dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie Kocioł na ekogroszek 10-12kW.

    Witam serdecznie.
    Zobowiązałem się pomóc rodzicom w wymianie ich starego "śmieciucha" na coś bardziej bezobsługowego i nowocześniejszego.
    Z obliczeń wychodzi, że potrzebujemy kotła o mocy 10-12kW.
    Ekogroszek, podajnik, w miarę proste sterowanie.
    Proszę o radę jaki model kotła wybrać aby spełniał wymogi "Czystego powietrza" oraz jego cena nie przekraczała 8.000zł
    Najpierw nasz wybór padł (kolega polecał) na kocioł Minivit 12kW od Witkowskiego ale niestety nie spełnia on wymogów CzP.

    Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  2. #2
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie taki niekoniecznie w tej firmie ale taki typ , robią go inni pod nazwą dragon , te kotły mają najlepsze palniki i co najważniejsze same rozpalają się czy to na pellet jak chcesz czy to na ekogroszek , nic lepszego nie znajdziesz .
    zapomniałem dodać linka
    https://multi-eko.pl/kotly-piece-na-...ecodesign.html
    Ostatnio edytowane przez kryzys ; 01-02-2021 o 18:53

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Zobowiązałem się pomóc rodzicom w wymianie ich starego "śmieciucha" na coś bardziej bezobsługowego i nowocześniejszego.
    Jeśli ma być bezobsługowy to tylko kocioł na pellet. Kocioł na ekogroszek to same problemy z zakupem, ustawieniami, opałem, itd.

  4. #4

    Domyślnie

    Nastar, mieszkasz przecież w pobliżu producenta palników peletowych w Pile. Są dobre, mam palnika pellasx Revo, działa bezawaryjnie od czterech lat. Przez ten okres nie wymieniałem zapalarkę i weż pod uwagę bliskość serwisu, jak by co...
    http://pellasx.pl/
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 01-02-2021 o 18:06

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie rady ale decyzja zapadła i ma to być kocioł na ekogroszek. Proszę mi wierzyć, że w porównaniu do dzisiejszego, codziennego rozpalania i dokładania, takie urządzenie z podajnikiem, utrzymujące przyjemną temperaturę również rano, to będzie wspaniała odmiana.
    Bardzo zależy mi na opiniach użytkowników określonych modeli. Sam też miałem przez 2 lata Kostrzewę więc zasady ustawień nie są mi obce i pomogę rodzicom.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nastar Zobacz post
    Najpierw nasz wybór padł (kolega polecał) na kocioł Minivit 12kW od Witkowskiego ale niestety nie spełnia on wymogów CzP.
    A gdzie bebechy jego można znaleźć – z zewnątrz kotły wszystkie jednakie i podajnik jakiś taki lichy - dlaczego nie spełnia wymogów CzP – przecież papiery na to ma.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    ... robią go inni pod nazwą dragon...
    Płomieniówki fajna rzecz – gorzej z czyszczeniem tego jest a z tyłu on jakąś wyczystkę ma – idzie jakoś od tyłu do płomieniówek się dostać i do czopucha.

  8. #8
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Płomieniówki fajna rzecz – gorzej z czyszczeniem tego jest a z tyłu on jakąś wyczystkę ma – idzie jakoś od tyłu do płomieniówek się dostać i do czopucha.
    Raczej o tym myślałem https://multi-eko.pl/kotly-piece-na-...ecodesign.html
    to dobre rozwiązanie .

  9. #9
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Daj se spokój z tym wunglem. Za kilka lat będziesz musiał go wywalać.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    ...to dobre rozwiązanie .
    No tak czy siak – tylko jak to czyścić, bo tematów o tym było wiele.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Daj se spokój z tym wunglem. Za kilka lat będziesz musiał go wywalać.
    To przestań węgiel spalać i ogrzewać nim to co masz totalnie nie ocieplone. !!!

  12. #12
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nawdychałeś się za duży pyłu węglowego

    Nie palę i nie mam żadnego węgla już od roku czasu.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Nie palę i nie mam żadnego węgla już od roku czasu.
    Tak – tak – 20-sto stopniowe mrozy na zrembce utylizowanej oponami przetrwałeś i dalej na tym trwasz.
    Opatentuj to a Nobla dostaniesz – toć prawie to jest perpetum mobile – prawie nic energii nie wkładasz a multum energii otrzymujesz.
    Zupełnie z tym tak, że ty apartament w Lublinie masz a ten niebieski w nim, to z czego jest - czyż by z opon też ???

  14. #14
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No tak czy siak – tylko jak to czyścić, bo tematów o tym było wiele.
    Czyszczenie tego kotła to dosłownie 2-3 minuty , w te rury wkładasz taką szczotę w zestawie i dwa razy machniesz to wszystko a z półek zgarniasz do popielnika , jest jeszcze jeden kocioł z tym palnikiem i zapalarka ale nazwa mi wyleciała który ma takie dwie wajhy u góry którymi dwa trzy razy machniesz na miesiąc i to całe czyszczenie bez rozbierania czegokolwiek . nie wiem czy to przypadkiem nie RBR ale jak mi się wspomni to napiszę .

  15. #15
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Czysta fizyka 10kw przy średniej dobowej -20 stopni.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Czysta fizyka 10kw przy średniej dobowej -20 stopni.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8019487

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Nastar

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Dobino k. Wałcza
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A gdzie bebechy jego można znaleźć – z zewnątrz kotły wszystkie jednakie i podajnik jakiś taki lichy - dlaczego nie spełnia wymogów CzP – przecież papiery na to ma.
    Dzwoniłem do producenta. Niestety, akurat 12kW ma klasę energetyczną C i pozamiatane.
    Dom 260m2,ściany 40cm Porotherm+15cm styro, poddasze 20cm wełna, podłoga 10cm styro, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna. Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW, 3f. Instalacja: 13 grzejników (w tym 1 CV33, reszta normalny wymiar) + 3 drabinki w łazienkach + 46m2 podłogówki (kuchnia, hall, 2 łazienki).
    PV: 9,8kWp Q-Cells Q-Peak Duo + SMA 8kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony