dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldekkow

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    3

    Domyślnie Budowa piwnicy z lanego betonu

    Witam, chciałbym zrobić piwnicę pod częścią domu z lanego betonu (monolit) o wys 2,4m-2,6m. Piwnica będzie użytkowa( sala fitness) o wymiarach 4m na 17m. Niestety nie mogę nigdzie poszukać info na ten temat. proszę o pomoc i fachowe doradztwo.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Ale co szukasz tak konkretnie ?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldekkow

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    3

    Domyślnie Piwnica z lanego betonu

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ale co szukasz tak konkretnie ?
    Chciałbym wymienić info na temat budowy tak wysokich szalunków. Prace będą wykonane systemem gospodarczym i chciałbym poznać doświadczenia innych osób, aby nie popełnić błędów przy budowie. Myślałem o szalunkach z płyt wiórowych 120cm x 240cm postawionych na pion. pozdr Waldek

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Szalowanie takich ścian płytami to chyba nie będzie zbyt ekonomiczne rozwiązanie. Iloś płyt + ilość drewna czy stali do stężenia tych szalunków to spory wydatek. Szukaj np drobnowymiarowych płyt szalunkowych do pożyczenia -jakiegoś systemowego rozwiązania.

  5. #5

    Domyślnie

    Układałeś kiedyś szalunki systemowe?
    Przy takich wysokościach to tylko stalformy.
    U mnie czteroosobowa ekipa układała je kilka dni, mimo że są w tym doświadczeni. No ale u mnie było tego naprawdę sporo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2826.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	452402

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldekkow Zobacz post
    Chciałbym wymienić info na temat budowy tak wysokich szalunków. Prace będą wykonane systemem gospodarczym i chciałbym poznać doświadczenia innych osób, aby nie popełnić błędów przy budowie. Myślałem o szalunkach z płyt wiórowych 120cm x 240cm postawionych na pion. pozdr Waldek
    Ja mam piwnicę wysokości 240 cm. Budowana z betonowych pustaków szalunkowych. Do środka wkładane druty zbrojeniowe i zalane betonem.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Waldekkow

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-506
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, planuję na wiosnę 2021 ruszyć z budową piwnicy. Mam bardzo mało czasu na budowę a będę ją robił sam to postanowiłem zrobić ją z lanego betonu aby przyśpieszyć pracę. Mam tylko 2 tygodnie urlopu i planuję zrobić szalunki do piwnicy o wymiarach 4mx17m i wysokości min 2,4( projektant ma mi dać odpowiedź czy mogę ją pogłębić do 2,6m). Rozważam budowę z pustaków szalunkowych ale z płyt wydaje mi się bardziej ekonomicznie, ponieważ użyję ich ponownie przy wylewaniu stropu nad piwnicą a potem na podłogę na strychu. Zobaczę czy można u mnie w Jeleniej Górze lub okolicach wynająć szalunki. Pozdrawiam Waldek

  8. #8

    Domyślnie

    Cięzko będzie w tych dwóch tygodniach wylanie dna , zbrojenia szalunki zalanie zawibrowanie i rozszalowanie. To raczej niemożliwe przy jednej ekipie. No chyba że doświadczone dwie ekipy szalunki wielkoformatowe i dwa dżwigi naraz. Ale te koszty!!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Wiem jak wygląda szalowanie zarówno systemowe jak i deskami, i powiem tak w jednego to nie robota.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony