dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 119
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    ....
    Masa 1 m2 grzejnika podłogowego jest około 200 razy !!! wyższa niż masa 1 m2 lekkiego grzejnika ściennego. To mniej więcej taka różnica jak między walcem drogowym (z biegiem wyłącznie do przodu) a skuterem. Co to oznacza dla reaktywności i sprawności pracy układu centralnego ogrzewania?
    No i co z tego wynika??? U kol . fotohobby temperatura wewnątrz zmieniła sie tylko 0,4 oC przy roznicy temp. na zewnątrz ponad 10 oC. Gdyby nie obnizałby na noc o 0,2 oC tota zmiana byaby jeszcze nizsza. Cóz to oznacza dla sprawnosci systemu grzewczego? w praktyce nic nie oznacza bo straty wynikajace z przewyzszenia ponad temerature zadaną nie powinny przekroczyc 1-2 %. Podobne straty byłyby dla grzejników ktore muszą byc czyms sterowane, te regulatory mają tez histerezę, zresztą jak wszystkie regulatory, To ze grzejniki mają mniejszą pojemnosc cieplna i szybciej reagują nie stanowi ich przewagi nad podłogówką bez systemu regulacji temperatury. Jakoby one nie potrzebują rozbudowanej regulacji co jest stwierdzeniem bez pokrycia. Pytałem wczesniej o konkretne przeyklady róznic w sterowaniu podłogówki i grzejników. I zapadła cisza, nie rozwinąłes dalej tematu a szkoda bo mozna by było merytorycznie podyskutowac.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No i co z tego wynika??? U kol . fotohobby temperatura wewnątrz zmieniła sie tylko 0,4 oC przy roznicy temp. na zewnątrz ponad 10 oC. Gdyby nie obnizałby na noc o 0,2 oC tota zmiana byaby jeszcze nizsza.
    .
    Żeby uszczegółowić, po tym, jak zrobiłem to zdjęcie żona zaczęła harce w kuchni, słoneczko przedarło się przez poranny mgłę i temperatura doszła do 22.5 C, ale na to nawet zakręcone grzejniki niewiele by pomogły.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 26-02-2021 o 08:37
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    U mnie podczas zaniku napięcia przez 14h, przy -20*C na zewnątrz w nocy, temperatura w domu spadła z 19*C do 17*C.
    Bez zysków bytowych i słonecznych.

    To po co komu kaloryfery w nowym domu?
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    U mnie podczas zaniku napięcia przez 14h, przy -20*C na zewnątrz w nocy, temperatura w domu spadła z 19*C do 17*C.
    Bez zysków bytowych i słonecznych.

    To po co komu kaloryfery w nowym domu?
    Po to zeby producent mógł utrzymac produkcje, innych rzeczywistych powodów brak.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Nie miotaj się asolt. Pisałem, jakiej elektroniki nie potrzebują szybko reagujące dystrybutory ciepła. Rozwiń sobie temat sam.
    asolt popiera fotohobby, fotohobby popiera asolta. Towarzystwo wzajemnej adoracji.
    Mało poważna kazuistyka nic nie wniesie do wszechstronnej, w miarę bezstronnej analizy wielu opcji. Trzeba ją inwestorom rzetelnie pokazywać. Tego u was nie ma. Macie optykę konia z klapkami na oczach.

    Na wypadek braku prądu, na wszelki wypadek zbudujcie sobie piece kaflowe i trzymajcie odpowiednia ilość opału....
    A tak na poważnie. W strefie występowania dużego ryzyka braków w dostawie prądu, sprzętem OBOWIĄZKOWYM wyposażenia jest agregat prądotwórczy.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Mało poważna kazuistyka nic nie wniesie do wszechstronnej, w miarę bezstronnej analizy wielu opcji. Trzeba ją inwestorom rzetelnie pokazywać. Tego u was nie ma. Macie optykę konia z klapkami na oczach.

    .

    Ja jestem UŻYTKOWNIKIEM pewnego systemu grzewczego, Ty PRODUCENTEM innego.
    Ja UŻYWAM mój system, Ty na swoim ZARABIASZ.

    No to kto będzie tutaj "w miarę bezstronny" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47

    Domyślnie

    mój wolnoreagujący system grzewczy ma tylko termostat i zabezpieczenie temperatury zasilania. cały system wyłączył się 6 dni temu i czeka na ochłodzenie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ja jestem UŻYTKOWNIKIEM pewnego systemu grzewczego, Ty PRODUCENTEM innego.
    Ja UŻYWAM mój system, Ty na swoim ZARABIASZ.

    No to kto będzie tutaj "w miarę bezstronny" ?
    Także jestem UŻYTOWNIKEM pewnego systemu grzewczego. Nazywa się on HYBRYDOWA DYSTRYBUCJA CIEPŁA. Jak najbardziej potrafię docenić jego ogromną przewagę nad systemem ogrzewania opartym WYŁĄCZNIE na podłogówce.

    Uprzejmie proszę o trzymanie się tematu wątku, który brzmi: GRZANIE / GRZANIE DYNAMICZNE / CHŁODZENIE.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    • Grzejniki - grzanie standardowe – promieniowanie + konwekcja - każda instalacja, wszystkie sterowalne źródła ciepła.
    • Grzejniki - grzanie standardowe lub ze wspomaganą cyrkulacją powietrza przy pomocy cicho pracującego wentylatora usytuowanego w dolnej części grzejnika- jak wyżej
    • Grzejniki - grzanie standardowe, ze wspomaganą cyrkulacją powietrza lub chłodzenie- każda instalacja, opcja dostępna tylko dla posiadaczy pompy ciepła.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  10. #50
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Dla grzejących samą posadzką jest to niewykonalne. Głębsze warstwy posadzki czyli tzw. podkład, jest nagrzany do temperatury wyższej niż powierzchnia posadzki, zatem posadzka będzie tak długo grzała aż się na całej swojej grubości nie wychłodzi. Będzie grzała czy trzeba czy nie trzeba.
    Wierutna bzdura i to postokroc.
    Jak można tak okłamywać niezbyt świadomych ludzi ?
    Za to powinno się karać i to z KK....

    Posiadam "głębokie warstwy posadzki" czyli ogrzewam wylewkę gr.10cm i płytę fundamentową gr.25cm.
    Temperatura w domu stabilna czyli 22-23st.C i to niezależnie czy w nocy jest -30st.C a w dzień 10st.C.

  11. #51

    Domyślnie

    Obawiam się, że chyba źle zrozumiałem o co chodzi, bo zrozumiałem, że chodzi o montaż w jednym domu/pomieszczeniu jednocześnie podłogówki i grzejników. Ktoś może mnie naprowadzić na właściwe tory tego wątku?
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Także jestem UŻYTOWNIKEM pewnego systemu grzewczego. Nazywa się on HYBRYDOWA DYSTRYBUCJA CIEPŁA. Jak najbardziej potrafię docenić jego ogromną przewagę nad systemem ogrzewania opartym WYŁĄCZNIE na podłogówce.

    Uprzejmie proszę o trzymanie się tematu wątku, który brzmi: GRZANIE / GRZANIE DYNAMICZNE / CHŁODZENIE.
    Ciekawostką pozostaje to, że o ogrzewaniu hybrydowym zacząłeś pisać 3 lata temu.
    Wcześniej wręcz straszyłeś chorobami, jakie może wywoływać podlogówka.
    I Ty masz niby ten system hybrydowy w domu . Tym który wybudowałeś jakaś dekadę temu ?
    Ciekawe, dlaczego wcześniej nie zająknąłes, że masz OP w domu...

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Nie miotaj się asolt. Pisałem, jakiej elektroniki nie potrzebują szybko reagujące dystrybutory ciepła. Rozwiń sobie temat sam.
    ....
    Pisac kazdy sobie moze, tyle tylko ze kurat piszesz w tym wzgledzie nieprawdę, kazdy dystrybutor/grzejnik potrzebuje elektroniki.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    My tylko piszemy że kaloryfery Regulus, pewnie najlepsze w całej Unii Europejskiej, są zbędne w nowo-budowanych domach, a nawet szkodliwe.
    Aby to nie był mój subiektywy osąd, dobrze by było przedstawić na forum koszty inwestycji wyposażenia w dwa systemy ogrzewania:

    1. Grzejniki Regulus?
    2. Ogrzewanie płaszczyznowe?
    3. Zużycie energii w kWh obu systemów w okresie ich bytu technicznego?
    I to w porównaniu do obecnie stosowanych nowoczesnych źródła ciepła, PC i kocioł gazowy kondensacyjny.

    To wystarczy, aby przyszli inwestorzy, nowi i trochę starsi forumowicze mogli sobie wyrobić pogląd, który z systemów będzie dla nich lepszym rozwiązaniem.

    Bo jak już ustaliliśmy, grzanie dynamiczne w domach o WT2021 jest zbędne.
    Chłodzenie dynamiczne, pewnie też, bo na przykładzie kol. Owczar mamy sposób jak zabierać ciepło (PC) ze ścian do zasilania CWU.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ciekawostką pozostaje to, że o ogrzewaniu hybrydowym zacząłeś pisać 3 lata temu.
    Wcześniej wręcz straszyłeś chorobami, jakie może wywoływać podlogówka.
    I Ty masz niby ten system hybrydowy w domu . Tym który wybudowałeś jakaś dekadę temu ?
    Ciekawe, dlaczego wcześniej nie zająknąłes, że masz OP w domu...
    Dokładnie niemal dwie dekady temu... Mam OP, rzadko używane i jedynie na ścieżkach komunikacji.
    Jestem lekarzem z wykształcenia. Dawniej OP montowano w słabo ocieplonych domach, co generowało konieczność utrzymywanie ich wysokiej temperatury powierzchniowej.
    Pisałem wówczas tak: źle wykonane i źle użytkowane ogrzewanie podłogowe może stanowić czynnik ryzyka dla wystąpienia i nasilenia obwodowych schorzeń układu krążenia, szczególnie dla osób starszych, w miejscach długiego przesiadywania i długiej pracy siedzącej. Mechanizmy termoregulacji organizmu człowieka, szczególnie w obrębie kończyn dolny, dokładnie opisałem. W skrócie - pilnują one by temperatura powrotu krwi do mózgu była stabilizowana z dokładnością do 0,1 oC!!! Jest to warunek jego optymalnej pracy. Tą wówczas sformułowaną opinię podtrzymuję do dnia dzisiejszego.

    Dlatego też jestem zwolennikiem posadzki o temperaturze neutralnej czyli równej temperaturze powietrza lub jedynie nieznacznie wyższej 0.1-2 oC od temperatury powietrza.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kurcze, to przez 15 lat trzymałeś w tajemnicy zalety ogrzewania hybrydowego, promując tylko grzejniki?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    Dlatego też jestem zwolennikiem posadzki o temperaturze neutralnej czyli równej temperaturze powietrza lub jedynie nieznacznie wyższej 0.1-2 oC od temperatury powietrza.
    Ja tez bo taka roznica miedzy podłoga a powietrzem zapewnia nam do 80% okresu grzewczego przy samej tylko podłogówce, pozostałe czas to róznica od 2 do 4 lub 5 stopni, przy czym te 4-5 to dla mrozów tak ponizej -15 oC. Jezeli ta wieksza róznica nam odebrac zdrowie to trudno zaryzykuję, a w lecie postaram sie nie wychodzic z domu bo nagrzany chodnik tak 10-15 cieplejszy niz temperatura powietrza moze mi znacznie skrocic zycie.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Proporcje grzania w ogrzewaniu hybrydowym są dostosowane do polskiej specyfiki pogodowej - około 70% to okresy przejściowe, około 30% to zima.
    Identyczna konfiguracja ogrzewania hybrydowego, tj. 70% mocy grzewczej dają szybo reagujące nieprzewymiarowane lecz nawet niedomiarowane grzejniki - brakujące zimą 30% mocy grzewczej dokłada ogrzewanie podłogowe, znacznie tańsze w budowie, gdyż usytuowane jedynie na 30% powierzchni posadzki (ścieżki komunikacji, łazienki)
    Obydwa systemy zasilane są czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze zasilania.
    Proste do zbudowania, proste do wysterowania, proste jak przysłowiowa budowa cepa...

    Ps. asolt. Posiedź sobie dłużej na tym nagrzanym chodniku...
    Nie mówimy o chodzeniu. Pisałem o długotrwającym siedzeniu w jednym miejscu. Wyobraź sobie jak zachowują się wówczas przepływy w naczyniach żylnych, szczególnie w okolicy podkolanowej. Open your mind...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 26-02-2021 o 12:11
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Ps. asolt. Posiedź sobie dłużej na tym nagrzanym chodniku...
    Nie mówimy o chodzeniu. Pisałem o długotrwającym siedzeniu w jednym miejscu. Wyobraź sobie jak zachowują się wówczas przepływy w naczyniach żylnych, szczególnie w okolicy podkolanowej. Open your mind...
    Nie pisałem o siedzeniu a dłuzszym chodzeniu. Mozesz przedstawic jakies statystyki pokazujace procentowo wzrost szkodliwosci temperatury posadzki wyzszej niz 2 oC i opracowan pokazujących ze te 2 oC są takim progiem ponizej ktorego nie mamy sie obawiac podłogówki.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    No widzisz asolt. A ja pisałem o siedzeniu... Ja o wozie Ty o kozie.. Czy wiesz na czym polega pojęcie: "czynnik ryzyka"?
    Uprzejmie proszę o trzymanie się tematyki wątku.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony