dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekrk Zobacz post
    A jak wykonać wieszaki na klimatyzatory i z czego?
    Montować przed ociepleniem? są jakieś lepsze sposoby na mały mostek termiczny?
    Dlaczego chcesz wieszać agregat na elewacji? Nie mógłbyś go postawić na ziemi na jakiejś małej konstrukcji? Wydaje mi się, że wygląda to zdecydowanie lepiej niż jednostka wisząca na ścianie.
    Mi za jakiś czas kolega będzie rozprowadzał rury i będą montowanie na elewacji przed dociepleniem i powiedział, że najlepiej jak dolna część agregatu znajduje się na wysokości naszych kolan.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciekrk Zobacz post
    A jak wykonać wieszaki na klimatyzatory i z czego?
    Montować przed ociepleniem? są jakieś lepsze sposoby na mały mostek termiczny?
    Tak normalnie to wcześniej przed montażem klim powinien być wykonany rekonesans przez montera .No chyba ,że jest to prosty montaż z jedna dziura przez ścianę .Klient decyduje czy chce agregat na glebie czy też elewacji .Jeśli zdecydujemy sie na powieszenie agregatu to wieszaki przyjadą razem z monterami .Także nie ma co na własna rękę kupować lub kombinować z wieszakami ale jeśli je kupisz na własną rękę i zatopisz w izolacji na ścianie to zmniejszysz drastycznie przestrzeń za agregatem chyba ,że 5cm jest ocieplenia lub w skrajnym wypadku uniemożliwisz montaż przy 30cm.Tak więc najlepiej to wykonać po ociepleniu i tynkowaniu .Nie ma z tym najmniejszego problemu dla montera.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiktor-CK

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-453
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dlaczego chcesz wieszać agregat na elewacji? Nie mógłbyś go postawić na ziemi na jakiejś małej konstrukcji? Wydaje mi się, że wygląda to zdecydowanie lepiej niż jednostka wisząca na ścianie.
    Mi za jakiś czas kolega będzie rozprowadzał rury i będą montowanie na elewacji przed dociepleniem i powiedział, że najlepiej jak dolna część agregatu znajduje się na wysokości naszych kolan.
    wszystko zalezy na jakiej wysokości są jednostki wewnętrzne w stosunku do agregatu - chodzi o różnicę wysokości

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiktor-CK Zobacz post
    wszystko zalezy na jakiej wysokości są jednostki wewnętrzne w stosunku do agregatu - chodzi o różnicę wysokości
    Tu masz rację. Ja cały czas myślę o swojej parterówce Kurcze byłem zdecydowany na jednego splita ok 5kW ale zmieniłem miejsce schodów strychowych i pojawiła się opcja na kanałówkę schowaną w centralnym miejscu domku:

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, to akurat nie temat pieca na pellet, ale mam prośbę do Barliniak o wsparcie w ustaleniu SF22 Lazara. Po 2 wizytach serwisu nadal pali 4 i więcej worków na dobę. Przestaje mnie to bawić.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Dlaczego chcesz wieszać agregat na elewacji? Nie mógłbyś go postawić na ziemi na jakiejś małej konstrukcji? Wydaje mi się, że wygląda to zdecydowanie lepiej niż jednostka wisząca na ścianie.
    Mi za jakiś czas kolega będzie rozprowadzał rury i będą montowanie na elewacji przed dociepleniem i powiedział, że najlepiej jak dolna część agregatu znajduje się na wysokości naszych kolan.
    Już mam z tyłu za garażem poprowadzone rurki. Wychodzą ze ściany 1m poniżej okapu.

    Czyli klimy wieszać po wykonaniu ocieplenia? Myślałem, że to jakieś łatwiejsze powiesić agregaty lub same uchwyty przed ociepleniem.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    CS42200

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    3

    Domyślnie

    @Wiktor-CK & @swierol - ogarneliście już klime? na jakie rozwiązanie się zdecydowaliście?

  8. #28

    Domyślnie

    Jakie są ograniczenia w prowadzeniu rurek klimatyzacji multi-split albo kanałowej?
    Tak się składa, że rozważam poprowadzenie rurek teraz na etapie SSZ.
    Pasuje mi dać jednostkę zewnętrzną od wschodu (na garażu), ale drugi koniec domu jest 20 metrów dalej.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jakie są ograniczenia w prowadzeniu rurek klimatyzacji multi-split albo kanałowej?
    Jedno drugiemu nie przeczy. Ja mam multi-split kanałowy.
    Split, multi-split, mini-VRF, VRF (VRV) dotyczy orurowania czynnika roboczego.
    Kanały to sposób rozprowadzania powietrza.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  10. #30

    Domyślnie

    Może źle zadałem pytanie.
    Chodzi mi o to jaka jest mniej więcej maksymalna odległość rurek miedzianych od jednostki zewnętrznej do jednostki wewnętrznej w poziomie, a także w pionie.

  11. #31

    Domyślnie

    To zależy od jednostki zewnętrznej.Najpierw trzeba określić jaki rodzaj(moc) i jaka ilość będzie jednostek wewnętrznych i z tabeli konfiguracji dobrać jednostkę zewnętrzna.Np. Gree jednostka zewnętrzna GWHD18 dla 1-2 jednostek wewn. ma :całkowita dl.instal.=20m;max.odleglosc od agregatu do ostatniej jedn.wewn.=10m;różnica wysokości między jedn.wewn.=5m Natomiast już dla jednostki zewn. GWHD21 (2-3 j.w) odpowiednio 60m,20m,10m

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony