dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michu06

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    7

    Domyślnie Przyłacze wodociągowe w innym miejscu

    Witajcie,

    Mam problem z warunkami przyłączeniowymi wody. Mianowicie otrzymałem warunki przyłączeniowe w których zarówno instalacja wodna jak i kanalizacyjna ma być podłączona po drugiej stronie drogi. Zdziwiło mnie to, ponieważ główna rura z wodą idzie przez moja działkę ( w lesie za planowanym domem jest wieża ciśnień). Zadzwoniłem do wodociągów czy jest możliwość abym podłaczył się u siebie na działce. Stwierdzili ze nie widzą żadnym problemów. Poprosiłem więc o zmianę warunków przyłączeniowych ponieważ projektant stwierdził że zaprojektuje tak jak jest warunkach. Wodociagi twierdzą że jest to tzw zmiana nieistotna i nie ma potrzeby wystawiania ponownie warunkow przyłączeniowych. Jak się to ma w praktyce, miał ktoś z was podobny problem wcześniej, z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AnonimowyAlkoholik

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-747
    Posty
    136

    Domyślnie

    Projektant zaprojektuje tak jak jest w warunkach przyłączeniowych, bo na jakiej podstawie ma zrobić to inaczej?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michu06

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dokładnie zgadzam się, ale czy póxniej jak już dom bedzie stał mogę zrobić instalacje inaczej, jeżeli zatwierdzą to wodociągi?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Generalnie zmiany przebiegu instalacji w obrębie twojej działki, to są zmiany nieistotne. Tu będzie zmiana na obcym terenie (bo tam nie wybudujesz) , więc może to być inaczej interpretowane. Piłuj ich o nowe WT.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michu06

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Kod pocztowy
    66-460
    Posty
    7

    Domyślnie

    W zasadzie to nie bedzie chyba zmiany na obcym terenie, poniewaz ja chce podlaczyc sie na swojej dzialce, a kanalize i tak musze puscic pod droga.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał michu06 Zobacz post
    W zasadzie to nie bedzie chyba zmiany na obcym terenie, poniewaz ja chce podlaczyc sie na swojej dzialce, a kanalize i tak musze puscic pod droga.
    Ale w projekcie było inaczej. Na koniec budowy jest "informacja geodety po zakończeniu budowy" z art.57 ust.1. p.5 PB, tam stwierdza się czy wybudowano zgodnie/niezgodnie z projektem (opisany według tytułu projektu), jeśli niezgodnie to na załączniku mapowym należy zaznaczyć. Czyli rozbieżność i tak ujrzy światło dzienne. Jesteś pełnoletni i wiesz co robisz, ja tylko sygnalizuję zagrożenia, które sobie szykujesz na finisz budowy kiedy będziesz miał wszystkiego dosyć , oprócz czasu i gotówki na zmiany w dokumentacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony