dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jakos kol. turbo nie zauwazył ani tego gratisu ani co gorsza twojej pomocy forumowej. Zuwazył natomiast Twoja zlosliwosc o ocenie jego osoby. Jestes znowu od niedawna, a ten przypadek takiej "pomocy" nie pierwszy. Jezeli o takiej pomocy mówisz to nic dziwnego ze podziekowan za Twoją "bezinteresownosc" jest tak niewiele, dziwne ze w ogole są.
    Po pleckach nie będę klepał i nie będę przytakiwał żeby mieć kasę z jelenia
    Za to takiego jelenia trzeba naprowadzić na właściwe tory.
    Kiedyś forum to gwarantowało swoim prestiżem, dzisiaj forum się w bagnie utopiło,między innymi dzięki takim ludziom jak Ty.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-01-2021 o 23:25

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Po pleckach nie będę klepał i nie będę przytakiwał żeby mieć kasę z jelenia
    Za to takiego jelenia trzeba naprowadzić na właściwe tory.
    Kiedyś forum to gwarantowało swoim prestiżem, dzisiaj forum się w bagnie utopiło,między innymi dzięki takim ludziom jak Ty.
    Ja utopiłem to forum?, widzę ze rozum szwankuje i to powaznie. Ten proces dzieje sie od dawna. Czy Ty myslisz ze zyski z ozc mają jakies znaczenie dla mnie? Jestem tu czasem prostuje glupoty tu wypisywane. Tylko tyle i az tyle

  3. #63
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja utopiłem to forum?, widzę ze rozum szwankuje i to powaznie. Ten proces dzieje sie od dawna. Czy Ty myslisz ze zyski z ozc mają jakies znaczenie dla mnie? Jestem tu czasem prostuje glupoty tu wypisywane. Tylko tyle i az tyle
    Ogólnie mówię,w stosunku do zarabiających na forum na tego typu jeleniach.
    Tobie trzeba oddać, że faktycznie prostujesz głupoty ale przy okazji promujesz jedynego i najlepszego audytora w swojej osobie,co jest irytujące

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ogólnie mówię,w stosunku do zarabiających na forum na tego typu jeleniach.
    Tobie trzeba oddać, że faktycznie prostujesz głupoty ale przy okazji promujesz jedynego i najlepszego audytora w swojej osobie,co jest irytujące
    NIgdy i nigdzie nie pisałem ze jestem jedyny i najlepszy. To tylko Twoja nadinterpretacja, kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat, masz i Ty.

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Sprawność kotła na węgiel jest umowna a przy tym zużycie węgla, bo węgiel może być mokry, suchy, bardziej sprawny lub mniej sprawny. Do tego dochodzi ilość kW ,która idzie w komin.

    Nie ma to zadnego odniesienia do określenia zapotrzebowania domu na ciepło.
    Kocioł jest dobrze dobrany do domu, nie sądzę, żeby miał sprawność rzędu 60%, bo to oznaczałoby , że bez rekuperacji i z gorszym ociepleniem na CO I CWU zużywa mniej, niż mój
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Ale nie wyklucza korzystania z innych taryf jak g11, przy których średnia cena kWh bez problemu spada o 1/3. Ogrzewanie domu 100m2 pompą ciepła za 2600zł rocznie? Albo dom bez okien, albo mówimy o całym rocznym rachunku za ee (pomijając panele na dachu). Eksploatacja PCi będzie co najmniej połowe tańsza jak grzanie prądem w drugiej taryfie.
    Podpisano
    Posiadacz domu 120m2 z buforem z grzałkami i z pompą ciepła.
    W moim domu w tym miesiącu średnia dobowa to 11kWh. PC chodzi kiedy chce..i jestem zadowolony
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbo1235 Zobacz post
    jak pompa bedzie sie zachowywala jak bedzie -20 i wiecej czy podola
    Widać że jesteś niereformowalny . Chłopaki cię uświadamiają a ty swoje. Cztery lata grzałem czystym prądem i co w październiku założyłem PC .Jak by ten prąd wychodził OK to pewnie by PC nie bylo. Jako drugie źródło zrobiłem sobie własnoręcznie mały piecyk z grzałkami sterowany automatycznie. Tyle w temacie ode mnie. A ty daj sobie spokój z PC bo na dziś nie dorosłeś do PC. Nie traktuj tego jako ubliżanie . Po prostu tak to widzę
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Dobra poddaję się nie ma sensu
    Masz rację kup se bufor a nsjlepiej dwa
    codix--ha ha popieram
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    To taki żart .
    Sam pomysl jak okreslenie obciazenia Twojego domu moze kosztowac 20k .
    Co Ty na wnuczka tez bys sie dal zrobic przeciez jakis rozsadek trzeba miec.
    Jak bym Ci powiedział ze przeglad samochodu moge Ci zrobic za 30tys to tez byś łyknął
    No ja pierdziu .Porażka Ale pacjent- Daj spokój nie ma sensu.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A dlaczego sie dziwisz? Arturo wypisuje głupoty o sobie jako audytorze, turbo to bierze za pewnik...
    Przecież zawsze można się zwrócić ( zadzwonić) do osoby takiej jak TY, czy tam innej i powiedzieć
    Panie potrzebuję Audyt Energetyczny ile to będzie kosztować mniej więcej od -do .Czy to takie trudne?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbo1235 Zobacz post
    to widze ze chyba bede musia zostac dalej przy tym kopciuchu niestety ...
    Raczej nie dasz rady za długo.
    Przepisy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony