dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Działka na górce. Woda od sąsiada

    Mieszkam w polowie gorki. Sąsiad powyzej ma gospodarstwo i dom. Wokół domu i częściowo kolo gospodarstwa ma bruk. Moj dom gospodarczy jest 1.5m w ziemi (nie izolowany) dom mieszkalny na poziomie gospodarczego (tez nie izolowany bo to stary dom).
    Po wiekszym deszczu w gospodarczym sciany mokre cieknace woda, w piwnicach domu to samo.
    Na boku naszych dzialek leci orurowany row spustowy z góry, ale nic nie daje widocznie.
    Czy mozna cos z tym zrobic?
    Myslalem o fosie wzdłuż górnej czesci dzialki. Od płotu do muru gospodarczego jest 1.5m. Plot sasiada jest idealnie na granicy. Po wykonaniu fosy plot sie zwali. Także nie wiem co z tym zrobic

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a po prostu rura drenarska w żwirze?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Ten rów prowadzi wode od sąsiada? Da się to udowodnić? Kodeks Cywilny art. 415 + przytomny adwokat.

  4. #4

    Domyślnie

    Row od zawsze plynie od sasiada, kiedys nawet w nim plynela gnojowka. Kilka lat temu za swoje pieniadze orurowalem ten row. Przez ten row nawet troche mam plot uszkodzony

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony1764 Zobacz post
    Row od zawsze plynie od sasiada, kiedys nawet w nim plynela gnojowka. Kilka lat temu za swoje pieniadze orurowalem ten row. Przez ten row nawet troche mam plot uszkodzony
    Sąsiad ma obowiązek zagospodarować wodę na swoim gruncie, chyba że MPZP mówi inaczej. U mnie MPZP nakazuje odprowadzenie wody do rowu.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony