dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    jak mam dac 20k za audyt i okolo 30 k za pompe to faktycznie zanim sie to wszystko wroci to taniej mnie wyjdzie grzanie pradem w dodatku ze fv mam w super cenie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbo1235 Zobacz post
    jak mam dac 20k za audyt i okolo 30 k za pompe to faktycznie zanim sie to wszystko wroci to taniej mnie wyjdzie grzanie pradem w dodatku ze fv mam w super cenie
    Dobra poddaję się nie ma sensu
    Masz rację kup se bufor a nsjlepiej dwa
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    No najtaniej inwestycyjnie wyjdzie grzanie prądem bez bufora...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Audytor energetyczny wyliczy Ci wszystkie cyferki potrzebne do tego żebyś sam sobie wybrał.
    Jeśli nie chcesz samemu to polecam się, ale jak coś to drogi jestem.
    Biorę 20tys.zl za takie coś
    jak mam to rozumiec ?

  5. #45
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbo1235 Zobacz post
    jak mam to rozumiec ?
    Jak wzór Einsteina czyli E=mc2
    Ja również w tym momencie odpadam

    Niedawno jak kilka chwil temu napisałem w innym wątku, że dzięki Wam,rodakom ze wschodu Polska tonie w każdym aspekcie życia...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbo1235 Zobacz post
    jak mam to rozumiec ?
    To taki żart .
    Sam pomysl jak okreslenie obciazenia Twojego domu moze kosztowac 20k .
    Co Ty na wnuczka tez bys sie dal zrobic przeciez jakis rozsadek trzeba miec.
    Jak bym Ci powiedział ze przeglad samochodu moge Ci zrobic za 30tys to tez byś łyknął
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Jak dla mnie to wygląda na trollowanie

  8. #48

    Domyślnie

    nie panowie liczylem na to ze to jest powazne forum przedewszystkim pomocne staralem sie opisac jak najdokladnie dom i uzyskac choc troszke informacji w ktorym kierunku isc poniewaz zupelbie sie nie znam na tych sprawach ale widze ze na tym forum to tylko bicie piany i wymondrzanie sie. a brak konkretnych pomocmych odpowiedzi
    ale to nic dziekuje i zycze powodzenia .

  9. #49
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał turbo1235 Zobacz post
    nie panowie liczylem na to ze to jest powazne forum przedewszystkim pomocne staralem sie opisac jak najdokladnie dom i uzyskac choc troszke informacji w ktorym kierunku isc poniewaz zupelbie sie nie znam na tych sprawach ale widze ze na tym forum to tylko bicie piany i wymondrzanie sie. a brak konkretnych pomocmych odpowiedzi
    ale to nic dziekuje i zycze powodzenia .
    Pozdrawiam również, jak będziesz miał konkretne dane na temat swojego domu to wal śmiało.

    Być może ostatnio forum spadło na niższy poziom ale warto go podnieść
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-01-2021 o 22:04

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Dobra poddaję się nie ma sensu
    Masz rację kup se bufor a nsjlepiej dwa
    A dlaczego sie dziwisz? Arturo wypisuje głupoty o sobie jako audytorze, turbo to bierze za pewnik...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Wykonanie OZC budynku kosztuje kilka stówek.
    Nie rozumiem, po co wykonywać OZC w istniejącym domu, którego ogrzanie+CWU kosztuje "1-1,5t węgla i 2 kubiki drewna"
    Z 1T węgla mamy około 8000kWh, z dwóch kubików drewna około to około 4500kWh
    mamy więc ~12500kWh, przyjmując sprawność kotła na poziomie 75% otrzymamy zapotrzbowanie rzędu 9300kWh
    Obciążenia przy -20 oczywiście nie policzymy, ale z dużym prawdopodobieństwem - nie więcej niż 4,5kW

    Panasonic, Samsung 7kW powinny bez problemu dać radę.
    Haier 7,8kW - nie wiem, bo jakoś producent nie chwali się mocą przy np -15C
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #52

    Domyślnie

    napewno dzieki takim takim pustym komentarzom to forum podniesie poziom wystarczylo na poczatku napisac ze ze informacje nie sa wystarczajace i odeslac do audytora tak jak pisalem nie znam sie na tym staralem sie jak najwiecej opisac informacji ktore uznalem ze latwiej bedzie cos polecic ale widze ze kolega jest na tak wysokim poziomie ze nie jest w stanie pomoc takiemu laikowi jak ja .

  13. #53
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A dlaczego sie dziwisz? Arturo wypisuje głupoty o sobie jako audytorze, turbo to bierze za pewnik...
    Uważam piszących na forum za ludzi myślących.
    Zatem jak komuś ciężko było zrozumieć aluzje to rodakom ze wschodu Polski daleko brakuje do ludzi myślących
    I z tym się zgodzę

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...
    Obciążenia przy -20 oczywiście nie policzymy, ale z dużym prawdopodobieństwem - nie więcej niż 4,5kW

    Panasonic, Samsung 7kW powinny bez problemu dać radę.
    Haier 7,8kW - nie wiem, bo jakoś producent nie chwali się mocą przy np -15C
    Prawdopodobienstwo to kojarzy mi sie z wygraną w totolotka, a niektórym z projektowym obciazeniem cieplnym. W sumie kazda metoda jest dobra aby tylko była wiarygodna.
    A tak na marginesie dzisjaj liczyłem dom ktory ma zapotrzebowanie na ciepło ok 8000 kWh, przy projektowym obciazeniu cieplnym ok 9 kW. Gbybym sie oparł na prawdopodbienstwie to pomyłibym sie tak z 200% w stosunku do podanego powyzej przykladu.

  15. #55
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie rozumiem, po co wykonywać OZC w istniejącym domu, którego ogrzanie+CWU kosztuje "1-1,5t węgla i 2 kubiki drewna"
    Z 1T węgla mamy około 8000kWh, z dwóch kubików drewna około to około 4500kWh
    mamy więc ~12500kWh, przyjmując sprawność kotła na poziomie 75% otrzymamy zapotrzbowanie rzędu 9300kWh
    Obciążenia przy -20 oczywiście nie policzymy, ale z dużym prawdopodobieństwem - nie więcej niż 4,5kW

    Panasonic, Samsung 7kW powinny bez problemu dać radę.
    Haier 7,8kW - nie wiem, bo jakoś producent nie chwali się mocą przy np -15C
    Sprawność kotła na węgiel jest umowna a przy tym zużycie węgla, bo węgiel może być mokry, suchy, bardziej sprawny lub mniej sprawny. Do tego dochodzi ilość kW ,która idzie w komin.

    Nie ma to zadnego odniesienia do określenia zapotrzebowania domu na ciepło.
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-01-2021 o 22:40

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Uważam piszących na forum za ludzi myślących.
    Zatem jak komuś ciężko było zrozumieć aluzje to rodakom ze wschodu Polski daleko brakuje do ludzi myślących
    I z tym się zgodzę
    Ja mieszkam na wschód od Ciebie we wschodniej Małopolsce, pochodze z Podkarpacia, idąc Twoim tokiem myslenia jestem duzo głupszy od Ciebie. Akurat tym sie bardzo nie przejmuję.
    Arturo segregujesz innych niczym blszewicy, TB miał bardzo podobny punkt widzenia ja Ty, tylko Twoje racje są najlepsze, tylko Twoje poglady, ci którzy mysla inaczej są dla Ciebie ludzmi drugiej kategorii. Jak mowi przysłowie pycha kroczy przed upadkiem.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 25-01-2021 o 22:45

  17. #57
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja mieszkam na wschód od Ciebie we wschodniej Małopolsce, pochodze z Podkarpacia, idąc Twoim tokiem myslenia jestem duzo głupszy od Ciebie. Akurat tym sie bardzo nie przejmuję.
    Akurat Tobą również się nie przejmuje, dopóki nie naciśniesz mi na odcisk

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Akurat Tobą również się nie przejmuje, dopóki nie naciśniesz mi na odcisk
    Mam gdzies Twoje odciski, miałes długie wakacje, zmian zadnych, wielkie ego pozostało.

  19. #59
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mam gdzies Twoje odciski, miałes długie wakacje, zmian zadnych, wielkie ego pozostało.
    Różnica jest taka,że Ty bierzesz kasę a ja robię to gratis w ramach pomocy forumowej

    Niedawno taki sms otrzymałem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210126-000135_Messages.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	452404

    Będąc na forum i brać kasę za doradzanie ? ASOLT, wstydź się...
    Ale faktycznie, żyjemy w czasach PIS
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 25-01-2021 o 23:11

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Różnica jest taka,że Ty bierzesz kasę a ja robię to gratis w ramach pomocy forumowej

    Niedawno taki sms otrzymałem
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20210126-000135_Messages.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	452404
    Jakos kol. turbo nie zauwazył ani tego gratisu ani co gorsza twojej pomocy forumowej. Zuwazył natomiast Twoja zlosliwosc o ocenie jego osoby. Jestes znowu od niedawna, a ten przypadek takiej "pomocy" nie pierwszy. Jezeli o takiej pomocy mówisz to nic dziwnego ze podziekowan za Twoją "bezinteresownosc" jest tak niewiele, dziwne ze w ogole są.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony