dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja budynku na mieszkalny, podłoga poniżej gruntu. Sączy się woda po deszczu.

    Witam serdecznie.

    Mam problem z wodą opadową, która leje się przez łączenie płyty fundamentowej i ściany w budynku który adaptuje na mieszkanie.

    Budynek znajduje się na działce z domem szeregowym, i współdzieli ścianę z szopką sąsiada.

    Nie ma żadnej izolacji poziomej, pionowej i obawiam się, że są nie do zrobienia w obecnym stanie rzeczy. (nieopłacalne)

    Woda jest tylko po deszczu, zakładam więc, że to nie woda gruntowa.
    Wody jest mało, wręcz sączy się, z łączenia między ścianą, a płytą fundamentową.

    Podłoga w dwóch pomieszczeniach jest 5 i 10 cm poniżej poziomu gruntu.

    Warstwy, chudy beton(płyta fundamentowa), folia izolacyjna(mario budowlaniec tak zrobił w piwnicy, na tym się wzorowałem, teraz wiem, że to błąd), 5 cm płyty pir, i 5 cm posadzki.

    Na zdjęciu numer 1 widać warstwy, woda podchodzi przez ścianę w posadzkę, w ciągu paru dni robiła plamę 50x30 cm. Po skuciu kawałka nowej posadzki jest sucho, woda zbiera się tylko przy płycie fundamentowej.



    Zdjęcie nr 2, to zewnętrzna ściana szopki, tam gdzie kończy się beton na ziemi, jest łączenie obydwu szopek.



    Zdjęcie nr 3, to przyczyna problemu, woda z 2 szopek z domów obok, spływa pod moją i sąsiednią szopkę, wlewa się w ziemię u sąsiada, i przez fundament sączy między nim, a ścianą.



    Woda z dachów o łącznej powierzchni 50 m2.

    Czy ktoś widzi szansę na ratunek, właściwie jestem już na etapie prac wykończeniowych, natomiast wiadomo będzie woda, będzie grzyb i wilgoć.
    Wody nie ma wiele, powiedział bym, że to raczej mokry beton, a nie kałuża.

    Opcje które wydedukowałem.

    1. Zaizolować szybkim betonem(wodoszczelnym) łączenie fundamentu i ściany, później nałożyć na to szlam np. (MK 2k od cem). Kupić porządną folię gr. 0,3mm i połączyć z tą pod posadzką, a później wywinąć na ściany wysoko.

    2. Skuć ten beton przed szopką, położyć drenaż, zaznaczone na zielono zdjęcie nr 3.
    Rozkuć podłogę, przeprowadzić ten drenaż przez szopkę do mnie na podwórko,
    wykopać studnie i pompować wodę do kanalizacji.

    (dodam, że akcja dzieje się w Holandii, wszystko robię sam, ze względu na koszty,
    jestem młody i się uczę

    Czego się obawiam, przy opcji numer 2. Kucia płyty fundamentowej, to raczej nie jest dobry pomysł, a muszę przeprowadzić drenaż na ogród do studni.

    Czy pojedyncza nitka drenażu o długości 12m odprowadzi wodę z 50m2 dachów?
    Jak duża musiała by być studnia?

    Czy w każdy przymrozek(tu gdzie mieszkam, 10 razy w roku do -5 stopni), trzeba taką pompę wyłączać jeżeli jest powiedzmy zakopana na 80 cm w ziemi) ?

    Jeszcze raz kucie fundamentów, oprócz wewnętrznej płyty, zewnętrzna ściana, stoi na fundamencie, który będę musiał podkuć, żeby zainstalować drenaż.

    Utrudnieniem, jest to, że mogę kuć tylko 20 cm od ściany, reszta chodnika należy do gminy, więc ciężko nawet to odkopać i posmarować czymś.

    Nie mam możliwości podniesienia podłogi, pomieszczenie ma teraz 215, a podniesie dachu to dużo za duże koszt.

    Za wszystkie rady serdecznie dziękuje, kłaniam się.

    Dodaję linki do zdjęć, nie załadowały się prawidłowo.


    https://drive.google.com/file/d/1_Gn...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/1ZEy...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/1kRZ...ew?usp=sharing


    Łukasz

  2. #2

    Domyślnie tyuijuhgfdsa

    SEO

    Since childhood, Mr. Lu Xun in his desk now on a "morning", this style started to affect the students of history, several generations of renewal and transformation, we have become on the desks of the "culture" A.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony