dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie Głucha wylewka cementowa - jaką żywicą naprawić?

    Kochani,
    wykonawca dał ciała
    jest pełno rys i miejsc głuchych
    głuchych, bo wylewka odspoiła się od płyty fundamentowej, pewnie kiepskie gruntowanie etc.
    nie mogę tego skuwać i wylewać od nowa - brak czasu, goni termin wprowadzenia się...
    Pomijając całą historię i temat sądowy...

    Z 30m2 wylewki, z 15m2 jest głuche i popękane (głuche przy wszystkich ścianach, głuche wzdłuż dylatacji, głuche wokół pęknięć). Pomysł: nacinać szlifierką kątową, nawiercać wiertarką i wlewać żywicę. ALE PANOWIE I PANIE:
    Jaką żywicę konkretnie, żeby wpłynęła w wolne przestrzenie i je skleiła?

    Dodam, że jest podłogówka. To już wygrzane zgodnie z zaleceniami...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	muratorek.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	452347
    Ostatnio edytowane przez jebadeon ; 24-01-2021 o 14:19

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Z 30m2 wylewki, z 15m2 jest głuche i popękane (głuche przy wszystkich ścianach, głuche wzdłuż dylatacji, głuche wokół pęknięć). Pomysł: nacinać szlifierką kątową, nawiercać wiertarką i wlewać żywicę.
    A dlaczego nie zrywać i wylać od nowa? podłogówka jest w płycie.
    Żywica też musi wyschnąć, do tego może pojawić się nieprzyjemny zapach. Chociaż pierwszy raz słyszę o takim sposobie naprawy to uważam, że to bardzo nierozsądny pomysł nawet przy pośpiechu.
    Powierzchnia 35m2 to też nie jakiś kosmos więc pracy na góra tydzień ze schnięciem.
    Sposób aplikacji żywicy też jakiś śmieszny bo skąd wiesz, że po wypełnieniu to się sklei? a co dokładnie ma się skleić jak nic się nie odkleiło? to po prostu się nie związało po takiej aplikacji musiał byś to czymś docisnąć, a ugięcie powierzchniowe powinno to połączyć? tylko jak? Dodatkowo czy to żywica czy powietrze spowoduje powstanie czegoś w rodzaju izolacji może nie ale może i tak powstać opór dużo większy dla samego ogrzewania.

    Wiesz moją radą jest to, aby nie tracić czasu tylko zerwać to, i zrobić od nowa , firma ma wystawić fakturę, a od poprzednika robót zażądać jej zwrotu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A dlaczego nie zrywać i wylać od nowa? podłogówka jest w płycie.
    Żywica też musi wyschnąć, do tego może pojawić się nieprzyjemny zapach. Chociaż pierwszy raz słyszę o takim sposobie naprawy to uważam, że to bardzo nierozsądny pomysł nawet przy pośpiechu.
    Powierzchnia 35m2 to też nie jakiś kosmos więc pracy na góra tydzień ze schnięciem.
    Sposób aplikacji żywicy też jakiś śmieszny bo skąd wiesz, że po wypełnieniu to się sklei? a co dokładnie ma się skleić jak nic się nie odkleiło? to po prostu się nie związało po takiej aplikacji musiał byś to czymś docisnąć, a ugięcie powierzchniowe powinno to połączyć? tylko jak? Dodatkowo czy to żywica czy powietrze spowoduje powstanie czegoś w rodzaju izolacji może nie ale może i tak powstać opór dużo większy dla samego ogrzewania.

    Wiesz moją radą jest to, aby nie tracić czasu tylko zerwać to, i zrobić od nowa , firma ma wystawić fakturę, a od poprzednika robót zażądać jej zwrotu.
    Czym wypełnić skutą część? Wylewka cementowa będzie schła z miesiąc + wygrzewanie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Czym wypełnić skutą część? Wylewka cementowa będzie schła z miesiąc + wygrzewanie.
    A mało jest dobrych gotowych wylewek betonowych? co znaczy miesiąc? od kiedy? chyba, że jak robi to "Pan Staszek" w betoniarce.
    Zrobić zgodnie z przepisem na opakowaniu worka i nie będzie problemów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A mało jest dobrych gotowych wylewek betonowych? co znaczy miesiąc? od kiedy? chyba, że jak robi to "Pan Staszek" w betoniarce.
    Zrobić zgodnie z przepisem na opakowaniu worka i nie będzie problemów.
    Poleć mi jakąś gotową wylewkę, którą będę mógł w miarę szybko wygrzać zatem.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Wykonawca odpowiedział, że wykona naprawę ... ale żywicą - metoda iniekcji grawitacyjnej. Obawiam się, że skoro przyszedł e-mail, iż poczuwają się do winy i naprawią w ten sposób, to niezbyt mam podstawy do naprawy zastępczej przez inną firmę? Chyba jestem skazany na tę żywicę.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Przekonałeś mnie. Kujemy.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Przekonałeś mnie. Kujemy.
    To dobrze - bo tak się robi, to stwierdzenie zawsze mnie wk....ia "Będzie Pan zadowolony"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Decyzja o skuciu dobra.
    "Szybkich" wylewek jest całkiem sporo, niestety jest zależność: im szybsze tym droższe ;P ale na 35m2 to nie tragedia (chociaz to zależy też jak grubo tego będzie)
    Nie wiem jak szybko potrzebujesz układać podłogę i co na niej ale:
    - jak można poczekać to polecam weber floor 1000 (dostępne nawet w marketach, bardzo dobry produkt), Chodzić po tym możesz w zasadzie na drugi dzień, maksymalnie na trzeci. Dobry jest też Cekol ZW-04 i można nim trochę "wjechać" na istniejącą podłogę jednak troszkę dłużej schnie i trochę ciężej jest go układać (ciągnie się trochę jak klej do płytek, weber bardziej jak zwykły podkład).
    - jak musisz bardzo szybko to weber florr 1000 rapid ale tu trzeba się uwijać i dobrze rozplanować robotę.
    Niezależnie od zastosowanego produktu bardzo ważne jest dokładne odkurzenie po kuciu (nie zamiatanie ale odkurzenie właśnie), gruntowanie (można zastosować grunty szybkowiążące). Przy układaniu warto zrobić taki myk: w małym wiaderku rozrabiamy trochę danego towaru do konsystencji rzadszej niż docelowy (taki szlam robimy), ławkowcem wcieramy go mocno w podłoże (czyli robimy taka warswtę szczepną) i dopiero potem układamy na tym jastrych (robimy to partiami ale staramy się, żeby przerwy robocze były jak najkrótsze). 35m2 2 osoby spokojnie ogarną w ciągu paru godzin.

  10. #10

    Domyślnie

    No wg. mojej wiedzy naprawa iniekcjami żywicą ciśnieniowo to koszt przekraczający zerwanie i położenia na nowo . Grawitacyjna nie daje gwarancji usunięcia usterki

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za opinie i sugestie. Skute, wylane Weber Nivelo.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    To dobrze - bo tak się robi, to stwierdzenie zawsze mnie wk....ia "Będzie Pan zadowolony"
    Zrobiłem przy okazji rozeznanie i już raz temu wykonawcy nie udało się naprawić żywicą, więc dobrze, że skuliśmy Opinie w Google czasem się przydają.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony