dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zgoda na budowe przylacza na granicy dzialki

    Witam serdecznie,

    Wykonawa robot teletechnicznych w porozumieniu z Tauronem odnalezli mnie jako wlasciciela dziaki i wystapili z prosba o moja zgode na budowe przylacza na granicy mojej dzialki. Poniewaz nie zamierzam sie tam budowac przez najblizszych 5-10 lat nie zamierzalam sie do niczego podlaczac z obawy o koniecznosc placenia wszelkiego typu oplat.

    Podczas rozmowy telefonicznej Pani przekonywala mnie, ze nie poniose zadnych kosztow, gdyz jest to nicjatywa i inwestycja Taurona a chodzi tylko o zgode na wejscie na posesje i zamontowanie tam przylacza >na tzw, przyszlosc i ze bedzie to tylko z korzyscia dla mnie.

    Czy to ma w ogole jakis sens? Czy ktos chce mnie tutaj naciagnac ? A moze faktycznie jest to udogodnienie?
    Prosze o pomoc poniewaz nie znalazlam nigdzie zadnego podobnego watku.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Za darmo chcą to zrobić? I jeszcze się zastanawiasz?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnonimowyAlkoholik Zobacz post
    Za darmo chcą to zrobić? I jeszcze się zastanawiasz?
    Tak wlasnie! kazali mi to nawet wpisac w umowie, ze nie poniose zadnych kosztow. Ale na wszystkich forach znajdowalam, ze zawsze sie za to placi, wiec bylo to dla mnie podejrzane...

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To jest ich sieć, szafka ZK też jest ich. Umowa na użyczenie czy służebność 1m^2 twojego gruntu. Pytanie czy ta granica działki spełnia rozporządzenie o standardach w geodezji ( https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/Do...WDU20200001429 , pierwotny akt z 2011 roku)? Najprościej chodzi o to czy granica była ustalona i zmierzona po 2011roku, gdyż wówczas nie ma wątpliwości co do polożenia punktow - współrzędne są zgodne z obecnym układem. Czyli jak będą np. robili cos w pasie drogowym to nie okaże się że szafka powinna stać o metr inaczej . To jedyne zagrożenie formalne.

  5. #5

    Domyślnie

    Każe dodatkowe medium dostępne na działce (prąd, gaz, woda, kanalizacja, światłowód, telefon, rura ciepłownicza) podnosi jej wartość. Ludzie walczą latami, aby im podciągnąć niektóre z nich, a Ty masz gratis...
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MoniRa10 Zobacz post
    Czy to ma w ogole jakis sens? Czy ktos chce mnie tutaj naciagnac ? .
    Obstawiam, że masz działkę, wokół której ludzie budują się lub niedługo zaczną, albo jest to jakaś nowa sieć w okolicy. Czyli zacznie przybywać jej odbiorców w niedługim czasie.
    Tworząc sieć lub przyłącze do kogoś trzeba wykonać projekt i spełnić niemało formalności. Łatwiej i taniej dla operatora jest zainwestować i zrobić przyłącza wszystkim od razu, a potem podpisywać tylko umowy, pobierać pieniądze za włączenie, niż co jakiś czas wykonywać projekty na mniejszą skalę, wchodzić na teren i modyfikować infrastrukturę. Dla przyszłych odbiorców też lepiej, bo będą krócej czekać na samo podłączenie.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_298 ; 12-02-2021 o 20:52

  7. #7

    Domyślnie

    nie poniesiesz żadnych kosztów na obecnym etapie (czyli budowy fizycznego przyłącza i postawienia skrzynki).
    ale gdy będziesz chciał skorzystać z możliwości przyłączenia to będziesz musiał uiścić opłatę przyłączeniową.

    taka sytuacja ma w zasadzie same plusy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony