dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ściana kolankowa - brak trzpieni zelbetowych

    Witam. Mam pytanie odnośnie ściany kolankowej 1m, w projekcie mam trzpienie a kierownik budowy nie nakazał ich robić twierdząc, że na ściany kolankowe działają siły rozporowe i nie ma potrzeby, że wystarczy tylko wieniec obwodowy ( twierdzi, że cały ciężar przenoszą płatwie pośrednie 14x24 i kalenicowa 14x20 na strop) dach 30stopni krokwie 8x18 i para kleszczy 5x15 ( w projekcie co 3krokiew para kleszczy ale są założone na kazdej krokwi, zeby zrobić podloge na strychu) ja bym tego nie zauważył bo się nie znam ale zwrócił mi uwagę na to facet od tynków ! i zadzwoniłem sobie do kb i wytlumaczyl mi to w ten sposob jw.Może tak być czy w tym wypadku zostaje mi tylko składać wniosek o odszkodowanie z ubezpieczenie kb i wycinac pustaki itd i robić trzpienie ? c( niestety jest problem z wrzuceniem zdjęć zeby to zobrazować )
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191205_122152_HDR.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	452670   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210204_105126_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	452671   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210204_105147_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	452672  
    Ostatnio edytowane przez tomasz230389 ; 04-02-2021 o 11:16

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tam uprawnień cięgle nie mam i chyba juz nie bede miał, ale myślę, że jeszcze także inne siły działają na taki daszek. Np parcie i ssanie. No ale wykonałeś juz ten daszek to musi być dobrze,
    A co nim kierowało ? Chęć zaoszczędzenia kilku tys zł?

  3. #3

    Domyślnie

    co nim kierowało nie wiem paru tys? to koszt około tys zł bo na trzpienie weszło by max 0,7m3 betonu i troche stali wole sie zapytać ewentualnie skontaktuje się jeszcze z konstruktorem niech policzy i zdecyduje chociaz kb podobno konsultowal to z projektantem

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    kierownik chyba przespał wykłady z żelbetu bo gada głupoty

    Rdzenie są podporą dla wieńca również w poziomie, a nawet bardziej istotne sa w poziomie niż w pionie bo ściana obok doskonale przenosi ciężar wieńca i dachu. Jeżeli jest tak wykonany wieniec że tylko obwodowo to powinno zostać przeliczone zbrojenie na długość całej ściany.
    Spory błąd kierownika

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz230389 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie odnośnie ściany kolankowej 1m, w projekcie mam trzpienie a kierownik budowy nie nakazał ich robić twierdząc, że na ściany kolankowe działają siły rozporowe i nie ma potrzeby, że wystarczy tylko wieniec obwodowy ( twierdzi, że cały ciężar przenoszą płatwie pośrednie 14x24 i kalenicowa 14x20 na strop) dach 30stopni krokwie 8x18 i para kleszczy 5x15 ( w projekcie co 3krokiew para kleszczy ale są założone na kazdej krokwi, zeby zrobić podloge na strychu) j
    ...
    Błąd kierownika to "wykonanie ścianki kolankowej niezgodnie z projektem".
    Twierdzenie kierownika, że nie ma potrzeby robienia trzpienie bo działają siły poziome" ?? Nie zapisałeś źle lub źle zrozumiałeś tego co powiedział kierownik?

    Pokaż jeszcze przekrój poprzeczny przez budynek.
    Z opisu może wynikać, że na ścianki kolankowe mogą nie działać siły poziome wymagające wykonania trzpieni.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    na telefonie mam tylko to. zmiana w więźbie są takie, ze dołożone są kleszcze do kazdej pary krokwi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210204_105147_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	452683   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210204_105126_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	452684  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Wbrew podpisowi pod rysunkiem przekrój który pokazujesz to przekrój podłużny.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Daj taki przekrój w którym widać krokwie, płatwie w przekroju i połacie dachu w spadkach

    https://www.google.com/search?q=prze...N-73zN9KSx9VdM
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony