dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie Komin powietrzno spalinowy a skropliny

    Witam,

    Będę miał zakładany kocioł VICTRIX 12 X TT 2 ERP i szukam wkłądu powietrzno - spalinowego. Kocioł ma wyjście 60/100 a instalator powiedział żeby zrobić wkład 80/125. I tu pierwsze pytanie czy to jest lepsze rozwiązanie niż montaż wkłądu 60/100 ?

    Drugie pytanie dotyczy odprowadzenia skroplin. Znalazłem taki zestaw na komin-stalowy.pl :

    https://www.komin-stalowy.pl/calcste...dd_380=1&desc=

    Cena chyba atrakcyjna. Ale nie widzę tam odprowadzenia skroplin.

    Jak w takich kotłach i systemach kominowych odprowadzane są skropliny? Czy do kotła i z kotła do kanalizacji ? Czy gdzieś po drodze powinno przed kotłem powinno być jakieś odprowadzenie ?

    Kupował ktoś z was wkład od tego producenta (na tej stronie) ? Czy jest jakiś problem później z dokupieniem jakiegoś elementu tego zestawu czy od innych producentów też będzie pasowało ? Od nich wychodzi dużo taniej niż w lokalnej hurtowni.
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    doradzi ktoś ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    1. Montuj zalecany przez producenta kotła.
    2. Skropliny odprowadzane są z przewodu spalinowego poprzez kocioł i dalej do kanalizacji

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    "Drugie pytanie dotyczy odprowadzenia skroplin. Znalazłem taki zestaw na komin-stalowy.pl :
    https://www.komin-stalowy.pl/calcste...dd_380=1&desc=
    Cena chyba atrakcyjna. Ale nie widzę tam odprowadzenia skroplin."

    W/w strona www dotyczy jakiegoś pośrednika a nie producenta wkładów kominowych.
    Polecam poradzić sie producenta systemów i wkładów kominowych a gwarantuje, że doradzą Ci profesjonalnie.
    Dodatkowo będziesz miał gwarancję producenta.
    Każdy producent ma, tzw. "kalkulator" i wyliczy jaka powinna być średnica wkładu kominowego (fi 60 czy fi 80).

    Istnieje jeszcze tańsza alternatywa, czyli wkłady kominowe z PCV, które są co raz bardziej popularne.

    Reasumując proponuję wysłać maila do kilku producentów wkładów kominowych i podać im jaki masz kocioł.
    Dostaniesz gotowe rozwiązania wraz z wyceną.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Producent kotła decyduje jaki ma być "komin"

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    Producent kotła decyduje jaki ma być "komin"
    Bzdury !
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Bzdury !
    świetny argument. pewnie producent wkładów kupuje każdy model kotła i robi badania...

    PS wystarczy przeczytać instrukcję montażu kotła.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    świetny argument. pewnie producent wkładów kupuje każdy model kotła i robi badania...

    PS wystarczy przeczytać instrukcję montażu kotła.
    Pracowałem prawie 5 lat u producenta systemów kominowych więc nie wciskaj ludziom takich głodnych kawałków i nie błaźnij się. Bez odbioru.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Pracowałem prawie 5 lat u producenta systemów kominowych więc nie wciskaj ludziom takich głodnych kawałków i nie błaźnij się. Bez odbioru.
    To, że byłeś stróżem na placu o niczym nie świadczy.
    Jakie trzeba mieć problemy, żeby kwestionować dokumentację producenta.
    Szkoda, że nie wiesz że wymiary wkładów są standardowe i producent nie ma nic do gadania, producent kotła decyduje jakie można dać normalizowane wkłady i do jakiej długości i sie dalej nie kompromituj

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.616

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobertJG Zobacz post
    Pracowałem prawie 5 lat u producenta systemów kominowych więc nie wciskaj ludziom takich głodnych kawałków i nie błaźnij się. Bez odbioru.
    Zadaj sobie trud i znajdź instrukcje montażu kotła. Znajdziesz w niej średnice systemu kominowego dedykowanego dla danego kotła oraz dopuszczalne długości przewodu spalinowego, przeliczenia tejże w zależności od sposobu poprowadzenia.
    Producent systemu kominowego nie ma nic do średnic stosowanych w danym typie kotła.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Ale pomocnikowi pomocnika nie wytłumaczysz, że kotły mają różne wentylatory i presostaty na różne ciśnienia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony