dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Zmiana sposobu użytkowania przyłącza na sieć wodociągowæ

    Witajcie, mam ogromny problem, muszę zmienić formalnie sposób użytkowania przyłącza na sieć wodociagową - być może ktoś z Was coś takiego już robił i zechce się podzielić swoją wiedzą.
    Ale od początku: jestem właścicielem jednej z czterech działek, dla których przyłącze z wodą zrobił Pan który, jako pierwszy się tam wybudował (jest Właścicielem przyłącza). MPWiK zgodził się na budowę pod warunkiem że zachowane zostaną wszelkie wymogi techniczne przyłącza, tak aby 3 pozostałe działki mogły się w przyszłości do niego przyłączyć -tak też się stało. Udało się przyłączyć już kolejny dom i ja również po uzyskaniu zgody od właściciela na przyłączenie, złożyłam wniosek do MPWiK o wydanie warunków przyłączenia. Oczywiście wydano warunki w których zaproponowano mi wykonanie przyłącza do sieci wodociągowej, która znajduje się w odległości ok. 35 m. Złożyłam wówczas wniosek o zmianę warunków skoro przyłącze wody tego Pana, od którego uzyskałam zgodę, biegnie aż z dwóch stron mojej działki. Jak twierdziła Pani z MPWiK to miała być tylko formalność. Okazało się jednak inaczej, zamiast zmiany warunków przyłączenia otrzymałam pismo że przyłączenie do przyłącza jest niezgodne z prawem budowlanym, ponieważ przyłączem jest odcinek łączący sieć wodociągową z tylko jednym domem, więc musimy zmienić sposób użytkowania przyłącza na sieć wodociągową. Czyli chodzi tak naprawdę o zmianę nazwy przyłącza na sieć ponieważ warunki techniczne przyłącza są zachowane. Oczywiście MPWiK skierował mnie w tej sprawie do wydziału budownictwa i architektury, gdzie oczywiście nie wiedzą jak to ugryźć, ponieważ przy zmianie sposobu użytkowania, trzeba przedstawiać co się zmieni: np. warunki pracy, warunki higieniczno- sanitarne, obciążenie itd. ( art. 71 Prawo budowlane). Boje się że niestety będę musiała budować własne kolejne przyłącze, tylko po co skoro kupowałam działkę obok której z 2 stron mam wodę. Dlatego moja prośba o pomoc i jakąkolwiek podpowiedź w tej sprawie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Sacramentalne pytanie: średnica istniejącej rury? Mi kiedyś tłumaczono, że do sieci musi byc możliwość podłączenia hydrantu ulicznego (fi 110 lub 90). Amen.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony