dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czy można wybudować domek do 35m.kw. "na zgłoszenie" na działce budowlanej?

    Chciałbym wybudować domek letniskowy na działce przeznaczonej na budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Najlepiej, gdyby udało się to zrobić w trybie "na zgłoszenie".

    Znalazłem w internecie kilka publikacji, z których wynika, że jeżeli ustalenia planu zagospodarowania przestrzennego przewidują na danej działce budownictwo mieszkaniowe, to można na niej zbudować domek letniskowy, jednak w tym przypadku będzie on musiał spełniać wymagania techniczne i prawne, jakie określone są dla domów mieszkalnych całorocznych.
    Tutaj jest jeden z takich artykułów:
    https://muratordom.pl/prawo/porady-p...tRoC-DeuL.html

    Domyślam się, że jeśli chodzi o wymagania techniczne, to jest to kwestia ocieplenia, ogrzewania, mediów itp.

    Ale nie wiem za bardzo co oznaczają te wymagania prawne.
    Czy chodzi o to, że wprawdzie można sobie tam zbudować domek letniskowy, ale trzeba uzyskać pozwolenie na budowę - jak na mieszkalny?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar the rock
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    zaglębie
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sama chciałam taki domek na działce budowlanej postawić jednak mój mpzp mówi, że mogę tam wybudować jedynie jednorodzinny, całoroczny, wolnostojący dom. Może mieć 35m2 na zgłoszenie ale nie może być domem rekreacji indywidualnej. Polecam napisać np maila do wydziału Architektury, wskazać numery działek i ich obręb i zadać pytanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał the rock Zobacz post
    Sama chciałam taki domek na działce budowlanej postawić jednak mój mpzp mówi, że mogę tam wybudować jedynie jednorodzinny, całoroczny, wolnostojący dom. Może mieć 35m2 na zgłoszenie ale nie może być domem rekreacji indywidualnej. Polecam napisać np maila do wydziału Architektury, wskazać numery działek i ich obręb i zadać pytanie.
    Dzięki za odpowiedź - to samo już u siebie ustaliłem. Może być i mały, ale musi spełniać wszystkie wymogi formalne domu mieszkalnego. No i na pozwolenie na budowę, a nie na zgłoszenie.
    O tyle dobrze, że skoro tak, to wybuduję pewnie większy niż 35 m.kw.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony