dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Question Biokominek na ścianie z tapetą.

    Witajcie

    Mam nadzieje że ktoś na tym forum uporał się z podobnym problemem- żona wymarzyła sobie posiadanie kominka, dokładnie w wersji bio, na biopaliwo (mieszkamy w bloku, tradycyjny kominek odpada). Problem w tym, że na jedynej ścianie, na której jest sens to zamontować, naklejona jest tapeta, więc obawiam się o zagrożenie pożarem, w razie gdy kominek za mocno się nagrzeje. Jest jakaś możliwość izolacji i zabezpieczenia ściany za kominkiem w miejscu gdzie kominek stykać się będzie ze ścianą (myślę że tyle wystarczy), bez zrywania tapety? Nie wiem, przyklejenie czegoś do tylnej ściany kominka? Jeśli tak, to czym?
    Albo jakieś inne rozwiązanie? Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam serdecznie!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zamocować z dystansem.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Nie byłem przy montażu, ale widzę, że kominek oryginalnie miał z tyłu płytę dystansową. Sorki ale zdjécie trzeba obrócić w lewo.

    Skoro żona sobie wymarzyła, to pewnie nie wybijesz jej tego z głowy. My w mieszkaniu odpaliliśmy może 10 razy i dalismy sobie spokój. Efekt wizualny jakiś tam jest ale powietrze staje się wilgotne i o dogrzewaniu tym kominkiem pomieszczenia to raczej zapomnij.

    Jeśli juz wspomniałeś o zagrożeniu pożarowym, to większym problemem jest dolewanie paliwa. Musisz być 100% pewien, że ogień jest wygaszony, a kominek nie jest na tyle gorący, ze dojdzie do zapłonu oparów
    https://www.youtube.com/watch?v=g-z039Zt7R0

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	452493
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 28-01-2021 o 19:16 Powód: zdjęcie

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zamocować z dystansem.
    A z czego zrobić taki dystans? Tylko pod mocowania czy pod całość? Raczej metalowa płyta odpada, dalej będzie się wszystko grzało, no nie?


    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Witam
    Nie byłem przy montażu, ale widzę, że kominek oryginalnie miał z tyłu płytę dystansową. Sorki ale zdjécie trzeba obrócić w lewo.

    Skoro żona sobie wymarzyła, to pewnie nie wybijesz jej tego z głowy. My w mieszkaniu odpaliliśmy może 10 razy i dalismy sobie spokój. Efekt wizualny jakiś tam jest ale powietrze staje się wilgotne i o dogrzewaniu tym kominkiem pomieszczenia to raczej zapomnij.

    Jeśli juz wspomniałeś o zagrożeniu pożarowym, to większym problemem jest dolewanie paliwa. Musisz być 100% pewien, że ogień jest wygaszony, a kominek nie jest na tyle gorący, ze dojdzie do zapłonu oparów
    https://www.youtube.com/watch?v=g-z039Zt7R0

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	452493
    Tak zdaje sobie sprawę z wilgotności, ale właśnie u nas cierpimy na bardzo suche powietrze w mieszkaniu, taki kominek mógłby nam trochę pomóc Co za model kominka macie? Ta płyta jest metalowa? Widzę że w waszym przypadku także powiesiliście kominek na ścianie z tapeta?
    Tak, wiem że przy dolewaniu kominek musi być kompletnie zimny, ale dzięki za filmik, będzie działał na wyobraźnię żony

  5. #5

    Domyślnie

    Bio kominek to szatański wynalazek . Ciepła z tego nie wiele , efekt wizualny fajny . Niestety ustrojstwo mało kontrolowalne . Mam w łazience zamontowany i odpalam jak siedzę w wannie z bombelkami (takie zamarzenie kiedyś mialem i se zamontowałem ). Wszystko jest ok ale ostatnio podczas uzywania ogień stał się nie do opanowania , był dość ostry i nie dało się go zgasić . Przymykałem kasetę z bio paliwem ( tą szufladkę ) ale ogień wychodził szparami i nie dało się go zatrzymać . Kominek rozgrzewał się coraz bardziej . Wszystko to w domu drewnianym , choć kominek zamontowany na ścianie murowanej i obłożonej kamieniem . W przypadku ściany tapetowanej mogło by być " po ptokach" . Na wszelki wypadek mialem w odwodzie gaśnicę . Po 10 -15 minutach takiego jarania obudowa kominka był bardzo gorąca a ściana na której jest zawieszony też nieźle rozgrzana . Kominek mam nie jakiś marketowy szajs ale z firmy Kratki za prawie tysiaka . Paliwa wlałem zgodnie z instrukcją a jednak się stało . Doradzę Ci tylko - jak to zamontujesz kup gaśnicę i postaw obok - tak dla spokojności . Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Mam nadzieję, że nie będzie to uznane za spam albo reklamę. Mam dokładnie poniższy model
    http://rubyfires.siteor.pl/sklep/biokominek-corato

    Masz rację, kominek powieszony na ścianie z tapetą. Dystanse i płyta odzielająca była w komplecie.

    W sumie kominek nie sprawiał problemów, ale to jednak nie było to.
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 28-01-2021 o 22:27

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Bio kominek to szatański wynalazek . Ciepła z tego nie wiele , efekt wizualny fajny . Niestety ustrojstwo mało kontrolowalne . Mam w łazience zamontowany i odpalam jak siedzę w wannie z bombelkami (takie zamarzenie kiedyś mialem i se zamontowałem ). Wszystko jest ok ale ostatnio podczas uzywania ogień stał się nie do opanowania , był dość ostry i nie dało się go zgasić . Przymykałem kasetę z bio paliwem ( tą szufladkę ) ale ogień wychodził szparami i nie dało się go zatrzymać . Kominek rozgrzewał się coraz bardziej . Wszystko to w domu drewnianym , choć kominek zamontowany na ścianie murowanej i obłożonej kamieniem . W przypadku ściany tapetowanej mogło by być " po ptokach" . Na wszelki wypadek mialem w odwodzie gaśnicę . Po 10 -15 minutach takiego jarania obudowa kominka był bardzo gorąca a ściana na której jest zawieszony też nieźle rozgrzana . Kominek mam nie jakiś marketowy szajs ale z firmy Kratki za prawie tysiaka . Paliwa wlałem zgodnie z instrukcją a jednak się stało . Doradzę Ci tylko - jak to zamontujesz kup gaśnicę i postaw obok - tak dla spokojności . Pozdrawiam
    Racja...Znam dwa przypadki w Poznaniu i jeden we Wrocławiu. Zgon po nieudanej przygodzie z tzw biokominkiem. Zgon w strasznych męczarniach, w wyniku poparzenia. Przypadki dotkliwego poparzenia które nie zakończyły się zgonem, są częste. Markowy - niemarkowy. Każdy biokominek do którego trzeba dolewać paliwo ręcznie to badziew. nawet z 3000 zł. Oprócz gaśnicy, rozpostarty koc gaśniczy najlepiej w pogotowiu....

  8. #8

    Domyślnie biokominek na ścianie z tapetą

    Cytat Napisał scottero Zobacz post
    Witajcie

    Mam nadzieje że ktoś na tym forum uporał się z podobnym problemem- żona wymarzyła sobie posiadanie kominka, dokładnie w wersji bio, na biopaliwo (mieszkamy w bloku, tradycyjny kominek odpada). Problem w tym, że na jedynej ścianie, na której jest sens to zamontować, naklejona jest tapeta, więc obawiam się o zagrożenie pożarem, w razie gdy kominek za mocno się nagrzeje. Jest jakaś możliwość izolacji i zabezpieczenia ściany za kominkiem w miejscu gdzie kominek stykać się będzie ze ścianą (myślę że tyle wystarczy), bez zrywania tapety? Nie wiem, przyklejenie czegoś do tylnej ściany kominka? Jeśli tak, to czym?
    Albo jakieś inne rozwiązanie? Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam serdecznie!
    Znalazłem dość fajny film o kominku https://youtu.be/LbT3zPwFWIo fajne porównanie do kominka na drewno aczkolwiek na ściane z tapetą bym chyba tego nie mątował jednak sporo ciepła daje i raz ze tapeta może się odklejać dwa że to może być niebezpieczne bo jak by nie było to ogień pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony