byś cegły przestawiał do końca świata i jeden dzień dłużej... - pojechał po twoim i po Tobie – zupełnie tak jak by ze świnią gadać o gwiazdach albo z krową na rowie.
    Noo faktycznie oczy i rozum mieć trzeba – tylko gdzie ??? - by nie widzieć tego co wklejone i napisane o tym jest.

    Płacimy ACT447 i podatek od emisji CO2 – będziemy też płacić podatek węglowy – nie rozpaczaj – przyjdzie czas, że wszędzie spalanie węgla luksusem będzie i powszechnym się stanie spalanie pelletu za który drakońskie kwoty będzie trzeba płacić – zwłaszcza, że pellet jest robiony z odpadów, więc ci co go spalać będą, to faktycznie za utylizację odpadów będą płacić.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-01-2021 o 10:27

  9. #9

    Domyślnie

    "W etapie trzecim nie bardzo pojmuję PW podawane przez drzwiczki załadowcze ale tu może tylko o ilość tego powietrza chodzi."

    cyt. "ćmienie" opału, stała praca kotła na niedostatku powietrza - to niezawodny sposób na zasmolenie kotła i komina.
    Musi być zetka w kotłowni

    PW w moim kotle w innym miejscu.... nie domalowałem

    W starych wersjach MPM-y nie mają dolotu powietrza, stąd u @Maronki w komorze załadowczym 2 cm smoła
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 28-01-2021 o 13:23

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    W każdym MPM będzie smoła w komorze załadowczej to normalne i nie powinno przykładać do tego większej wagi bo paliwo jakie by nie było odgazowuje pod wpływem temperatury ale w sumie podczas całego spalenia zasypu spali sie też cały gaz jaki tam był a nikt przy zdrowych zmysłach nie otwiera pieca jak się pali więc co ta smoła przeszkadza ? a samo dołożenie opału to też nie większy problem skoro ja 3 razy rozpalałem ten kocioł i dokładałem a żaden dym nie wychodził górą , wystarczy zamknąć miarkownikiem klapkę otworzyć krótki obieg i otworzyć komorę załadowczą na 2 cm i po 1 minucie otwierasz normalnie już całe drzwiczki a u mnie są od góry .

  11. #11

    Domyślnie

    Przez dolot powietrza, uwalniane substancje smoliste schodzą w dół... przez strefę żaru do komina

    Kocioł, piec MPM DS II 14 kW - 5 Klasa - Ecodesign
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mpm dolot tlenu.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	452492

  12. #12
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Ten dolot powietrza służy po to by zadymka i wybuchy szła do kotłowni

    Smoła w komorze zasypowej kopciucha zasypowego świadczy o tym, że jest to kopciuch o spalaniu przeciwprądowym i powinien być zakazany razem z kopciuchami górnego spalania a nie dopuszczone do sprzedaży. Jak by badania na 5 klasę były w warunkach domowych a powinny być a nie super labolatoryjnych to większość tych kopciuchów nawet 3 klasy by nie spełniała.

    Smoła przeskadza, w tym, że śmierdzi jak opętana przy dokładaniu i nie tylko.

  13. #13

    Domyślnie

    No a ten z dolotem... podobny do mojego kotła

    KOTŁY OGNIWO CLASSIC DS
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogniwo dolnego spalania.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	452497

  14. #14

    Domyślnie

    Alessandro – wybacz ale dalej nie pojmuję – po co tu powietrze podawałeś skoro szczelnie wszystko popiołem było zasypane i żadne procesy spalania w tej przestrzeni nie zachodziły ? Ja coś takiego stosuję ale tylko przy rozpalaniu. Czasami w zależności od ciągu – też dekiel wyczystki przed czopuchem lekko uchylam na czas rozpalania.

    ... W starych wersjach MPM-y nie mają dolotu powietrza, stąd u @Maronki w komorze załadowczym 2 cm smoła ... Eee Ee Ee - @maronka podaje powietrze z pod rusztu i drzwiczkami paleniskowymi oraz przez drzwiczki załadowcze w których ma PW dziurkę. Pewnie i tak było u niego jak o tym napisałeś ale kiedyś, bo nie czyścił tego a teraz jak ma komorę (u niego paleniskową) wyłożoną szamotem, to już smoły nie ma. Z resztą zobacz ostatnie ich dzieło : Mpm ds 17-19 spalanie węgla z wyizolowaną komorą zasypową i płytką dopalającą https://www.youtube.com/watch?v=HWpfw8aHyTs&t=2s i do komentarzy zajrzyj koniecznie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kocioł górno-dolniak2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	452505  

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    a samo dołożenie opału to też nie większy problem skoro ja 3 razy rozpalałem ten kocioł i dokładałem a żaden dym nie wychodził górą , wystarczy zamknąć miarkownikiem klapkę otworzyć krótki obieg i otworzyć komorę załadowczą na 2 cm i po 1 minucie otwierasz normalnie już całe drzwiczki a u mnie są od góry .
    Ech @kryzysie a po co tutaj o tym piszesz – napisz im to na info – poinformuj zwłaszcza tego Gregoryy : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...comment=557620 – chyba nie chcesz by przy twym współudziale zaczadział.

  16. #16
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A to już jego sprawa jak mało kumaty to co zrobić ? .

  17. #17
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    No a ten z dolotem... podobny do mojego kotła

    KOTŁY OGNIWO CLASSIC DS
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogniwo dolnego spalania.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	65,9 KB
ID:	452497
    Tu masz spalanie współprądowe na rysunku ale czy w rzeczywistości też takie jest, czy może się rozpala cały zasyp?
    PP prze zasyp. PW pod ruszt.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	458b4e16c50317e962e3c892d70d6ca0.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	452509

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Alessandro – wybacz ale dalej nie pojmuję – po co tu powietrze podawałeś skoro szczelnie wszystko popiołem było zasypane i żadne procesy spalania w tej przestrzeni nie zachodziły ? Ja coś takiego stosuję ale tylko przy rozpalaniu. Czasami w zależności od ciągu – też dekiel wyczystki przed czopuchem lekko uchylam na czas rozpalania.

    ... W starych wersjach MPM-y nie mają dolotu powietrza, stąd u @Maronki w komorze załadowczym 2 cm smoła ... Eee Ee Ee - @maronka podaje powietrze z pod rusztu i drzwiczkami paleniskowymi oraz przez drzwiczki załadowcze w których ma PW dziurkę. Pewnie i tak było u niego jak o tym napisałeś ale kiedyś, bo nie czyścił tego a teraz jak ma komorę (u niego paleniskową) wyłożoną szamotem, to już smoły nie ma. Z resztą zobacz ostatnie ich dzieło : Mpm ds 17-19 spalanie węgla z wyizolowaną komorą zasypową i płytką dopalającą https://www.youtube.com/watch?v=HWpfw8aHyTs&t=2s i do komentarzy zajrzyj koniecznie.
    Oczywiście, że jest.
    https://www.youtube.com/watch?time_c...ture=emb_title4
    Nawet ten twój Silvestro pisze, że w tym śmieciuchu nie jest czyste spalanie.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 29-01-2021 o 11:03

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A to już jego sprawa jak mało kumaty to co zrobić ? .
    On a co z innymi - wszyscy nowi piszą przecież o tym i to określenie właśnie z info tematów o pudle czerwonym pochodzi – tak jak by on zasadniczo różnił się od innych Ds-ów pomimo tego, że w niektórych Ds-ach przepustnicy spalin nie ma a i tak chodzą.
    Weź jeszcze to pod rozwagę, że on sobie komory załadowczej wyłożonej po sufit szamotem nie wymyślił – robi jak mu radzicie, więc jaki on nie kumaty może być.

  19. #19

    Domyślnie

    Oponiarze - geniusze nominowani do nagrody Nobla #4 https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7996807 i dalej po tym następujące - co wiedzieli - powiedzieli – co pokazać mieli - pokazali.

    Jak by tego było im mało jeszcze w rozwinięciu uzupełnili :
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tu masz spalanie współprądowe na rysunku ale czy w rzeczywistości też takie jest, czy może się rozpala cały zasyp?PP prze zasyp. PW pod ruszt.
    Łżąc przy tym okrutnie jak by z debilami do czynienia mieli, którzy o niczym zielonego pojęcia nie mają i żadnych doświadczeń z tym związanych – bo przecież nie raz ode mnie dostali – tak tu jak i na info : „Szlek_Andrzej_Badanie procesu spalania” w którym to badaniu jest wszystko namacalnie wytłumaczone i pokazane. Do tego swoje doświadczenia mają i doskonale wiedzą jak spalanie współprądowe wygląda w Gs-ie oraz jak to wygląda w Ds-ie.

    Między innymi z tych też względów nie wiem dlaczego godzić się z tym mam i to znosić.

    W nadziei, że z kimś się uda merytorycznie pochylić nad rzeczą spalania współprądowego tytułem wstępu niżej rysunki wklejam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Głupota oponiarzy  -1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	80,9 KB
ID:	452544   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Głupota oponiarzy - 2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	452545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spalanie współprądowe do czasu 1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	452546   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spalanie współprądowe do czasu 2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	36,4 KB
ID:	452547   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spalanie współprądowe.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	452548  


  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Polecam wszystkim negującym zakaz spalania paliwami stałymi oraz innym "płaskoziemcom".

    https://smoglab.pl/naukowa-analiza-p...87kxFMmWQ8D988
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony