dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 119
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Policzyłeś, że hybryda jest dwa razy droższa? Kłamiesz.
    Chcecie temat utopić w trudnych do porównywania cyferkach? Nic z tego. Ile domów tyle cyferek. Ilu inwestorów tyle opcji.
    Jest okazja, to się przypomnę:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pamiętasz? To już 2,5 roku

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Na FM jest sporo osób, zajmujących się profesjonalnie usługami i wycenami. Założę się, że niejedna z nich, z czystej ciekawości, wykonała symulację projektu i wyceny instalacji hybrydowej dystrybucji ciepła.. Jeśli nie to zapraszam... Proste liczenie.
    To poproszę o wycenę dla mojego domu

    Aktualne parametry mojego domu:
    [...]

    Wyceny ciągle brak... Wniosek oczywisty.
    Jak ktoś nie wie, to klikając w ikonkę
    przenosi nas do cytowanej dyskusji i można prześledzić całość.

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    A wy ciągle tutaj??? Ciągle ci sami - trzech czy czterech...
    Słowa, słowa, słowa...
    Powtórzę: Chcecie temat utopić w trudnych do porównywania cyferkach? Nic z tego. Ile domów tyle cyferek. Ilu inwestorów tyle opcji. Do do domu niepodobny, gdyż zmiennych jest bez liku. Idea obroni się świetnie sama, widzę to po widocznym zainteresowaniu wśród projektantów...

    I fizyka i finanse i zdrowy rozsądek i logiczne, perspektywiczne myślenie są jak najbardziej po mojej stronie.

    Tworzycie zamknięty i, sądząc po coraz mniejszej ilości nowych użytkowników oraz odsłon, coraz bardziej wyizolowany światek.. Tak jak napisałem: towarzystwo wzajemnej adoracji... Poniekąd rozumiem stanowisko co poniektórych. Ktoś, kto już swoje zbudował, nigdy w życiu łatwo się nie przyzna, że może być coś jeszcze lepszego niż wybory, których dokonał...

    Otwarty umysł słucha, patrzy, obserwuje, analizuje - tak jak lekarz, który do ostatecznej diagnozy dochodzi różnymi drogami. Tworzy opcje rezerwowe, alternatywne. W medycynie nazywa się to diagnostyka porównawcza...
    Człowiek, który myśli przyszłościowo nigdy nie dopuści do sytuacji, w której będzie zamknięty do jednej jedynej opcji, do jednej jedynej strategii...

    Każdy dom jest trochę inny, każda rodzina jest trochę inna, każdy ma inne potrzeby, zwyczaje i nawyki. Żadne cyferki, żadne algorytmy tej różnorodności nie opiszą.
    To co jest dobre dla jednych, niekoniecznie musi być dobre dla innych. To co dzisiaj jest nowe, jutro będzie stare...
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 27-02-2021 o 15:24
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Słowa, słowa, słowa...
    I fizyka i finanse i zdrowy rozsądek i logiczne, perspektywiczne myślenie są jak najbardziej po mojej stronie.
    To skończ z tymi słowami i wrzuć wykres.
    Z jednego, konkretnego domu - chociaż udowodnisz, że jest choć jeden taki przypadek, w którym działa tak, jak opisujesz.
    Nie zmieni faktu którego dowodem jest mój wykres, że podłogówka nie działa tak jak to opisujesz, ale chociaż drugą połowę swojej tezy obronisz.

    Zrób to proste liczenie - porównamy koszty na moim konkretnym domu
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-02-2021 o 15:23

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    I fizyka i finanse i zdrowy rozsądek i logiczne, perspektywiczne myślenie są jak najbardziej po mojej stronie.
    To raczej jest Twoje pobożne życzenie.
    A jeśli chodzi o kółko wzajemnej adoracji - Ty nie dorobiłeś się nawet tego, gdyż posługując się ogólnikami i zgranymi tekstami marketingowymi nie byłeś w stanie zainteresować nikogo swoimi teoriami...

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Napisał Kaizen- motto życiowe?: "wykresy to moja specjalność - dzień bez zrobienia wykresu to dzień stracony". Spora ta amplituda temperatury... No ale cóż. Masz tak jak lubisz a ja mam tak jak ja lubię.

    Utrzymuję u siebie amplitudę 0,2 oC. Ponieważ młody już nie jestem to preferuję 22,8-23 oC. Na noc ogrzewania zawsze stop. DO ZERA.

    Przyjemnego weekendu.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    To co dzisiaj jest nowe, jutro będzie stare...
    To prawda, kaloryfery już dawno są stare i żaden bełkocik tego nie zmieni -- tym bardziej jak się go nie podpiera liczbami, ba, nawet nie próbuje.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    Utrzymuję u siebie amplitudę 0,2 oC. Ponieważ młody już nie jestem to preferuję 22,8-23 oC. Na noc ogrzewania zawsze stop. DO ZERA.
    Słowa, słowa, słowa...

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    HYBRYDOWA DYSTRYBUCJA CIEPŁA. Proporcje grzania w ogrzewaniu hybrydowym są dostosowane do polskiej specyfiki pogodowej - około 70% to okresy przejściowe, około 30% to zima. Identyczna konfiguracja ogrzewania hybrydowego, tj. 70% mocy grzewczej dają szybo reagujące nieprzewymiarowane lecz nawet niedomiarowane grzejniki - brakujące zimą 30% mocy grzewczej dokłada ogrzewanie podłogowe, znacznie tańsze w budowie, gdyż usytuowane jedynie na 30% powierzchni posadzki (ścieżki komunikacji, łazienki)
    Obydwa systemy zasilane czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze zasilania.
    Instalacja prosta, łatwa do zbudowania, łatwa do sterowania (...)
    W naszym umiarkowanym klimacie ogrzewanie zawsze będzie stanowić problem do rozwiązania. Chroniąc uzyskany, pożądany poziom komfortu i chroniąc swoją kieszeń, sięgać będziemy do rozmaitych, aktualnie opłacalnych źródeł ciepła. Konstruujmy tak swoją instalację, byśmy ją zawsze mogli przebudować, rozbudować by włączyć do pracy dla naszych potrzeb nowe źródła energii cieplnej. Wytworzone w wielu miejscach i w rozmaity sposób ciepło musimy umieć połączyć w jeden strumień oszczędnej, optymalnej dystrybucji... Aktualnie dobrym źródłem ciepła, sposobem na centralne, ciche grzanie jak i centralne ciche chłodzenie pomieszczeń są wszelkiego rodzaju pompy ciepła.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  9. #89

    Domyślnie

    Myślę, że cytując samego siebie i odpowiadając samemu sobie osiągnąłeś już poziom sugerujący, że trzeba się udać do lekarza
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    HYBRYDOWA DYSTRYBUCJA CIEPŁA (HDC)
    Grzejników ściennych, pracującego w niskich parametrach czynnika grzejnego, nie trzeba przewymiarować. Rolę przewymiarowania grzejnika spełnia odchudzone do 30% powierzchni posadzki OP, usytuowane głównie na ścieżkach komunikacji oraz w łazienkach, posiadające niezbędną rezerwę mocy po to, by razem z grzejnikami sprostać potrzebom grzewczym w razie dużych, kilkudniowych spadków temperatury. Taka konfiguracja pozwala szybko ograniczyć intensywność ogrzewania. Optymalna opcja dla lubiących stąpać po letniej posadzce…. Dwa w jednym, wykorzystujące zalety obu systemów.

    Szczególnie dla przyszłych użytkowników PC zrozumienie wszechstronnych zalet takiej konfiguracji w perspektywie doraźnej i wieloletniej jest nie do przecenienia. Przy posiadaniu odpowiednich grzejników, konfiguracja HDC umożliwia również chłodzenie pomieszczeń.
    Pole manewru tych, którzy zamknęli się wyłącznie na ogrzewaniu podłogowym jest na przyszłość znikome lub wręcz żadne, zarówno w kwestii realizacji różnych strategii grzania jak i łatwej możliwości modernizacji instalacji c.o. Są na zawsze zmuszeni!!! do korzystania z innych, uzupełniających system, kłopotliwych bo głośnych i pracujących niecentralnie urządzeń - klimatyzatorów, dmuchaw, „farelek” itp.

    Ogrzewanie mieszane to nie jest HDC: Użytkownicy, którzy posiadają ogrzewanie podłogowe w części pomieszczeń (najczęściej parter) i ogrzewanie grzejnikowe w części pomieszczeń (najczęściej piętro), czyli dwa obiegi grzewcze o zróżnicowanej temperaturze zasilania, posiadają ogrzewanie mieszane.
    Taka konfiguracja ogrzewania nie ma nic wspólnego z hybrydową dystrybucją ciepła.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Myślę, że cytując samego siebie i odpowiadając samemu sobie osiągnąłeś już poziom sugerujący, że trzeba się udać do lekarza
    Eeee....

    Aktorzy dramatu: boguslaw 1 i boguslaw 2

    b 1: mój system jest dobry
    b 2: nie, mój drogi, on nie jest dobry on jest bardzo dobry, on jest wybitny i wspaniały
    b 1: a wiesz zaintrygowałeś mnie, opowiedz o nim więcej
    b 2: widzisz, bo on działa, działa bardzo dobrze, działa tak, że...
    b 1: że?
    b 2: lepiej nie można, działa jak natura chciała
    b 1: nie do wiary, naprawdę?
    b 2: naprawdę!!
    b 1: och jak dobrze, że taki system jest, ale czy to bezpieczne tak w każdym temacie o nim pisać?
    b 2: spokojnie, teren zapłacony, jest zielone światło
    b 1: jesteś pewien?
    b 2: no przecież....
    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Reklamy na forum? Sprzedaż prasy spada, wydawnictwa przenoszą się do sieci - jest płatny dostęp, a na forum są reklamy.
    b 1: o to mnie uspokoiłeś, mój system, mój skarb, mój sssskarb, my treasure.....
    b 2: nie, nie to nasz skarb, our treasure
    b 1: a jak zaczną pytać o ceny i o sens działania?
    b 2: zacytujemy jakąś paremię rzymską, coś po łacinie, nie połapią się
    b 1: taaak, mój system, mój skarb, mój ssskarb, my treasure
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Eeee....

    Aktorzy dramatu: boguslaw 1 i boguslaw 2
    Mistrz
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #93

    Domyślnie

    Odniosę się co do rodzaju ze swego punktu widzenia.
    W domu mam parkiet (manufaktura ) -na dziś koszt takiej podłogi to ok.50k
    Tak mam grzejniki bo w tamtych czasach (OP) nawet nie raczkowało
    temp parkietu ( podłogi ) z racji litego 100% drewna ( dąb + jesion ) jest mile ciepła choć nie jest podgrzewana. Fakt jest taki że- podgrzane płytki są cieplejsze ale i na parkiecie można mile stąpać i to przez cały rok.
    Ja z racji pięknej klepkowej podłogi nie zmienię na paskudne płytki po których jak są zimne to tylko w butach można chodzić lub kapciach.
    Mimo wszystko uważam że (OP ) jest super ogrzewaniem ale pod pewnym warunkiem.
    -( OP )- tak na zimę to super sprawa jak mamy wyro wyrównaną temp na zewnątrz to ustawiamy i cieszymy się ciepełkiem przy niskich kosztach
    - przy porach przejsciowych ( wiosna , jesień ) bardziej tu widzę ogrzewanie grzejnikowe bo szybko mamy nagrzane pomieszczenie i na taki czas jaki chcemy.( szybko możemy zrobić STOP )
    -Nie popieram ogrzewania mieszanego
    -Idealnym z mojego punktu widzenia to system ;;; grzejniki + OP ale działające niezależnie. Czyli jak zima to odpalamy podlogówkę i niech napitala ,gdy robi się cieplej jedziemy na grzejnikach gdzie mamy lepszą możliwość sterowania. Po za tym tych grzejników nie musi być nasrane tyle co było dawniej .
    Bo w okresie przejsciowym możemy sobie odpuścić grzanie calego domu.
    Dziś mało kto zakłada parkiet więc można ladować podłogówkę po całości.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Na podłogówkę na całej podłodze szkoda kasy. Przy HDC wystarczy ją zabudować na około 30-40% powierzchni. Będzie duuużo taniej? To oczywiste.

    Przykład HDC: do ogrzania pomieszczenia o powierzchni 39 m2 potrzebujemy 1000W
    Na 1/3 powierzchni tego pomieszczenia (powierzchnia otwarta wolna od mebli, głównie ścieżka komunikacji) czyli na 13 m2, posiadamy OP.
    1m2 powierzchni grzejącej przy dT 1 oC emituje ciepło z mocą około 10W. Czyli dla dt 2 będzie to 20W, dla dT 3 oC – 30 W itd. Taka emisja mocy grzewczej dotyczy powierzchni każdego grzejnika, także ściennego.
    Zatem 13 m2 powierzchni OP przy dT 2 oC (efekt ciepłej podłogi) posiada moc grzewczą około 260W. W omawianym pomieszczeniu oprócz OP posiadamy jeszcze np. grzejnik S6/100 (pojemność wodna 0,90-dm3, masa- 10,50 kg, powierzchnia wymiany- 10,04 m2). By uzupełnić potrzebną do ogrzania pomieszczenia moc cieplną, grzejnik ten powinien pracować ze średnią temperaturą powierzchni o dT 7,5 oC.
    Nie ma żadnych przeciwwskazań by grzejnik zasilić czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze jak OP. Możliwość regulacji przepływów na obiegu podłogowym i grzejnikowym przy pomocy rotametrów pozwala na doprecyzowanie sposobu i proporcji grzania do funkcji konkretnego pomieszczenia. W pomieszczeniu rzadziej użytkowanym posadzka może grzać słabiej a grzejnik mocniej itd…. Grzejnik może grzać z bardzo niską temperaturą przez całą dobę lub z odpowiednio wyższą temp. w cyklach. Przy każdej zmianie funkcji pomieszczenia proporcje grzania możemy także zmienić.
    Ważny jest fakt, że po osiągnięciu pożądanej temperatury możemy w krótkim czasie zatrzymać grzanie grzejnikiem do zera. Analogicznie, relatywnie szybko i małym nakładem energii możemy rozpocząć grzanie. O każdej porze roku.

    Posiadacz PC oraz grzejnika rewersyjnego może go także użyć latem do obniżenia temperatury pomieszczenia.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Korzystając z kończących się chłodów, eksperymentuję z wyłączeniem ogrzewania podłogowego w holu, korytarzu i kuchni, aby zasmakować w innych pomieszczeniach cieplejszej podłogi. Bo temperatura mojej podłogi, to max. 23*C przy mroźnej aurze.

    A Ty Bogusławie promujesz OP tylko w tych fragmentach domu, z których ja, możliwe że zrezygnuję, wyłączę z użytkowania.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Słusznie, należy eksperymentować, nie zmykać się na jednej mało modyfikowalnej i nierozwojowej opcji.
    Ważne, by mieć szeroki wachlarz różnych opcji, które można sobie dowolnie miksować. Proponuję tylko tyle i aż tyle....
    Dla każdego coś miłego. Każdy ma tak jak lubi.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Nikt nie posiada odpowiedniego doświadczenia, stosownej interdyscyplinarnej wiedzy. Determinacji dostarczy logiczne myślenie, zdrowy rozsądek, empatia, wyobraźnia sięgająca dalej. Wystarczy pamiętać o fizjologii naszego organizmu, o naszych zmiennych potrzebach. Wystarczy pamiętać o porach roku, o tym w jakiej strefie klimatycznej przyszło nam żyć, pracować, odpoczywać. Bywa, że jest u nas bardzo zimno, bywa też bardzo gorąco. Im wyższy stopień synchronizacji parametrów komfortu cieplnego naszego otoczenia z naszymi potrzebami, tym lepsze będzie nasze samopoczucie, zadowolenie, stan zdrowia. Mamy coraz większe wymagania. To co wystarczyło wczoraj, jutro już może być niewystarczające. Po nas być może przyjdą inni, mający inne potrzeby, inne priorytety, inny tryb życia.

    Świat idzie do przodu. Nie zamykajmy się na jednej jedynej, niemodyfikowalnej opcji!
    Gdzie tylko to jest możliwe, zostawmy sobie furtkę dla ewentualnych zmian, poszerzających to co dzisiaj...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    W układzie centralnego ogrzewania komfort cieplny tworzy źródło ciepła (lub chłodu), instalacja rozprowadzająca czynnik grzewczy lub chłodzący, emitery ciepła (grzejniki) oraz elementy sterowania. Źródło ciepła możemy zmienić, instalacja rozprowadzająca zabudowana jest w ścianach na stałe a grzejniki? Czy możemy je zmieniać? Otóż to. W tym względzie także możemy mieć otwarty wybór. Są różne grzejniki – widoczne, niewidoczne, o masie znikomej lub gigantycznej... Które wybrać?

    Czy grzejnik o dużej masie zagwarantuje nam szybki dostęp do ciepła (np. w zimne dni lata)? Nie. Czy grzejąc nim możemy w każdej chwili przerwać grzanie (np. w gorący wiosenny dzień)? Nie. Czy możemy korzystać z różnych źródeł ciepła oraz zmiany mocy grzewczej w szerokim zakresie temperatury? Nie. (Przy podłogówce mamy do dyspozycji raz na zawsze wyłącznie powolne grzanie niskotemperaturowe). Czy możemy stosować zmienne strategie grzania w zależności od sytuacji, stanu zdrowia, potrzeb grzewczych w konkretnym pomieszczeniu? Nie. Czy możemy używać ogrzewania podłogowego do schładzania pomieszczeń? Nie… W ciepłym, dobrze akumulującym ciepło domu, ogrzewanie podłogowe pracuje na minimum mocy i nie potrafi wyżej wymienionych… Zatem dlaczego niektórzy zabudowują je na całej powierzchni posadzki swojego domu? Rozrzutność czy moda?
    Dlaczego niektórzy sami sobie zafundowali podłogówkę jako jedyną opcję? Jak to się stało, że za własne pieniądze dokonali tak istotnego samoograniczenia? Wolność wyboru uczynili całkowicie iluzoryczną?

    A przecież wystarczy jedna niewielka zmiana by sytuację zmienić diametralnie !!! Wystarczy, gdy co najmniej jedną z pętli wyprowadzonych z rozdzielacza, zamiast grzania posadzki, przeznaczymy pod zasilenie ewentualnego grzejnika ściennego. Wyprowadzić i zaślepić, jeśli na razie nie chcemy iść przeciw modzie. Wykażemy się roztropnością i elastycznością. Co zyskamy? Możliwość wyboru. Od razu na wszystkie wyżej postawione pytania możemy odpowiedzieć ”tak”, zmieniając tylko w pytaniach „grzejnik o dużej masie” na „grzejnik o małej masie”.
    Kolosalna zmiana za te same lub nawet za mniejsze pieniądze!
    Zyskuje się wolność wyboru.
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 03-04-2021 o 17:40
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    CIEPŁO TO TOWAR.
    Dla ułatwienia każdemu INWESTOROWI rozważań nad, dostosowaną do potrzeb swoich i swoich bliskich, optymalną instalacją, od lat proponujemy, by w nieco odmienny sposób spojrzeć na problem ogrzewania. Potraktujmy ciepło jako produkt, jako wyrób, jako towar.
    Każdy produkt należy wytworzyć, ( produkcja), czasem zgromadzić, zakumulować (magazynowanie), a na końcu rozdzielić (dystrybucja). Na każdym z wymienionych etapów dojść może do nieuzasadnionych strat. Ciepło można optymalnie wytworzyć lecz nieoptymalnie je magazynować czy też dystrybuować.
    Zatem dla ekonomiki grzania wszystkie elementy procesu są istotne.
    Cel jest oczywisty: jak najwyższy (CAŁOROCZNY) komfort cieplny za jak najniższą cenę.

    #98 WOLNOŚĆ WYBORU. Argumenty za (dynamicznym) układem grzejnikowym:
    • Grzejniki mogą być umieszczone na ścianie, w ścianie, w podłodze, w zabudowie. Grzejniki dowolne – wysokie, niskie, dekoracyjne, kolorowe, wiszące, stojące itd.
    • Przez większą część roku mamy łatwy i szybki dostęp do ciepła pozyskanego niewielkim kosztem, dodatkowo w takiej ilości jak akurat chcemy. Może pracować ze zmienną dynamiką, dystrybucja ciepła jest modyfikowalna.
    • Może z dużą sprawnością współpracować z różnymi źródłami ciepła.
    • Współpracując z pompą ciepła mogą grzać lub chłodzić (grzejniki rewersyjne).
    • W ciepłym domu posiadacz grzejników może grzać niskotemperaturowo, przerywając grzanie może wykorzystać wszelkie uzyski ciepła.
    • W domu o dużej akumulacyjności może zrealizować długie przerwy w grzaniu.
    Posiadanie w instalacji grzejników nie wyklucza jednoczesnego grzania podłogą pracującą w tej samej temperaturze zasilania.
    Zyskujemy modyfikowalność, elastyczność, ekonomikę, unikalny komfort cieplny.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cztery posty pod sobą. To aby przerwać ten monolog to zadam. Jakie wymiary zewnętrzne mają promowane przez Ciebie grzejniki przy temperaturze zasilanie 35'C powrót 27'C i przy mocy oddawanej 1000W?
    Temperatura pomieszczenia 20'C.
    Ostatnio edytowane przez mac_612 ; 29-04-2021 o 08:53 Powód: temperatura pomieszczenia

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony