dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rura od okapu w ścianie zewnętrznej - odprowadzenie na dach

    Cześć,

    Czy spotkaliście się z tym, żeby robić sznyt w ścianie zewnętrznej domu tak żeby schować rurę w ścianie pod tynkiem i dostać się na poddasze gdzie można wypuścić nieczystości z okapu? Niestety w moim projekcie projektant zaplanował płytę indukcyjną ale z pochłaniaczem nablatowym i teraz skoro się nie przemyślało wcześniej trzeba sobie jakoś radzić.

    Niektórzy mówią że nablatowy pochłaniacz to porażka, dlatego rozważam właśnie wcześniej opisaną opcję dostania się na dach. Co myślicie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Możesz dać 2x kanał płaski 20x5cm w warstwie izolacji na zewnątrz i do góry albo wypuścić po prostu przez ścianę. Ja tak mam zrobione i nie ma z tym problemów.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    U mnie projektant również przewidział tylko pochłaniacz. Ja będę przebijał się przez ścianę rurą 150 zakończoną kratką z klapką zwrotną.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Możesz dać 2x kanał płaski 20x5cm w warstwie izolacji na zewnątrz i do góry albo wypuścić po prostu przez ścianę. Ja tak mam zrobione i nie ma z tym problemów.
    Przy takich dwóch kanałach należy się liczyć z tym że w miejscu gdzie pas o szerokości 40cm na kilku metrach ściana będzie słabiej ocieplona.Po drugie raczej nie będzie łatwą sprawą przejście na rurę okrągłą do kominka dachowego czy też przy okapie na fi 120 a może i fi 150 w zależności od tego jakie ma wyjście okap?
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 28-01-2021 o 04:28

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Da się to zrobić są gotowe kształtki systemowe, ale ja bym się nie bawił o robił przez ścianę.
    15cm grafitu zamiast 20 to nie jest problem. Mam tak u siebie na fragmencie ściany.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony