dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Działka budowlana ze spadkiem

    Dzień dobry,

    chciałabym prosić o poradę w sprawie działki budowlanej. Przymierzam się do zakupu działki budowlanej w drugiej linii zabudowy. Teren jest pochyły. Różnica wysokości działki na 32m długości to około 4m (czyli jakieś 7-8% nachyłu). Czy to jest dużo czy mało? Czytam fora internetowe i różne artykuły ale w większości piszą o nachyleniach z małym lub dużym spadkiem nie precyzując co to właściwie znaczy...

    Wstępnie myślimy o wyrównaniu działki, czy to jest dobry pomysł?
    Martwi mnie również to, że działka w pierwszej linii też jest pochyła i pewnie właściciele też będą chcieli ją równać - czy to stworzy dodatkowe problemy dla mnie?

    Dziękuję za pomoc.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Zbyt mało danych. Domy buduje się na działkach o większym spadku, więc nie jest to czynnik eliminujący. To, że działka jest pochyła może być zarówno wadą jak i atutem, zależy od kierunku pochylenia, pomysłów inwestora, otoczenia. Sprawdź jakie są drogi przepływu dróg opadowych, jak przepływają przez działkę, czy działka jest na szczycie, na zboczu, czy na dnie, jakie są warunki gruntowe

  3. #3

    Domyślnie

    Działka pochylona jest w kierunku północnym. Jest prawie na samym szczycie - do szczytu brakuje moze 15-20 m. Kolejna jest działką rolną i dochodzi do szczytu a potem opada po drugiej stronie zbocza. Z tego co wiem, właściciel tej działki rolnej będzie chciał ją kiedyś przemianować na budowlaną.
    Droga dojazdowa będzie przyległa z wschodnią częścią działki.

    Nie chcę robić podpiwniczeń ani tego typu rzeczy, w grę wchodzi tylko wyrównanie działki. Myślimy czy w ogóle jest to możliwe, albo czy nas to nie zrujnuje.
    Odnośnie przepływu wód opadowych, to gdzie to mogę sprawdzić? czy to geodeta? I kto mi pomoże to zinterpretować? Kompletnie się na tym nie znam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony