dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia bez okapu - szalony pomysł?

    Witam

    W założonym przeze mnie temacie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...05#post8020205
    pytałem o jakośc płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem firmy Franke. Zaznaczyłem tam, że bardzo mało gotujemy w domu, prawie wcale.
    No i jeden z forumowiczów, kolega matyspio zadał pytanie; to po co ci okap. No i tym pytaniem zabił mi ćwieka.

    Tak jak pisałem w tamtym temacie, gotujemy tyle co nic. Rodzina 3 osobowa, mnie pół roku nie ma w kraju, żona z tych nie-gotujących, córka z tych nie-jedzących. Obiady zapewnia catering, sniadania to raczej jogurty, bądź mleko podgrzane w mikrofali. Kolacja to kanapeczki, czasem jak się zachce to kiełbasa na gorąco bądź jajeczniczka. Często zamawiana pizza, bądż tosty robione w domu.

    Obecnie, powyżej wymienione ,,gotowanie,, odbywało się na kuchence gazowej w mieszkaniu. Nad kuchenką wisi okap, ale nigdy nie włączany do ,,gotowania,, I szczerze powiem żadnych śladów na ścianach czy na suficie. Kuchnia czyściutka jak nowa.

    W nowej kuchni w domu zamiast gazowej kuchni będzie płyta indukcyjna. Dodatkowo prawie nad płytą indukcyjną jest umiejscowiony wyciąg WM.

    I teraz prosze o sugestie..Czy wydanie 10 tyś na płytę z wbudowanym okapem przy powyższej ,,działalności,, w kuchni to przesada czy nie. A może kupic indukcję tak za 2 tyś bez okapu i przetestowac powiedzmy przez 2 lata jak się to sprawdzi. Płytę zawsze mozna wymienić. A ta różnica w cenie napewno zostanie zagospodarowana, bo można ją przeznaczyć na inną wykończeniówkę np dodac do frontowego ogrodzenia.

    Na koniec:
    - nie chcemy okapu wiszącego, układ kuchni to utrudnia.
    - proszę nie komentowac naszego niezdrowego sposobu zywienia

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myślę, że bez okapu będzie spoko. Mieszkam od pół roku, gotujemy na pewno więcej niż wy, jeszcze nie mamy okapu i nic się nie dzieje. A jak mówisz - płytę zawsze możesz wymienić.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie mam okapu a gotuję normalnie dla 2 osób. Na indukcji.

  4. #4

    Domyślnie

    no no tego się nie spodziewałem. Myślałem, że mój pomysł zostanie hm...wyśmiany a tu proszę. Ciekawe ciekawe

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ale mam rekuperację, wiec wentylacja dziąła bardzo dobrze.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś patrząc ile uruchamiacie okap obecnie.
    Kolejny głos na bez okapu przy tym sposobie użytkowania kuchni.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #7

    Domyślnie

    Reasumując..będzie gotowane tyle samo, a odchodzi brudzący czynnik kuchenki gazowej. Czyli będzie nawet lepiej...a już teraz z kuchenką gazową jest ok

    Dziękuję za sugestie

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie mam okapu a gotuję normalnie dla 2 osób. Na indukcji.
    ale masz wentylacje mechaniczna, wiec az tak bardzo nie odczuwasz

    nie wyobrazam sobie gotowania bez okapu, moj ostatnio trzasl, w oczekiwaniu na nowy prawie nie gotowalam. szczegolnie wkurzalo przy gotowaniu np. zupy czy smażeniu rybki. zapaszki wsiakaja we wszystko, szczegolnie jak kuchnia jest otwarta.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Witam

    W założonym przeze mnie temacie
    https://forum.muratordom.pl/showthre...05#post8020205
    pytałem o jakośc płyty indukcyjnej z wbudowanym okapem firmy Franke. Zaznaczyłem tam, że bardzo mało gotujemy w domu, prawie wcale.
    No i jeden z forumowiczów, kolega matyspio zadał pytanie; to po co ci okap. No i tym pytaniem zabił mi ćwieka.

    Tak jak pisałem w tamtym temacie, gotujemy tyle co nic. Rodzina 3 osobowa, mnie pół roku nie ma w kraju, żona z tych nie-gotujących, córka z tych nie-jedzących. Obiady zapewnia catering, sniadania to raczej jogurty, bądź mleko podgrzane w mikrofali. Kolacja to kanapeczki, czasem jak się zachce to kiełbasa na gorąco bądź jajeczniczka. Często zamawiana pizza, bądż tosty robione w domu.

    Obecnie, powyżej wymienione ,,gotowanie,, odbywało się na kuchence gazowej w mieszkaniu. Nad kuchenką wisi okap, ale nigdy nie włączany do ,,gotowania,, I szczerze powiem żadnych śladów na ścianach czy na suficie. Kuchnia czyściutka jak nowa.

    W nowej kuchni w domu zamiast gazowej kuchni będzie płyta indukcyjna. Dodatkowo prawie nad płytą indukcyjną jest umiejscowiony wyciąg WM.

    I teraz prosze o sugestie..Czy wydanie 10 tyś na płytę z wbudowanym okapem przy powyższej ,,działalności,, w kuchni to przesada czy nie. A może kupic indukcję tak za 2 tyś bez okapu i przetestowac powiedzmy przez 2 lata jak się to sprawdzi. Płytę zawsze mozna wymienić. A ta różnica w cenie napewno zostanie zagospodarowana, bo można ją przeznaczyć na inną wykończeniówkę np dodac do frontowego ogrodzenia.

    Na koniec:
    - nie chcemy okapu wiszącego, układ kuchni to utrudnia.
    - proszę nie komentowac naszego niezdrowego sposobu zywienia

    Pozdrawiam
    hmmm to po co wam kuchnia? mikrofala na blacie styknie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony