dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie sciany wewnetrznej

    Witam. Zaczynam mały remont pokoju i nie wiem czy dobrze zrobię więc potrzebuje rady eksperta. Mam do izolacji trzy sciany.. jedna zewnętrzna z oknem od wschodu, jedna prawie cała wewnątrz innym pomieszczeniem bez metra który jest zewnetrzny ,trzecia wewnetrzna z innym pomieszczeniem oraz sufit. Nadmieniam że będę to robił od wewnątrz i mam taki plan...sciany że względu na wielkość pokoju chciałem zrobić na profilach metalowych plus do tego welna mineralna 5 cm plus folia paroszczelna plus plyta karton gips. Czy jestem w stanie zlikwidować wilgoć która jest na dole scian? Pomieszczenia obok są nie ogrzewane i jest straszna różnica temperatur

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Witam
    Według wszelkich porad zarówno na forach jak i firmach wykończeniowych jest to sposób na odizolowanie się od zimnej ściany. Jeśli tylko przyczyna leży po stronie , że ściana przemarza a para wodna bytowa (z pomieszczenia )powoduje powstawanie zagrzybienia jest to rozwiązanie, które się u Ciebie sprawdzi.
    Najważniejsze dla Ciebie będzie zachowanie i uzyskanie jak najmniejszej liczby mostków termicznych(których nie unikniesz) czyli wszelkie profile, zakamarki szczelnie wypełnione wełną(wypełnione a nie upchane), oraz zapewnienie jak najlepszej izolacji paroizolacyjnej wełny od wilgoci z pomieszczenia.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Ocieplenie od wewnątrz zawsze jest najbardziej ryzykowne. Przy błedach łatwo doprowadzić do większej kondensacji pary wewnątrz przegrody.
    Solidna paroizolacja o dużym oporze dyfuzyjnym. Sklejana na zakładach taśmą aluminiową zbrojoną, do ścian(posadzka, sufit) taśmą butylową. Trudnością może być prawidłowe szczelne zaizolowanie przejść instalacyjnych w paroizolacji np. elektryki puszek, gniazdek, itp.
    O prawidłową wentylację pomieszczenia też trzeba zadbać.

    Pytanie też jak wspomina CityMatic, jaka jest faktyczna przyczyna zawilgocenia u dołu ścian? Na czym stoją ściany? Co jest poniżej?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Prawdopodobnie to wina fundamentów które będę robił na wiosnę. Dom stoi na fundamentach betonowych i jest blisko wody więc podejrzewam tu problem. Dzięki za doradzenie. Muszę i tak zrobić coś szybko doraźnie żeby rodzina mi się nie zaczęła truć A dalej będę myślał jak zrobi się cieplej... pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadiusz1980 Zobacz post
    Prawdopodobnie to wina fundamentów które będę robił na wiosnę. Dom stoi na fundamentach betonowych i jest blisko wody więc podejrzewam tu problem. Dzięki za doradzenie. Muszę i tak zrobić coś szybko doraźnie żeby rodzina mi się nie zaczęła truć A dalej będę myślał jak zrobi się cieplej... pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
    Jeśli problem jest na zewnątrz to niestety - taką inicjatywą jak chcesz będziesz jeszcze bardziej truł bliskich.
    Skup się na izolacji zewnętrznej niż "pudrować pryszcza"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Widzę klasyczne rozwiązania a co z np ocieplić wełna drewniana np steico internal? Produkt stworzony do ociepleń od środka a nie taki który może być zastosowany sam się przymierzam do ocieplenia właśnie w ten sposób. Nie narzucam sam jeśli nie zapomnę podzielę się opinia po zastosowaniu lecz no nwm kiedy to nastąpi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony