dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 116
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Ot tak mozna sobie palnąc głupotę na forum i potem jej bronic jak niepodleglosci.
    Wystarczyło trochę mrozu i już była panika że kotły nie mogły dobić do zadanej temperatury oraz pożerają opał jak szalone.
    PS.
    Zakończmy na tym wywody o sprawności obecnych układów.

  2. #62
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A to niby większej mocy by nie pożerał węgla jak szalony?

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    A to niby większej mocy by nie pożerał węgla jak szalony?
    Kocioł na ekogroszek różni się od twojego śmieciuch tym że podaje ustaloną ilość paliwa w określanej jednostce czasu. Wina nie leży w mocy kotła tylko w algorytmach które oduczyły ludzi używania mózgu.

  4. #64
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Marudzisz tyle.
    To po co w silnikach spalinowych zastosowali wtryski i ECU skoro można było jeździć na zacofanym gaźniku???
    Algorytm ma być tak zrobiony , że ma wszystko ogarnąć i koniec kropka a jak nie ogarnia to zabronić sprzedaży takie chłamu.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A to niby większej mocy by nie pożerał węgla jak szalony?
    Pewnie nie pozerałby, ale te internetowe obliczenia to spowodowały.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Kocioł na ekogroszek różni się od twojego śmieciuch tym że podaje ustaloną ilość paliwa w określanej jednostce czasu. Wina nie leży w mocy kotła tylko w algorytmach które oduczyły ludzi używania mózgu.
    A ja dalej nie rozumiem co mają do tego te nasze internetowe obłiczenia (w domysle błedne obliczenia)

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Pewnie nie pozerałby, ale te internetowe obliczenia to spowodowały.
    Miałem Cię za najbardziej poważnego z tego grona. Ale ty brniesz w swojej uszczypliwości.
    skoro można było jeździć na zacofanym gaźniku???
    Tez sobie wybrałeś porównanie. Samochód to nie generator ciepła a jego paliwo ma zawsze tą samą ilość "kW". Obecnie produkowane samochody są oszczędniejsze, wygodniejsze, ładniejsze, bezpieczniejsze czego nie można powiedzieć o kotłach. Porównując większą część Polskich kotłów do obecnie produkowanych samochodów można odnieść wrażenie że świat kotlarstwa zatrzymał się na średniowieczu. Choć jeśli chodzi o jakość i niezawodność stary VW Passat to majstersztyk w porównaniu do nowego.
    Ciągle nic jak tylko słychać o przewymiarowanych kotłach a tu się okazuje, że są dowody na to, iż jest niedowymiarowanych kotłów masa
    Powodów przewymiarowania lub nie do wymiarowania kotłów są miliony. Jedni wybrali niewłaściwe źródło ogrzewania dla swojego domu, potrzeb i umiejętności. Pozostali nie umieją prawidłowo ustawić kotłów i korzystają z algorytmów które się sprawdzają w jednym na tysiąc domów.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 08-03-2021 o 13:04

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Miałem Cię za najbardziej poważnego z tego grona. Ale ty brniesz w swojej uszczypliwości.


    .
    Trzeba wiedziec o czym sie dyskutuje, jezeli na dany temat nie ma sie wiedzy to nie powinno sie wypowiadac. Taka moja rada. Wyciagasz jakies jednostkowe przypadki i sie dziwisz reakcji innych. A temat niedowymiarowania kotłów stałopalnych to tez taki krolik wyciagniety z kapelusza.

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyborg78

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Odkopię temat, stoję przed dylematem wyboru kotła, po przekopaniu wielu stron forum i wykonaniu kilku telefonów, jestem prawe pewny wyboru. Teraz proszę o pomoc i wyjaśnienie różnic w 3 kotłach. Dodam że obliczono zapotrzebowanie na moc ok 10,5 - 11 kW dla mojego domu, palić będę ekogroszkiem. Skłaniam się ku kotłom: SKAMP PV 13 kW lub TECHNIX 12 kW, obydwa z firmy Secom z Pleszewa, lub DRAGON V PLUS PEL 12 kW, z Suchorzewa. Pomożecie swoimi opiniami?
    Ostatnio edytowane przez cyborg78 ; 07-09-2021 o 13:37

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Dodam że obliczono zapotrzebowanie na moc ok 10,5 - 11 kW dla mojego domu
    Przy takim zapotrzebowaniu lepszym wyborem byłby kocioł pelletowy. Jeśli się zdecydujesz na kocioł ekogroszkowy musisz się liczyć z tym, że dla ekonomicznego spalania w tych kotłach musisz dysponować potężna wiedzą, czasem i dostępem do super opału.

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyborg78

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Hmm.. Decyzja co do opału bierze się z tego że będę miał dostęp do węgla w dobrej cenie, ale z tego co rozmawiałem z producentem to obydwa piece Sekomu można doposażyć w elementy do opalania peletem w przyszłości, ten Dragon też może spalać pelet gdyby coś. Co wybrać w takim razie?

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyborg78 Zobacz post
    Odkopię temat, stoję przed dylematem wyboru kotła, po przekopaniu wielu stron forum i wykonaniu kilku telefonów, jestem prawe pewny wyboru. Teraz proszę o pomoc i wyjaśnienie różnic w 3 kotłach. Dodam że obliczono zapotrzebowanie na moc ok 10,5 - 11 kW dla mojego domu, palić będę ekogroszkiem. Skłaniam się ku kotłom: SKAMP PV 13 kW lub TECHNIX 12 kW, obydwa z firmy Secom z Pleszewa, lub DRAGON V PLUS PEL 12 kW, z Suchorzewa. Pomożecie swoimi opiniami?
    Wg mnie techniks bo on ma certyfikat 5 klasy na ekogroszek oraz pellet oraz zapalarkę dla obydwóch paliw choć wątpię abyś chciał palić peletem bo jednak sporo go idzie duużo więcej jak ekogroszku ale na lato z dużym zasobnikiem min 300 litrów sam sobie odpali nagrzeje i wyłączy i to pewnie co 3 dni .

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyborg78 Zobacz post
    Hmm..można doposażyć w elementy do opalania peletem w przyszłości
    Dawniej robiono kotły i klient musiał się do nich dostosować i nauczyć palić. Aktualnie większość producentów robi kotły pod klienta dla jego wyłącznej wygody i jakiegoś "widzimisie". W takich rozwiązaniach nie ma mowy o ekonomii. Kocioł dwu-paliwowy to porażka w spalaniu jednego z nich (pellet).
    Co wybrać w takim razie?
    Oszczędny prosty kocioł, prawidłowo wpięty i chroniony przed korozją niskotemperaturową.

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyborg78

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    "Oszczędny prosty kocioł, prawidłowo wpięty i chroniony przed korozją niskotemperaturową."
    Czyli który z tych trzech? A może jeszcze inny? Pelet rozważam jedynie jako opcję, jeśli twierdzisz że to nie będzie grało to nie mam parcia. Do ogrzania mam aktualnie 100 m2, za rok będę przystosowywał poddasze więc powierzchnia wzrośnie o ok. 60 m2

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Czyli który z tych trzech? A może jeszcze inny?
    Niestety nie chcę tu reklamować kotła lecz na pewno nie jest to żaden z tych trzech.
    Do ogrzania mam aktualnie 100 m2, za rok będę przystosowywał poddasze więc powierzchnia wzrośnie o ok. 60 m2
    Idealna powierzchnia dla kotła pelletowego. Najważniejsza jest kwestia ocieplenia budynku ze szczególnym naciskiem na dach.

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    cyborg78

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    16

    Domyślnie

    Docieplenie to wiadomo, mi chodzi bardziej o opinie użytkowników, o to żeby kocioł był ekonomiczny i bezproblemowy, no i trwały. O tej marce którą zaproponowałeś na priv niewiele można znaleźć opinii a bardzo dużo osób chwali SKAMP-a. Sam już nie wiem co wybrać

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    O tej marce którą zaproponowałeś na priv.
    żeby kocioł był ekonomiczny i bezproblemowy, no i trwały.
    Kocioł który Ci zaproponowałem ma wszystko czego oczekujesz.
    a bardzo dużo osób chwali SKAMP-a
    Opinie internetowe w 90% są produkowane na zamówienie danych firm.
    niewiele można znaleźć opinii.
    Nie patrz na markę tylko na konstrukcję i podzespoły użyte ich produkcji. Przy kotle pelletowym najważniejsze elementy to wymiennik i palnik. Reszta ma tylko przyciągnąć oko kupującego i wciągnąć go do swojego "bajora".
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 08-09-2021 o 12:41

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyborg78 Zobacz post
    "Oszczędny prosty kocioł, prawidłowo wpięty i chroniony przed korozją niskotemperaturową."
    Czyli który z tych trzech? A może jeszcze inny? Pelet rozważam jedynie jako opcję, jeśli twierdzisz że to nie będzie grało to nie mam parcia. Do ogrzania mam aktualnie 100 m2, za rok będę przystosowywał poddasze więc powierzchnia wzrośnie o ok. 60 m2
    Wybór kotła na paliwa stałe to chyba raczej nienajlepszy pomysł i nierozwojowy .Szczególnie teraz po podwyżkach węgla i pelletu. Jest coś na rzeczy bo przetrwają ci producenci którzy wprowadzają do swojej oferty PC i to widać już u niektórych a ci którzy trzymają się tak kurczowo tylko węgla będą zwijać interes za kilka lat.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 09-09-2021 o 10:27
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Wybór kotła na paliwa stałe to chyba raczej nie najlepszy pomysł i nierozwojowy .Szczególnie teraz po podwyżkach węgla i pelletu. Jest coś na rzeczy bo przetrwają ci producenci którzy wprowadzają do swojej oferty PC i to widać już u niektórych a ci którzy trzymają się tak kurczowo tylko węgla będą zwijać interes za kilka lat.
    Od razu dodaj że pompy ciepła też zdrożały i to sporo ,prąd też drożeje i będzie drożał jeszcze bardziej (co2) pelet już ma ceny z kosmosu z powodu rabunkowej sprzedaży drewna za granicę , gaz za chwilę będzie na cenzurowany tak samo jak węgiel i co ?

  20. #80
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Od razu dodaj że pompy ciepła też zdrożały i to sporo ,prąd też drożeje i będzie drożał jeszcze bardziej (co2) pelet już ma ceny z kosmosu z powodu rabunkowej sprzedaży drewna za granicę , gaz za chwilę będzie na cenzurowany tak samo jak węgiel i co ?
    Jak to co ?Panelami się wesprzesz a tu co odwiert na gaz zrobisz,kopalnie odkrywkową czy może peleciarkę kupisz?Nikt nie powiedział ,że będzie tanio .Chcesz wiedziec jakie ceny nas czekają na prąd i inne rzeczy to zapytaj Niemców ,Holendrów,Belgów i nie będziesz zaskoczony oraz zdziwiony.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 09-09-2021 o 10:07
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony