dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 116
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Nit nic nie doradzi w temacie wyboru kotła?
    Niestety nie wszyscy mogą wstawiać lub linkować ciekawe i niedrogie konstrukcje.
    Każdy kocioł na ekogroszek pracuje z mocą modulowaną, np. 6-20 kW. Najważniejsze w wyborze takiego kotła to prostota oraz wydajność. Pozostałe elementy wydajnej i oszczędnej pracy to opał i ustawienia. Niedomaganie któregoś elementu powoduje duże zużycie opału oraz częste rozwody. Zsynchronizowanie wszystkich elementów daje zadowolenie i oszczędność w trakcie użytkowania.

    8 ? a moze 18 albo 28 kW na cwu. Przeciez to nie hotel, łaznia miejska, kwatera pracownicza.
    Hydraulik ma poprawnie zainstalowac, od myslenia i liczenia sa inni.
    Dobre. Własnie z tych waszych wyliczeń Internetowych dzisiejszej zimy jest "zalew" postów na forach i grupach o niemożności uzyskania przez kocioł magicznych 55'C.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 07-03-2021 o 17:08

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    N....
    Dobre. Własnie z tych waszych wyliczeń Internetowych dzisiejszej zimy jest "zalew" postów na forach i grupach o niemożności uzyskania przez kocioł magicznych 55'C.
    Podaj jeden jedyny przykład inwestora który na podstawie moich obliczen zainstalował kocioł stałopalny o zbyt niskiej mocy i nie mógl osiagnac 55 oC. Te magiczne 55 oC mozemy uzyskac za pomocą zawóru czterodroznego i innych układów (loddomat i podobne) dla powrotu oczywiscie.
    Jezeli faktycznie kocioł ma mała moc to uzyskanie Tz=55 oC moze byc niemozliwe, tylko po co taka wysoka temperatura zasilania.
    Podaj linki (chociaz kilka) z tego zalewu postów obrazujące zwiazek przyczynowo skutkowy miedzy wynikami obliczen ozc, rzetelnych i dokladnych obliczen, a niemoznoscią uzyskania tych magicznych 55 oC.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 07-03-2021 o 17:35

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    przykład inwestora który na podstawie moich obliczen zainstalował kocioł stałopalny o zbyt niskiej mocy
    Spokojnie. W słowie "waszych" nic nie było o Twoich.
    Te magiczne 55 oC mozemy uzyskac za pomocą zawóru czterodroznego i innych układów (loddomat i podobne)
    Grzać tylko wodę w kotle to można uzyskać przez podwyższenie progu startu pomp. Do tego nie jest potrzebna ochrona powrotu tylko dobry wydajny kocioł z jedną pompą na układzie. Każdy inwestor chce wyciągnąć jak najwięcej kasy od zielonego w temacie człowieka i rozbudowuje instalacje o kolejne elementy które z ekonomią nie mają nic wspólnego.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Spokojnie. W słowie "waszych" nic nie było o Twoich.

    .
    Zrozaumialem ze w "waszych" jestem i ja ujety.
    Ok, podaj w takim razie linki obrazujace ten problem, udowadniajace jak pisałem wczesnej zwiazek przyczynowow skutkowy, chyba to nie problem bo przeciez był zalew takich postów.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zrozaumialem ze w "waszych" jestem i ja ujety.
    Ok, podaj w takim razie linki obrazujace ten problem, udowadniajace jak pisałem wczesnej zwiazek przyczynowow skutkowy, chyba to nie problem bo przeciez był zalew takich postów.
    Zalew... wyczytany z FB

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Zalew... wyczytany z FB
    Niestotne skąd, wazne ze był zalew. Jakos tu i na innych forach budowlanych nie widziałem tego zalewu. Liczę ze chociaz jeden przyklad z tego zalewu przenalizujemy, oczywiscie jak sie doczekamy tego przykladu.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Zalew... wyczytany z FB
    A czym grupy użytkowników, np. na FB są gorsze od innych Internetowych wyroczni. Tam cenzura i opłacone promowanie lub gnojenie jakiegoś producenta jest w mniejszym stopniu aktywne i jest w czym wybierać.
    oczywiscie jak sie doczekamy tego przykladu
    Przykładów jest wiele i kolega @Aleksandro może Ci podesłać lub opisać swój problem.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 07-03-2021 o 18:14

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A czym grupy użytkowników, np. na FB są gorsze od innych Internetowych wyroczni. Tam cenzura i opłacone promowanie lub gnojenie jakiegoś producenta jest w mniejszym stopniu aktywne i jest w czym wybierać.

    Przykładów jest wiele i kolega @Aleksandro może Ci podesłać lub opisać swój problem.
    Co ma gnojenie producenta do rzeczy??? Dyskusja jest o prawidłowym doborze mocy kotła, kotła kazdego producenta, temat jak mniemam z Twoich wypowiedzi niewiele Tobie znany, temat obliczen ozc na podstawie ktorego powieniem ten dobór byc wykonany jeszcze mniej, ale za to głos w tym temacie zabierasz. Nie dziwi mnie to, na fm jest mnóstwo takich. Poza tym co rozumiesz przez internetowe wyliczenie, czy takie wyliczenie jest tozsame z obliczeniami ozc?
    Az jestem ciekaw problemu kol . Alessandro, moze on to przedstawi.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    temat jak mniemam z Twoich wypowiedzi niewiele Tobie znany
    Nie musisz tak bardzo eksponować swojej wyższości nad innymi.
    Dyskusja jest o prawidłowym doborze mocy kotła
    Dobór mocy kotła to najmniejszy problem. Ważniejsze jest znaleźć oszczędny prosty kocioł, dobre paliwo i jeszcze prawidłowo zsynchronizować instalację.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post

    Dobór mocy kotła to najmniejszy problem. ....
    Ciekawe, przypomnij czego ten zalew postów dotyczył.

  11. #51
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Allegro
    Co poniektórych ,,fachuwców, znaafcuw,,( nie będę tutaj wymieniał nicków) to się powinno zamknąć i zabrać uprawnienia za wciskanie 20kw kopciuchów podajnikowych do nowego domku 100m2.

    Asolt to chyba na tej grupie był ten zalew
    https://m.facebook.com/groups/578205...?locale2=pl_PL
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 07-03-2021 o 19:10

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    to się powinno zamknąć i zabrać uprawnienia za wciskanie 20kw kopciuchów podajnikowych do nowego domku 100m2.
    Co ty możesz o tym wiedzieć jak nawet nie użytkujesz kotła na węgiel. Moce kotłów o których rozmawiamy na dodatek z automatycznym podawaniem paliwa to żaden problem. Problemem w takich układach jest kiepsko wykonana instalacja z kiepskimi ustawieniami sterowników kotłów. Dokładając do tego kiepskiej jakości "zagraniczny" węgiel kupowany po kilka woreczków zawsze z innych źródeł mamy co widać. Takie zagmatwanie wykorzystują znawcy tematu którzy swoimi wywodami o brudnym Polskim węglu robią ludziom wodę z mózgu. Weźmy np. takiego @mtdeusza który zarzuca kotłom dolnego spalania że zatruwają środowisko nie wiedząc że jedno beknięcie jakiegoś wulkanu powoduje większe szkody niż wszystkie kopciuchy na Świecie.
    Asolt to chyba na tej grupie był ten zalew
    https://m.facebook.com/groups/578205...?locale2=pl_PL
    I kto tu mówi o zamykaniu. Ty naprawdę musisz nienawidzić DS firmy MPM lub jesteś jej dystrybutorem.
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 07-03-2021 o 20:03

  13. #53
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To , że żaden 20kw kopciuch węglowy 5 klasy z podajnikiem nie będzie działać w nowym domku 100m2 bez powodzi smoły,lawiny sadzy i parowozu z komin, i takim zużyciu wungla , że taniej by było grzać prądem.
    A skąd to wiem a no bo znajmemu fachuwcy wcisnęli kopcące gówno z podajnikiem 5klasy o mocy 20kw do nowego domu 100m2 po sezonie miał dość i wywaliło go z kotłowni, wstawił PC.
    I żadne sterowniczki czy milion piencet zaworków nie rozwiąże tego problemu.
    To nie kocioł gazowy czy elektryczny, że ma dużą modulację mocy.
    Zresztą pokaż mi normę, która mówi o instalowaniu węglowych kopciuchów 5 klasy z podajnikiem o mocy 20kw gdzie zapotrzebowanie domu to 4kw przy -20?
    Nie mówiąc już o tym że grzanie nowego domku 100m2 wunglem jest kąmpletnie nieopłacalne.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 07-03-2021 o 20:14

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    A skąd to wiem a no bo znajmemu fachuwcy wcisnęli kopcące gówno z podajnikiem 5klasy o mocy 20kw do nowego domu 100m2 po sezonie miał dość i wywaliło go z kotłowni, wstawił PC.
    I żadne sterowniczki czy milion piencet zaworków nie rozwiąże tego problemu.
    Pisałem ci kiedyś że kto z kim przystaje takim się staje. Odpowiedz sobie sam kto jest kim.
    gdzie zapotrzebowanie domu to 4kw przy -20?
    Każdy dom ma inne zapotrzebowanie na ciepło uzależnione od miliona czynników. Znam domy gdzie 8 kW jest potrzebne wyłącznie do utrzymywania wody w zbiorniku C.W.U.
    Nie mówiąc już o tym że grzanie nowego domku 100m2 wunglem jest kąmpletnie nieopłacalne.
    Kocioł zgazowujący węgiel bez względu na moc z buforem ciepła to wygoda i najtańsze ogrzewanie.

  15. #55
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Chyba w twoich wunglowych snach
    https://czysteogrzewanie.pl/2013/09/...anie-z-szufla/
    Przypomina się klasyk.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane (31).jpeg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	453813

    Najtańsze
    A liczyłeś koszty użeranie się z kopciuchem zgazowujacym na wungiel?, Koszty zdrowotne zapylenia kotłowni i zakopcenia atmosfery, koszty obsługi kopciucha?

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    .... Znam domy gdzie 8 kW jest potrzebne wyłącznie do utrzymywania wody w zbiorniku C.W.U.

    Kocioł zgazowujący węgiel bez względu na moc z buforem ciepła to wygoda i najtańsze ogrzewanie.
    Napisz cos wiecej o takich domach gdzie cwu musi miec 8 kW, jak wczesniej napsałem ze to dla łazni i kwater pracowniczych to wyskoczyłes jak filip z konopii z zalewem postów.
    Taa, wygoda polegajaca na codziennym zapalaniu, podkladaniu i czyszczeniu, super
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 07-03-2021 o 21:33

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    A liczyłeś koszty użeranie się z kopciuchem zgazowujacym na wungiel?
    Każdy dostosowuje ogrzewanie do swoich umiejętności i zasobów finansowych.
    Koszty zdrowotne zapylenia kotłowni i zakopcenia atmosfery,
    Nie rozśmieszaj mnie. Zakopcenie i zapylenie zniknie jak Niemcy przejmą nasze kopalnie. Mnie też przypomina się klasyk:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1575747559_wok9z7_600.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	453816

    Napisz cos wiecej o takich domach gdzie cwu musi miec 8 kW,
    Podstawa ze szkoły i z życie w wielodzietnej rodzinie dbającej o higienę.
    wyskoczyłes jak filip z konopii z zalewem postów
    Życie i problemy użytkowników nie kończą się na postach.
    Taa, wygoda polegajaca na codziennym zapalaniu, podkladaniu i czyszczeniu,
    Od razu widać że Panicz całe życie mieszkał w bloku. Prawidłowo obsługiwany kocioł zgazowujący nawet bez bufora wymaga kilkuminutowych wizyt w kotłowni.

  18. #58
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A liczyłeś koszty pracy przy kopciuchu węglowym?
    I że ten czas zamiast na uzeraniu się z kopcącym kopciuchem węglowym mógłbyś przeznaczyć na pracę i byś w tym czasie zarobił w pracy więcej pieniędzy niż rzekome oszczędności na paleniu wunglem?
    Dobrze mówisz zapylenie i zakopcenia zniknie bo Niemcy w przeciwieństwie do polskiego kotlarstwa,które nic nie umie potrafią zrobić nie kopcące kotły.

    A niech tam przejmują te nierentowne kopalnie może je w końcu zamkną.


    Kocioł zgazowujacy bez bufora to parowóz na całą okolicę plus tam to trzeba liczyć 5 godzin dziennie na przestawianiu cegiełek szamotowych, więc fotel i TV w kotłowni obowiązkowe.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 07-03-2021 o 23:30

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Kocioł zgazowujacy bez bufora to parowóz na całą okolicę plus tam to trzeba liczyć 5 godzin dziennie na przestawianiu cegiełek szamotowych, więc fotel i TV w kotłowni obowiązkowe
    Jeśli wiesz co robić i masz przygotowany dobry opał uzupełnienie paliwa trwa 5-10 min. Jeśli nie wiesz co robić i na dodatek szukasz co by tu spalić nie dziw się że życie przenosi się do kotłowni.
    potrafią zrobić nie kopcące kotły.
    W Polsce tez są 2-3 firmy które robią ciekawe konstrukcje pracujące w zgodzie z naturą.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Każdy dostosowuje ogrzewanie do swoich umiejętności i zasobów finansowych.

    Nie rozśmieszaj mnie. Zakopcenie i zapylenie zniknie jak Niemcy przejmą nasze kopalnie. Mnie też przypomina się klasyk:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1575747559_wok9z7_600.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	453816


    Podstawa ze szkoły i z życie w wielodzietnej rodzinie dbającej o higienę.

    Życie i problemy użytkowników nie kończą się na postach.

    Od razu widać że Panicz całe życie mieszkał w bloku. Prawidłowo obsługiwany kocioł zgazowujący nawet bez bufora wymaga kilkuminutowych wizyt w kotłowni.
    Nigdy nie mieszkałem w bloku poza okresem studiów, kilka kotłow zgazowujacych z buforami zamontowałem wraz z automatyką i doskonale wiem jaka jest przy nich praca. Codzienna praca polegajaca na przyniesieniu opału, podłozeniu i zapaleniu kotła, od czasu do czasu wyniesieniu popiołu. Jaka w tym wygoda w porównaniu do bezobsługowego zródła grzewczego? Wiem, niektórzy nazywaja to fitnessem, gimnastyką, relaksem po pracy umysłowej, a niektórzy wygodą. Wszystko zalezy od punktu widzenia.
    Co do 8 kW do cwu to jezeli ta rodzina liczy 15 osób i wiecej to owszem ale to są szczegolne przypadki. Na tym forum nie spotkałem postu o takim zapotrzebowaniu na cwu dla tak licznej rodziny. Jezeli chodzi o te nieszczesne posty a własciwie ich zalew to nie przedstawiłes ani jednego przypadku uzasadniajacego teze o niemoznosci uzyskania 55 oC w wyniku internetowych obliczen , cokolwiek to okreslenie znaczy. Ot tak mozna sobie palnąc głupotę na forum i potem jej bronic jak niepodleglosci.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony