dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mat12

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-000
    Posty
    9

    Domyślnie ocena projektu, dom parterowy 2+3

    Witam,
    w tym roku planuję rozpocząć budowę własnego domu.
    Działka już jest, teraz czas na wybór odpowiedniego projektu.

    Projekt robię indywidualny, w którym inspirowaliśmy się projektami z pracowni Archon - Dom w kliwiach 4 i 6, czyli coś jak dwie stodoły z łącznikiem po środku.
    Dom jest planowany jako parterowy dla rodziny 2 + 3: sypialnia dla rodziców, pokój dla dziewczynki, największy pokój dla dwóch chłopaków oraz gabinet do pracy. Dodatkowo będzie trochę powierzchni na poddaszu i tam można umieścić jakiś pokój gościnny, lub coś innego.
    Parter bez garażu wyszedł ok 190m2. Orientacja domu to taras od południa, garaż i kuchnia od północy.

    Czy taki układ jest w miarę optymalny, chociaż wiem, że przy takiej bryle budynku dosyć dużo metrów zajmuje komunikacja?
    Zastanawiam się też nad oknami, bo praktycznie wszędzie mamy zaprojektowane do podłogi. W łazienkach takie coś na pewno odpada. A w pokojach dziennych?

    pozdrawiam i liczę na cenne rady


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kominek w miejscu w którym nie ma szans sobie przy nim posiedzieć.
    drzwi do spiżarki na wysokości płyty. Wyspa odwrócona o 90 stopni

    Czy konieczne będzie wc przy salonie jak zaraz obok jest przy schodach?

    brak osobnej pralni i suszarni.

    trochę szkoda elewacji ogrodowej na okna łazienek i korytarzy.
    Co miałoby się znajdować w tej wnęce między skrzydłami domu? Wydaje się zmarnowana.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-01-2021 o 16:23

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mat12

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za spojrzenie na projekt.
    - Kominek to jest to co mnie najbardziej uwiera w tym projekcie. Zgadzam się, że na rogu kuchni i salonu średnio pasuje. Myślę o lekkim wydłużeniu ściany za telewizorem, tak, żeby zasłonić trochę schody i może tam umiejscowić kominek ( jak się siedzi na kanapie to kominek byłby po prawej od telewizora).
    - Nad ustawieniem kuchni jeszcze pracujemy, nie wiem jak się przekręciła wyspa
    - Pralkę i suszarkę chce zrobić w łazience, może za jakąś ścianką lub w szafie?? Ogólnie w aktualnym domu też mamy pralkę i suszarkę w łazience i nie potrzebujemy dodatkowego pomieszczenia na to.
    - Co do miejsca pomiędzy skrzydłami, to nie wiem co tam będzie - trawa, kostka, może jakieś krzaczki Działka jest spora więc znajdzie się miejsce na wszystko

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chodzi mi o to, że ta wnęka praktycznie nie ma okien, poza drugorzędnymi pomieszczeniami.
    A w tak osłoniętym miejscu aż sie prosi o taras.

    W oryginalnym projekcie Archonu ta wnęka ładnie się otwierała ukazując ogród od wejścia do domu.

    A u ciebie jest tylko dlatego, ze chciałeś naśladować dom atrialny - ale ideą atrium jest organizacja wnętrz wokół niego. I powstał taki niezręczny kawałek ogrodu, którego nie widać praktycznie z domu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-01-2021 o 22:41

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym jak w oryginale otwarła ten dziedziniec, zrobiła na niego wyjścia z wnętrza domu.



    Spiżarnia powiększona o przestrzeń pod schodami.
    Łazienka przy sypialni rodziców może mieć też wejście z korytarza, jeśli ma być bardziej dostępna.
    Zmieniłam wejście do kotłowni, aby nie trzeba było przechodzić przez garaż, by zmienić jakieś ustawienia na piecu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-01-2021 o 23:46

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Ja tylko zapytam po co w domu parterowym schody ?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mat12

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-000
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wow, widzę całkowitą zmianę aranżacji części nocnej/pokojowej. Pomyślimy nad tym, w sumie to nie braliśmy pod uwagę takiego rozmieszczenia korytarza.
    No i ten nieszczęsny kominek w części dziennej. Myślałem nad takim ułożeniem jak jest w twojej propozycji Elfi (nawet tak jest w Kliwiach Archona) ale może być za blisko kanapy i będzie za gorąco. No i dodatkowo trzeba wtedy kanapę odwrócić plecami do jadalni i kuchni a tego bym nie chciał.
    Jak kominek nigdzie nie będzie pasował to z bólem w sercu, ale trzeba go będzie wywalić.


    Ja tylko zapytam po co w domu parterowym schody ?
    Na poddaszu mamy fajną powierzchnię, do wykorzystania, którą przeznaczymy na dodatkowy pokój lub dwa (jak dzieci podrosną to może każdy będzie chciał mięć osobny pokój), wtedy na górę przeniesiemy gabinet + może pokój gościnny. No i będzie wygodny strych. Przy takiej ilości mieszkańców jest sporo sezonowych ubrań, sprzętów zabawek i innych gratów

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kanapę lepiej ustawić przodem do ładnego widoku z okien, a nie w stronę blatów kuchennych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony