dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Vaillant VRC700f/4 - ustawienie grzania cwu

    Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem forum i z góry przepraszam za błędy w nazewnictwie.
    Moja instalacja to:
    Piec: Vaillant ecoTEC plus 624 zainstalowany w kuchni na parterze;
    Regulator multiMATIC VRC 700f/4 zawieszony w korytarzu na parterze;
    Zasobnik na cwu Vaillant uniStor 200 litrów na piętrze;
    Zawory ustawione na auto;
    Moduł mieszczowo-solarny VR 70 na piętrze przy zasobniku;
    Radiowy czujnik temperatury zewnętrznej umieszczony na zewnątrz;
    Na parterze i na piętrze kaloryfery bez podziału na strefy.

    Przy poprzednim regulatorze Honeywell cwu grzana była w zaprogramowanych oknach czasowych,
    przy nowym VRC 700f/4 zawór do zasobnika jest cały czas otwarty i cwu ogrzewana jest przy włączonym ogrzewaniu.
    Cwu nie jest ogrzewana w zaprogramowanych przedziałach czasowych i w zw z tym mam pytanie czy będzie problem z cwu po okresie grzewczym?
    Drugie pytanie: jakim materiałem mogę wyciszyć pracę pieca. Sypialnia jest nad kuchnią czyli pod naszymi głowami jest piec, który nie pracuje nie wiadomo jak głośno ale dźwięk jest słyszalny i przy załączeniu się pieca nad ranem albo w nocy może nas obudzić. Strop jest drewniany. Myślę o podklejeniu jakiejś dźwiękoszczelnej maty nad piecem.

    W regulatorze w Obieg ciepłej wody:
    Zasobnik: Aktywny
    Temp. zasil. Zadana: 0*C
    Ciepła woda: 63*C
    Temp. zosb. rzecz.: --- *C
    Pompa cyrkulacyjna: Wył
    Legionella-dzień: Wył
    Ładowanie równoleg. Wył

    W piecu:
    D.000: Auto
    D.001: 5 min
    D.002: 20 min
    D.003: 999
    D.004: -99
    D.005: 46*C
    D.006: 63*C
    D.007: 63*C

    Proszę o sugestie i podpowiedzi, z góry dziękuję.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Nie będzie problemu po okresie grzewczym, Kocioł ma priorytet na cwu w związku z czym ciepła woda jest ważniejsza od ogrzewania dlatego w okresach grzewczych na czas podgrzewania zasobnika oraz w chwilowych zapotrzebowaniach na cwu ogrzewanie domu jest czasowo wstrzymywane. Dom mozna porównać do akumulatora ciepła dlatego jeśli przez chwilę na podgrzewanie cwu zabraknie dostarczania energii ciepła w nim nie zabraknie a temperatura nie spadnie.
    Dlatego też woda w zasobniku jest cały czas utrzymywana na zadanej temperaturze oczywiście w pewnej histerezie.
    Programator czasowy moze służyć tylko do programowania cyrkulacji a ta działa po podłączeniu pompy cyrkulacyjnej cwu do moduły VR 70 i odpowiedniego wyjścia i przekaźnika.
    Poza tym programator umożliwia zaprogramowanie Legionelii czyli zwalczanie tego typu bakterii w zasobniku.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nie będzie problemu po okresie grzewczym, Kocioł ma priorytet na cwu w związku z czym ciepła woda jest ważniejsza od ogrzewania dlatego w okresach grzewczych na czas podgrzewania zasobnika oraz w chwilowych zapotrzebowaniach na cwu ogrzewanie domu jest czasowo wstrzymywane. Dom mozna porównać do akumulatora ciepła dlatego jeśli przez chwilę na podgrzewanie cwu zabraknie dostarczania energii ciepła w nim nie zabraknie a temperatura nie spadnie.
    Dlatego też woda w zasobniku jest cały czas utrzymywana na zadanej temperaturze oczywiście w pewnej histerezie.
    Programator czasowy moze służyć tylko do programowania cyrkulacji a ta działa po podłączeniu pompy cyrkulacyjnej cwu do moduły VR 70 i odpowiedniego wyjścia i przekaźnika.
    Poza tym programator umożliwia zaprogramowanie Legionelii czyli zwalczanie tego typu bakterii w zasobniku.
    Dziękuję za odpowiedź. Czy zawór do zasobnika mam zostawić w pozycji Man Open? Wydaje mi się, że jak przestawiłem go na auto, to po jakimś czasie zamiast ciepłej wody leciała tylko chłodna.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.244

    Domyślnie

    Opcja AUTO będzie odpowiedniejsza ponieważ kocioł oprócz podgrzewania ciepłej wody użytkowej zajmuje się także ogrzewaniem pomieszczeń dlatego niech sam wybiera opcję która akurat w danej chwili ma priorytet.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Opcja AUTO będzie odpowiedniejsza ponieważ kocioł oprócz podgrzewania ciepłej wody użytkowej zajmuje się także ogrzewaniem pomieszczeń dlatego niech sam wybiera opcję która akurat w danej chwili ma priorytet.
    OK, przestawię na auto i zwiększę czas grzania cwu. Zobaczę jaki będzie efekt. Martwię się trochę, że znowu zabraknie cieplej wody:/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony