dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 172 z 172
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Suma summarum to nie nas to uderzy, a ZE ponieważ nie sprzedadza naszego prądu naszym bezpośrednim sąsiadom, będą musieli zwiększać produkcję... pomyślą o Boże musimy nową elektrownie postawić i podnieść opłaty aby na nią nas było stać... cholera czy mi się śniło że to tak było z tą Ostrołęką C.
    Zakłady energetyczne nie produkują prądu. One go kupują. I jaki interes mają w tym, żeby go kupować po 30-60gr/kWh jak na giełdzie chodzi <20gr?

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zakłady energetyczne nie produkują prądu. One go kupują. I jaki interes mają w tym, żeby go kupować po 30-60gr/kWh jak na giełdzie chodzi <20gr?
    Pełna zgoda ale nasz jest za frajer nie muszą go kupować na giełdzie po <20 gr. Policz Twój prąd który latem pchasz w sieć Twojego sąsiada kosztuje pełną stawkę powiedzmy 70gr/kWh a ZE nie dość że nie kupiła tego prądu to dodatkowo nałożyła na niego swoją marżę i finalnie do ich kieszeni trafia pełna stawka za coś co nie kosztuje kompletnie nic.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Pełna zgoda ale nasz jest za frajer nie muszą go kupować na giełdzie po <20 gr. Policz Twój prąd który latem pchasz w sieć Twojego sąsiada kosztuje pełną stawkę powiedzmy 70gr/kWh
    Dostarczasz sam prąd który liczysz po cenach włącznie z innymi opłatami - czyli "kupują' od Ciebie po te 0,8x70gr a mogą po <20gr.. Do tego PV to kłopot techniczny z utrzymaniem stabilnych parametrów sieci i konieczność utrzymania rezerwy gorącej. ZE nie ma żadnego interesu w prosumentach - to państwo ich do tego zmusiło.

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dostarczasz sam prąd który liczysz po cenach włącznie z innymi opłatami - czyli "kupują' od Ciebie po te 0,8x70gr a mogą po <20gr.. Do tego PV to kłopot techniczny z utrzymaniem stabilnych parametrów sieci i konieczność utrzymania rezerwy gorącej. ZE nie ma żadnego interesu w prosumentach - to państwo ich do tego zmusiło.

    ZE jest od sprzedawania
    .
    Zasada: tanio kupić, sprzedać drogo...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post

    ZE jest od sprzedawania
    .
    Zasada: tanio kupić, sprzedać drogo...
    To sprzedawca prądu. ZE świadczy usługę dystrybucji.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-02-2021 o 16:19

  6. #166
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    ... maksymalna moc jaka wyszła przez licznik to 4,95kW (któryś indeks o tym prawi).
    1.6.0 Moc P+ maksymalna, bezstrefowa
    1.6.200 1. godzinna moc P+ max
    1.6.201 2. godzinna moc P+ max
    1.6.202 3. godzinna moc P+ max
    1.6.203 4. godzinna moc P+ max
    1.6.204 5. godzinna moc P+ max
    1.6.205 6. godzinna moc P+ max
    1.6.206 7. godzinna moc P+ max
    1.6.207 8. godzinna moc P+ max
    1.6.208 9. godzinna moc P+ max
    1.6.209 10. godzinna moc P+ max
    1.6.1 Moc P+ maksymalna, 1-strefa
    1.6.2 Moc P+ maksymalna, 2-strefa
    1.6.3 Moc P+ maksymalna, 3-strefa
    1.6.4 Moc P+ maksymalna, 4-strefa
    1.36.0 Ilość przekroczeń mocy P+ max
    1.37.0 Łączny czas przekr. mocy P+ max
    mój ich nie pokazuje z tego co pamiętam, mam chwilową 1.7.0, co tam masz za licznik ?
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poniżej 5 kW. powyżej wprowadzą opłaty przesyłowe, za korzystanie z infrastruktury operatora.
    nie mieszaj swojego męża w sprawy forumowe, bo już raz wyszedł z tego
    https://forum.budujemydom.pl/topic/2...comment-525584
    kwas, nie znam nikogo kto płacił karę, podobnie jak ci wypowiadający się na tamtym forum.

    Może ktoś tutaj zna kogoś co zapłacił ?

    Elfir, nie psuj sobie reputacji wypowiedziami męża, jeśli ma coś do powiedzenia, niech zakłada konta i sam pisze.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #168

    Domyślnie

    Teraz Ciebie należy podziwiać tak merytorycznie zdruzgotałeś karierę i wiarygodność moderatora. Nie wstyd Ci? Ilekroć się wypowie że tak powiem nieprzyjemny zapach będzie się ciągnął. I ciągnął, i ciągnął. A mąż.. żal mi chłopa.

    Miałem już w tym czasie PV pamiętam że ZE zabrał mi chyba 1,3MWh za które zapłacił ileś tam kasy nie pamiętam dokładnie ale była to dobra flaszka.
    Niczego nie deklarowałem a tyle uklepałem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	452643
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 02-02-2021 o 19:15
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Teraz Ciebie należy podziwiać tak merytorycznie zdruzgotałeś karierę i wiarygodność moderatora. Nie wstyd Ci? Ilekroć się wypowie że tak powiem nieprzyjemny zapach będzie się ciągnął. I ciągnął, i ciągnął. A mąż.. żal mi chłopa.

    Miałem już w tym czasie PV pamiętam że ZE zabrał mi chyba 1,3MWh za które zapłacił ileś tam kasy nie pamiętam dokładnie ale była to dobra flaszka.
    Znowu masz słaby dzień.
    Nie wyciągasz logicznych wniosków z wypowiedzi cuuube.
    Przeczytaj jeszcze raz i może zrozumiesz.

    Zapis o zdruzgotaniu kariery i wiarygodności ośmiesza Ciebie.
    Znasz coś takiego stopniowanie emocji / wypowiedzi?
    Wypowiedź Elfir na temat limitu 5kWp (prawdziwa lub fałszywa) nie ma nic wspólnego z karierą i wiarygodnością moderatora.
    Nie ciągnij tematu jak flaki.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #170

    Domyślnie

    Skoro tak twierdzisz. Mówisz masz.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  11. #171
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Zapis o zdruzgotaniu kariery i wiarygodności...
    takie prześmiewki raczej
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #172
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Męczone przez kilka postów są nudne lub jeszcze gorzej.
    Jak by każdy tak się naśmiewał z nietrafionej wypowiedzi to pól FM sprowadziło by się takich odzywek
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony